Evde Takı Temizlemenin Farklı Yolları

Takıların ilk aldığınız zamanlarındaki gibi parlamasını istemez misiniz? Kararıp, parlaklığını kaybetmiş takıları eski haline dönüştürmek için evde kendinizin yapabileceği yöntemler yok mu? İşte, evde takı temizleme yolları esraninportresi.com'da.

1
29993

Takıların ilk aldığınız zamanlarındaki gibi parlamasını istemez misiniz? Kararıp, parlaklığını kaybetmiş takıları eski haline dönüştürmek için evde kendinizin yapabileceği yöntemler yok mu? İşte, evde takı temizlemenin yolları esraninportresi.com’da.

Evde takı temizlemenin yolları : Aksesuar olarak kullandığımız takılar pek çok sebepten ötürü zamanla parlaklığını yitirmeye başlarlar. Bunlar kararan imitasyon takılar da olabilir, çok sevdiğiniz gümüşlerinizde. Eğer kararan imitasyon takılar nasıl parlatılır veya gümüş parlatma yöntemleri neledir diye merak ediyorsanız, sizin için en çok kullanılan yöntemlerle birlikte, aslında şimdiye kadar hiç aklınıza gelmemiş olan yöntemleri bir araya getirdim. Pek çok yöntemin evde takılarını temizlemek isteyenler için pratik geleceğini düşünüyorum. Ancak uygulamadan önce dikkatli davranmak gerektiğini de belirtmeliyim. Çünkü temizlemeye çalışırken çizmemek ve sonradan daha kötü sonuçlara sebep olmasını hiç birimiz istemeyiz.

Takı temizlemenin detaylarına geçmeden önce, takıların kararmasını önlemek için bir kaç uyarıyı hatırlatmak istiyorum. Sabah ya da akşam takılarınızı takmadan önce, cilt bakımı, makyaj malzemeleri kullanımı, parfüm sürme gibi adımları tamamlamış olun. Ek olarak, uyguladığınız ürünlerin iyice kuruduğundan emin olun. Plajlarda filan takılar en güzel aksesuarımız olsa da takılar ile asla havuza, denize girmeyin ve asla onlarla banyo yapmayın. Son olarak, günün sonunda takılarınızı çıkarttıktan sonra onları temiz, çizmeyecek bir bez ile mutlaka silin. İşte, evde takı temizlemenin yolları

1 imitasyon takıları temizleme_mini

Evde Takı Temizlemenin Yolları

1- Diş macunu ile takı temizleme : Özellikle gümüş temizliği söz konusu olduğunda en çok kullanılan yöntemlerden biridir. Yapmanız gereken, eski bir diş fırçası ve bir miktar diş macunu ile gümüşünüzü fırçalayabilirsiniz. Soğuk su altında durulayıp, kuruladığınız zaman gümüşlerinizin parladığını göreceksiniz. Benzer durum pırlantalar için de geçerli. Ancak bu noktada yapmam gereken bir uyarı var. Diş macunu kullanımı başlarda temizlese ve parlatsa da diş macunu içerisindeki küçük granüller çizilmeye sebep olabilir gibi geldi bana. Eğer çizilirse zamanla kararmalar tekrar oluşacaktır.

2 diş macunu ile takı temizleme_mini

Gümüş parlatma ile ilgili olarak son zamanlarda en çok okuduğum yöntemlerden biri, bulaşık makinelerinde yıkamak. Benim çok şüpheli yaklaştığım bu yöntemi, özellikle gelişmiş teknolojili makinelerde uyguluyorlar. Ancak bunu yapmadan önce, mutlaka makineyi satın aldığınız yere sorun. Diğer yöntemlere geçmeden önce takı temizliği yaparken dikkat etmeniz gereken bir noktayı hatırlatmak istiyorum. Temizleme işlemini yaparken taktığınız eldiven de en az kullandığınız temizleyici kadar önemli. Ameliyat eldiveni olarak bilinen eldivenlerin kullanılması daha doğrudur. Parlatma adımına geçtiğiniz zaman da pamuklu bir eldiven seçmeye özen gösterin.

Kararıp, parlaklığını kaybetmiş takıları eski haline dönüştürmek için evde kendinizin yapabileceği diğer yöntemleri okumak için SONRAKİ SAYFA butonları ile diğer sayfaya geçiş yapmanız yeterli!

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here