Evde E Vitaminli Losyon Yapımı

Yara izlerini azaltmak ve ciltteki lekelerin solmasına yardımcı olmak için, buğday tohumu, kuşburnu yağı ve hindistancevizi yağı gibi doğal malzemelerin kullanıldığı bir losyonu kolaylıkla yapabilirsiniz. İşte, kullanılan malzemelerin faydaları ve evde E vitaminli losyon yapımı önerisi esraninportresi'nde.

0
1732

Yara izlerini azaltmak ve ciltteki lekelerin solmasına yardımcı olmak için, buğday tohumu, kuşburnu yağı ve hindistancevizi yağı gibi doğal malzemelerin kullanıldığı bir losyonu kolaylıkla yapabilirsiniz. İşte, kullanılan malzemelerin faydaları ve evde E vitaminli losyon yapımı önerisi esraninportresi’nde.

Yara izleri ve lekeler için satın alınacak kozmetik losyon ve kremler içerisindeki kimyasallar, paraben veya parfümlü yapıları tahrişe, alerjiye veya diğer bazı cilt sorunlarına neden olabilir. İçlerinde yara izlerinin kaybolmasına, lekelerin solmasına yardımcı oldukları kanıtlananlar olsa da kimyasal yapılarının bilinmezliği pek çok kişi için uzak durma sebebi. Bu noktada doğal malzemelerin yer aldığı, evde kendinizin kolaylıkla yapabileceği doğal losyonlar en güzel seçenektir.

Son zamanlarda yara izlerini azaltmak ve ciltteki lekelerin solmasına yardımcı olmak için bu doğal e vitamini içerikli losyonu kullanıyorum. Buğday tohumu, kuşburnu ve aloe vera gibi malzemelerin zengin vitamin içerikleri sayesinde sert kimyasallar olmadan sorunlardan kurtulabilirsiniz.

Bir sürü doğal ürün, yara dokusunun azaltılmasında etkili olur ve yara izlerinin daha az fark edilir olmasına yardımcı olur. Liste sonsuz olsa da, burada yara izi için en sevdiğim doğal malzemeler var;

Evde E Vitaminli Losyon Yapımı

2 Evde E Vitaminli Losyon Yapimi_mini

Hindistancevizi yağı :

Hindistancevizi yağında bulunan omega-3 yağ asitleri ve antioksidanların, keloid kusurlu dokunun oluşumunu engellediği gösterilmiştir. Ayrıca, yara izlerinin en aza indirgenmesine yardımcı olan süper nemlendirici özelliğe sahiptir.

Frankincense (Günlük/Buhur) yağı :

Frankincense yağı, benlerin ve ciltteki lekeleri iyileştirmek için uzun zamandan beri kullanılmaktadır, ancak aynı zamanda yara görünümünü azaltmaya yardımcı olduğu bilinmektedir. Yoğunluğu azaltmak için doğrudan cilde uygulanabilir veya bir taşıyıcı yağ ile karıştırılabilir.

Bütçeyi zorlamadan, daha genç, sağlıklı ve daha canlı görünen cilde sahip olmanın kolay ve elbette doğal yollarından biridir, Günlük Yağı – Frankincense Yağı. Cildi sıkılaştıran, kırışıklıkları ve ince çizgileri, leke ve izleri gideren–> Günlük Yağı-Frankincense Cilde Faydaları ve kullanım önerileri esraninportresi’nde.

Aloe Vera :

Aloe vera, yara dokusu ile ilişkili iltihaplanmayı azaltarak, onları daha az fark edilebilir hale getirebilir.

Buğday tohumu yağı :

E vitamini ve Omega-3-6 yağ asitleri bakımından zengin olan buğday tohumu yağı, cildi yeniden canlandırır, besler ve nemlendirir. Buğday tohum yağını masaj yaparak uygulamak, kan dolaşımını hızlandırmaya yardımcı olabilir. Kan dolaşımını hızlandırarak alttaki deriyi gençleştirecek ve yaşamsal besinlerin emilimini artıracaktır

Kuşburnu yağı :

Bu yağ, pürüzsüz cilt için yaşlanma işaretleri ile savaşan yağ asitleri ve vitaminlerin doğal bir kaynağıdır. Koyu lekelerin, izlerin ve çizgilerin solmasına yardımcı olduğu belirtilmekle birlikte, cildi nemlendirip, genç bir parlaklık verir.

Besleyici yağlarla dolu olan bu malzemeler karıştırıldığında, hafif bir yağlı losyon oluşacaktır ki bu yara izlerine sürüldüğünde yaralı cildi iyileştirmeye yardımcı olur. Artı, pompalı bir şişeye dökmek için mükemmeldir ki böylece ihtiyacınız olduğunda istediğiniz miktarda kullanabilirsiniz. Basitçe, günde 2-3 defa küçük bir miktar uygulamanız yeterli olacaktır. Özellikle yara izlerini azaltmak için kullanıyorsanız, yara dokusunun parçalanmasına yardımcı olmak ve daha az fark edilebilmesi için losyonu 5 dakika boyunca cilde masaj yaparak uygulayın.

Evde E Vitaminli Losyon Yapımı

Malzemelerin miktarları;

  • 1/3 fincan hindistancevizi yağı
  • 1½ fincan aloe vera jeli
  • 1½ yemek kaşığı buğday tohumu yağı
  • 20 damla frankincense (günlük/buhur) yağı
  • 20 damla kuşburnu yağı

3 Evde E Vitaminli Losyon Yapimi_mini

Evde E Vitaminli Losyon Yapımı

Yapılışı;

  1. Hindistan cevizi yağı ile aloe vera jelini küçük bir kapta birleştirin ve kremsi, losyon benzeri bir kıvama gelene kadar birlikte çırpın
  2. Diğer yağları da içerisine ekleyin. Tekrar çırpmaya başlayın.
  3. Karışımı bir plastik torbaya koyun. Torbanın köşesine bir delik açın ve losyonu bir pompa şişesine doldurun
  4. Yara ve izler için losyonu günde 2-3 defa masaj yaparak uygulayın.

Evde E Vitaminli Losyon Yapimi_mini

Uyarı : Güzelliğe pek çok faydası olan doğal ürünler kullanılmış olsa da ilk defa kullanacağınız hemen her ürünü öncelikle test etmelisiniz. Düzenli kullandığınız ilaçlarınız, belirli bir rahatsızlığınız varsa hamilelik veya emzirme dönemindeyseniz, ayrıca alerjen tepkiler veren bir bünyeniz, cildiniz varsa doktorunuza danışmadan asla kullanmamalısınız. Tereddüt ettiğiniz her noktada bir uzmana danışmalısınız. Sitenin içeriği ziyaretçiyi bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Bilgiler hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Site bilgilerine dayanarak tanı ve tedavinin yönlendirilmesi önerilmez. Bu sitede verilen bilgiler bilimsel referans olarak gösterilemez.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here