Doğal Oda Kokusu Yapımı Fikirleri

Taze bitkiler, doğal yağlar, baharatlar, sebze-meyveler ve taze otlar... Evinizde kolaylıkla bulunan doğal malzemeleri kullanarak doğal ev kokuları yapabilirsiniz. İşte, yapımı çok kolay, doğal oda kokusu yapımı fikirleri esraninportresi.com'da

0
1084

Taze bitkiler, doğal yağlar, baharatlar, sebze-meyveler ve taze otlar… Evinizde kolaylıkla bulunan doğal malzemeleri kullanarak doğal ev kokuları yapabilirsiniz. İşte, yapımı çok kolay, doğal oda kokusu yapımı fikirleri esraninportresi.com’da

Evin, iş yerinin içeriye girdiğiniz andan itibaren taze ve güzel kokmasını hemen herkes ister diye düşünerek, geçtiğimiz günlerde esansiyel yağlar ile çubuklu oda kokusu yapımı fikri paylaştım. Orada da belirttiğim gibi zaten evin, iş yerlerinin güzel kokması için sıklıkla oda kokusu kullanıyoruz. Bunun için belirli bir bütçeyi de ayırıyoruz. Peki bu oda kokularını kendimiz yapmayalım ki, üstelik oldukça doğal malzemelerle? Sizlerle ilk paylaştığım fikirde lavanta, nane gibi bitkilerin yağlarıyla son yıllarda çok popüler olan çubuklu oda kokusu yapılabileceğinden bahsettik. Hatta ortamdaki koku size enerji vermesini istiyorsanız farklı, rahatlamak ve kolaylıkla uykuya geçiş istiyorsanız farklı bitkilerin yağlarını kullanmak gerektiğini de detaylıca anlattık. Şimdi ise sıra geldi farklı oda kokusu yapımı fikirlerini detaylandırmaya… Burada doğal bitkileri, meyveleri, çiçekleri ve bazı baharatları kullanarak oda kokusu yapımı örnekleri bulacaksınız.

Doğal Oda Kokusu Yapımı Fikirleri

1- Lavanta Keseleri :

Rahatlamak ve sakinleşme için lavanta mükemmel bir kokudur. Bu yüzden özellikle de lavanta yağı pek çok oda kokusu içerisinde yerini alır. Yağı kadar oda kokusu için kurutulmuş lavantalardan da yararlanabilirsiniz. Annem özellikle de elbiselerimizin mis gibi kokması için giysilerimizin arasına lavanta keseleri yerleştirirdi. İşte bu keseleri aslında odanızın mis gibi kokması için de rahatlıkla kullanabilirsiniz. Üstelik bu lavanta keselerini yapmak oldukça kolay.

1 dogal oda kokusu yapimi fikirleri_mini

Gerekli olacak malzemeler, kokunun kolaylıkla yayılabilmesi için ince bir parça kumaş, makas, iğne, iplik ve kurdele. Önce kumaştan 10×20 cm ebatlarında 2 parça kesin(buradaki gibi şekil makasları kullanabilirsiniz) Ardından bu iki parçayı 3 tarafından birbirine dikin. Dışarıdan dikiş atabilirsiniz. Böylelikle bu farklı renkteki dikişler de şıklık katacaktır kesenize. Dikişi de tamamladıktan sonra içine kurutulmuş lavantalardan ortalama 1 tatlı kaşığı koyabilirsiniz. Ardından kurdele ile tam bir kese görünümü verecek şekilde bağlamanız yeterli olacaktır. Bu keseleri giysilerinizin arasına da koyabilirsiniz tabii. Diğer yandan odanızda belirli noktalara koyarak kokunun odaya yayılmasını sağlayabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here