Eski Kazakları Yenileme Fikirleri

0
6454

Kış modasının vazgeçilmezi kazaklar, çok giyildiği için eskiyebilir veya eskimese de kazağı süsleyerek yeni moda kazak haline dönüştürmek isteyebiliriz. Kazaklara veya eskiyen kıyafetleri düşük bütçeler ile yenilemek oldukça kolay. İşte, eski kazakları yenileme ve süsleme fikirleri esraninportres.com’da

Daha önce sizlerle paylaştığım yeni moda kazak modelleri yazısında da işlemelerin, boncuk veya motiflerin olduğu kazak modellerinin kadınlar tarafında oldukça beğenildiğinden bahsetmiştim. Kadınlar olarak modaya olan merakımızdan ötürü yeni moda her şeye sahip olma arzusu içerisinden olabiliyoruz. Aslında moda olan kıyafetleri veya kıyafetlerdeki detayların bazılarını satın almaktansa, var olanları yenileyip süsleyerek modaya uygun hale getirebiliriz. Bu noktada konumuz eski kazakları yenilme olduğundan kendi işlemeli kazağımızı nasıl yapabileceğimizden, eski kazakları yenileme fikirlerinden sizler için örnekler derledim. Hepsi aslında yapımı kolay ve de yaratıcı fikirler. Tek ihtiyacınız biraz zaman ve emek.

Eski Kazakları Yenileme Fikirleri

1- Sırt Detayını Değiştirme :

Giymekten sıkıldığınız, farklılık katmak istediğiniz kazakları yenilemek için büyük değişimlerle başlamayın. Küçük değişiklikler yapmak da yeterli olacaktır. Örneğin varsa kazağın kemerini veya aşağıdaki gibi sırt detayını değiştirerek başlayabilirsiniz. Biliyorsunuz ki sırt detaylı kazak modelleri son zamanlarda oldukça popüler.

İşte tam böyle kazak modellerini yenilemek için aşağıda bir fikir var. Sırtta yer alan bağlantı çıkarılmış ve yerine kalın kurdele dikilmiş. Böylelikle sırt detayı farklılaştırılmış, daha çarpıcı bir kazak ortaya çıkarılmış.

1 eski kazakları yenileme 2_mini

2- İnciler ile Süsleme :

Takılar, mücevherler içerisinde yeni moda taşlar nedir diye araştırdığınız zaman ilk karşınıza çıkacak olan inciler olur. Takılar veya aksesuarlarda kullanılmasına alışkın olmakla birlikte ayakkabı topuklarında, broşlarda ve de son zamanlarda kıyafetler üzerinde çokça kullanıldığını da görür olduk. Hem bu modaya uymak hem de eski kazağı yenilemek için incilerden yararlanabilirsiniz ki size ilham vermesi açısından burada bir örnek paylaşıyorum.

eski kazaklari yenileme 6_mini

Buradaki örnekte inciler dışında farklı boncuk ve materyaller de kullanılarak düz-sıradan bir kazağa hareket katılmış. Siz isterseniz sadece inciler ile de farklı şekillerde kazağınızı süsleyebilirsiniz.  Burada orta boy, delikli inciler 3’lü sıralar halinde kullanılmış. Aralarına ince gümüş borular yerleştirilmiş. Alt sırada ise aynı boyuttaki tahta bonuklar ile inciler karıştırılmış ve de kristal görünümlü büyük taşlar merkeze yerleştirilmiş. Burada önemli olan tüm malzemelerin kazağa dikilmiş olması. Yani kazağı dikerek süslemek istiyorsanız boncukları, taşları satın alırken dikiş ipinin geçebileceği deliği olanları tercih edin.(kaynak : leblogdartlex)

Eski kazakları taşlarla süsleme

3- Taşlar ile Süsleme

Benzer süslemeleri yapıştırarak da yapmak mümkün elbette. Ancak bu durumda boncukların arkasının düz olmasına, inci tercih edeceksiniz yarım inciler bulmaya özen gösterin. Bir de tabii kıyafetlerde kullanılabilecek sağlam bir yapıştırıcı edinin derim.

Eski kazakları taşlarla süsleme 2

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here