Eski Tişörtleri Değerlendirme Yolları

5
5591

Yaz ayları yaklaştığında gözler vitrinlere çevrilir, yaz alışverişleri başlar. Alışveriş öncesi gerçek ihtiyaçları gözden geçirip, biraz eskiyen veya giymekten sıkıldığınız tişörtlere küçük dokunuşlar ile onları yenileyebileceğiniz ihtimalini göz ardı etmemelisiniz. İşte, eski tişörtleri değerlendirme yolları esraninportresi’nde.

Kış aylarında sizlerle, eski kazakları değerlendirmenin 4 yolunu içeren bir yazı hazırlamıştım. Yaz ayları için gecikmiş olduğumu düşünürken, benim gibi geciken sıcak havalar sayesinde eski tişörtleri değerlendirme yollarının şimdilerde tam zamanı olduğunu fark ettim.

Yaz ayları yaklaştığında gözler vitrinlere çevrilir, yaz alışverişleri başlar. Sizler ne yapıyorsunuz bilmiyorum ama özellikle söz konusu olan tişört almak olduğu zaman pazarları tercih etmek en ekonomik olanı olduğu gibi, pek çok modeli aynı anda görme şansı da sunuyor bizlere. Diğer yandan, alışveriş aşamasına geçmeden önce, gerçekten ihtiyaç olup olmadığını bir değerlendirmek gerekiyor. Çoğu zaman aslında biraz eskiyen veya giymekten sıkıldığınız tişörtlere küçük dokunuşlar ile tekrar hayat verebilirsiniz.

Eski Tişörtleri Değerlendirme Yolları

1 eskiyen tişörtleri değerlendirmenin yolları_mini

Buradaki örneklerin dışında da, gözden çıkardığınız tişörtleri paspas, kilim, çanta, minder, bileklik, kolye, kemer, sepet gibi birçok yeniden değerlendirme yolları elbette var ama, onlar da bir başka yazının konusu olsun. Biz henüz yazı kaçırmadan, eskiyen tişörtleri, küçük dokunuşlar ile nasıl değerlendirebiliriz önce buna bakalım.

Eski Tişörtleri Değerlendirme Yolları : Eskiyen Tişörtü Keserek Değerlendirme

Örneklere ve uygulamalara en kolay olanı ile başlamayı tercih ederim, bilirsiniz. Eski tişörtleri değerlendirme konusunda da bu değişmeyecek elbette. Bu örneği uygularken iğne ipliğe bile gereksiniminiz yok. Diyelim ki, tatile gideceksiniz ve gün içerisinde bikini üzerine giyecek salaş, hafif bir tişört ihtiyacınız var. İşte böyle bir tişörte sahip olmanın yolu, büyük bir erkek tişörtü, makas ve bir kurdeleye sahip olmaktan geçiyor.

2 eski tişörtleri değerlendirme_mini

Yapmanız gerekenler de oldukça basit aslında. Tişörtün, kol, boyun ve bel bölümlerini, yukarıda gösterildiği gibi kesiyorsunuz. Kol bölümlerini istediğiniz derinlikte kesebilirsiniz. Ancak arka taraftan kurdele ile bağlayarak bir “T” yaratacağımız için, mümkün olduğunca derin kesmekte fayda var. Kesme işlemi bittikten sonra, arka taraftan bir kurdele bağladığımızda bikini üstü tişörtü hazır hale gelmiş oluyor.

5 YORUMLAR

  1. Esra hanım paylaştıklarınız harikulade sizin sayfanızda Facebook ta bütün arkadaşlarıma önerdim siz bir harikasınız adeta cankurtaransınız TEŞEKKÜRLER :D

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here