Evde Doğal Sabitleyici Pudra Yapımı

Makyaj yapmayı seviyor ve sık sık yapıyorsanız, makyaj sabitleyici pudra da kullanıyor olabilirsiniz. Bu noktada doğru ve kaliteli pudra kullandığınızdan emin olmanız gerekir. Cildinize en uygun ve doğal pudranın yapılabilmesi için gerekli malzemeler ve adım adım doğal sabitleyici pudra yapımı esraninportresi'nde.

0
1651

Makyaj yapmayı seviyor ve sık sık yapıyorsanız, makyaj sabitleyici pudra da kullanıyor olabilirsiniz. Bu noktada doğru ve kaliteli pudra kullandığınızdan emin olmanız gerekir. Cildinize en uygun ve doğal pudranın yapılabilmesi için gerekli malzemeler ve adım adım doğal sabitleyici pudra yapımı esraninportresi’nde.

Makyaj sabitleyen pudralar, kırışıklıklara makyaj ürünlerinin dolarak oluşacak kötü görüntünün önüne geçerken aynı zamanda fondötenin ciltteki kalıcılığını arttırarak makyajın pürüzsüz görünmesini sağlar. Bu noktada pudrayı doğru kullandığınızdan ve cildinize gerçekten fayda sağlayan kaliteli bir pudra kullandığınızdan emin olmanız gerekir.

Evde kendi doğal pudranızı yapmak için karbonat ve mısır nişastası kullanıldığını duymuşsunuzdur. Ancak un pürüzsüz bir görünüm elde etmenizi sağlayan yumuşaklığı vermeyebilir. Ararot (maranta nişastası) tozu ile kendi pudranızı yaptığınız da mükemmel sonucu elde edebilirsiniz. Hatta göz farı, rimel ve göz kalemi dahi yapılabilmektedir.

Preslenmiş pudralar ve toz haldeki pudralar var. En iyi sabitleyici pudralar genellikle toz formdadır, yarı saydam veya cilt rengine uygun renklidir. Çünkü preslenmiş pudralar içerdikleri bağlayıcılar nedeniyle genellikle cilt üzerinde farklı etkilere sebep olabiliyorlar.

Şeffaf pudralar, fondötenin bütün gün sabit kalmasını sağlar, gözenekleri ve ince çizgileri en aza indirir ve yağları emerek yağlı cilt görünümünü ortadan kaldırır. Öte yandan, biraz daha kapatıcılık alanı istiyorsanız, renkli bir formu seçebilirsiniz ki bu tamamen sizin elinizde!

Doğal Sabitleyici Pudra Yapımı

Cildinize en uygun ve doğal pudranın yapılabilmesi için işte kullanılabilecek malzemeler ve adım adım yapılışı;

Malzemeler:

  • ½ su bardağı Ararot (maranta nişastası) tozu
  • 1-3 çay kaşığı kakao tozu (Cilt tonunuza en uygun rengi elde edinceye kadar karşımınıza az az ekleyin.)
  • 1-3 çay kaşığı muskat tozu (Cilt tonunuza en uygun rengi elde edinceye kadar karşımınıza az az ekleyin.)
  • 2 damla sardunya/ıtır uçucu yağ

Yapmak için, ararot tozunu bir karıştırma kabına koyun. İsterseniz harmanlamayı yapmak için bir kahve değirmeni de kullanabilirsiniz. Ararot tozu, sabitleyici pudrayı ipeksi ve pürüzsüz kılan malzemedir. Ararot tozu, sert kimyasallar içermeyen doğal bir maddedir. Bu toz aslında antiseptik özelliklere de sahiptir ve yüz için tahrişlere neden olabilecek bakteri gelişimini en aza indirmeye yardımcı olmak için mükemmel bir seçimdir.

Şimdi, bir seferde biraz kakao tozu ve muskat tozu ilave edin. Bu katkı maddelerinin her ikisi de saydam bir efekt yaratmanın yanı sıra doğal cilt tonunuza yakın bir renk bulmanıza da yardımcı olur. Kakao antioksidanlar da içerir ki bunlar cilt için mükemmeldir. Muskat tozu ise sadece harika kokular değil aynı zamanda antibakteriyel özellikleri de barındırmaktadır.

Son olarak, karışıma 2 damla sardunya esansiyel yağı ekleyin. Yüzünüz için şaşırtıcı etkilere sahiptir. Parlak cilt ve sivilcelerle mücadele sağlayan faydalar sağlamaktadır.

Tüm malzemeleri karıştırın. Ardından, bitmiş ürünü kapaklı bir kapta saklayın.

Doğru pudra seçimi, doğru makyaj fırçası veya süngeri seçimi, pudra uygulaması gibi detaylar nasıl görüneceğinizin önemli bir belirleyicisidir. İşte pudra kullanımı ile ilgili bilmeniz gerekenler–> pudra kullanırken yapılan hatalar

Sabitleyici Toz Pudra Nasıl Kullanılır?

Önce, fondötenin düzgün ve eşit bir şekilde uygulandığından emin olun. Pudrayı fondöten tamamen kuruyana kadar uygulamayın. Aksi takdirde, elde etmek istediğiniz görünüm oluşmayacaktır.

Fondöten kuruyunca, temiz bir fırça kullanarak pudrayı eşit şekilde uygulayabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here