Vanilya Kokulu Doğal Bacak Kremi Yapımı

Peeling yapmak ve elbette nemlendirmek, bacaklar için yapılabilecek en iyi bakımlar... İçeriğinde ne olduğundan emin olduğunuz bu doğal bacak kremi ile mükemmel pürüzsüz bacaklar elde etmeniz çok kolay. Peki içinde hangi malzemeler var ve bunların faydaları neler? İşte, vanilya kokulu doğal bacak kremi yapımı esraninportresi'nde.

0
692

Peeling yapmak ve elbette nemlendirmek, bacaklar için yapılabilecek en iyi bakımlar… İçeriğinde ne olduğundan emin olduğunuz bu doğal bacak kremi ile mükemmel pürüzsüz bacaklar elde etmeniz çok kolay. Peki içinde hangi malzemeler var ve bunların faydaları neler? İşte, vanilya kokulu doğal bacak kremi yapımı esraninportresi’nde.

Kış aylarının soğuk ve sert rüzgarlı günleri, cildin daha çok kurumasına, pul pul dökülüp, kaşıntılı bir hal almasına neden olabilir. Bundan bacaklar da nasibini alır elbette. Henüz sıcaklar etekleri, şortları giymemiz için yeterli olmasa da gerekli cilt ve bacak bakımlarını yapmaya başlamak için muhteşem zamanlardır. İstenmeyen tüylerden kurtulmak, ölü deriyi atmak için peeling yapmak ve elbette nemlendirmek bacaklarınıza yapacağınız en iyi bakımlar…

Bacakları nemlendirmek için elbette bir kozmetik kremi de tercih edebilirsiniz. Ancak neden daha doğal, kendi yaptığınız ve nem bakımından diğerlerinden daha zengin bir krem kullanmayasınız ki..! İçeriğinde ne olduğundan emin olduğunuz bu doğal krem ile mükemmel pürüzsüz bacaklar elde etmeniz çok kolay. Peki içinde hangi malzemeler var ve bunların faydaları neler?

Vanilya Kokulu Doğal Bacak Kremi Yapımı

1 bacaklari jiletle almak tüyleri jiletle almak jiletle tüyleri almak_mini

1- Shea Yağı :

Muhtemelen shea yağının derin nüfuz edici nem özelliğini duymuşsundur. Ama shea yağının aynı zamanda yaşlanma karşıtı özelliklere sahip olduğunu ve bacaklardaki hasarlı cildi onarabileceğini de biliyor muydunuz? Shea yağı anti-inflamatuar özelliklere sahiptir ki bu sebeple deri iltihaplarının azalmasına yardımcı olur ve hatta hücrelerin mutasyona uğramasını önlemeye yardımcı olabilir. Shea yağı doğal olarak A, E ve F vitamini bakımından zengindir ve cilde esansiyel yağ asitleri sağlar.

Ve güneş söz konusu olduğunda, shea yağı bacaklarınızı zararlı ışınlara karşı korur. Güneş ışınlarına ve güneşe bağlı cilt kanseri riskini azaltmaya yardımcı olan, güneşin ultraviyole (UV) radyasyonunu absorbe eden veya yansıtan doğal bir güneş koruyucu gibi davranır.

2- Kakao Yağı:

Shea yağı gibi, kakao yağı da cilt için son derece besleyici ve nemlendiricidir. Ama aynı zamanda yaşlanma belirtileri ile mücadeleye yardımcı olduğu bildirilen kakao kütlesi polifenolleri denilen bileşikleri içerir. Kakao yağı için en popüler kullanımlardan biri, özellikle gebelik sırasında deri çatlaklarını ve izlerini önlemektir.

Vanilya Kokulu Doğal Bacak Kremi Yapımı

3- Badem Yağı:

Bacak cildinin yaş ilerledikçe, geçmişte olduğundan daha kuru olduğunu fark etmişsinizdir. Bunun nedeni, cildin yaşlanmasıyla incelmesi, kuruluğa, pullanmaya, sedef hastalığına ve egzamaya daha yatkın hale gelmesidir. Peki, badem yağı nasıl yardımcı olur;

Badem yağı nemlendirir, aynı zamanda cildi sıkılaştırma kabiliyetine sahiptir ve sedef hastalığı veya egzama ile ilişkili yanma, kaşınma ve kızarıklığı hafifletmeye yardımcı olabilir.

4- Hindistan Cevizi Yağı :

Tropik bölgelerde yaşayanlar yüzyıllardır geleneksel bir nemlendirici olarak kullanır. Araştırmalar, hindistan cevizi yağının, düşük molekül ağırlıklı ve proteinlerle bağlandığı için cilde diğer güzellik ürünlerinden daha derin nüfuz ettiğini gösteriyor.

Hindistan cevizi yağı, doymuş yağlar sayesinde nem içerisine de kilitlenir. Bacaklarınız kuru, sert olduğunda, bu yağlar pürüzsüz ve hatta yumuşak olması için çalışacaktır.

5- Vanilya yağı :

Vanilya doğal olarak kakao yağının çikolata kokusu ve hindistan cevizi yağının tropikal kokusu ile paralellik gösterir. Kremimizin daha güzel kokmasını sağlamak için kullanacağız.

Vanilyalı Kokulu Bacak Kremi Nasıl Yapılır?

Malzemeler;

  • 2 çorba kaşığı kakao yağı
  • 2 çorba kaşığı shea yağı
  • 2 çorba kaşığı tatlı badem yağı
  • 1/4 fincan hindistan cevizi yağı
  • 5 damla saf vanilya esansiyel yağı
  • Cam kavanoz

Yapılışı :

  • Isıya dayanıklı bir kaba kakao yağı koyun.
  • Bu kabı su dolu bir tencerenin üzerine koyarak benmari usulü ısıtacağız. Orta derecede düşük ısıda kakao yağının hafifçe erimesini sağlamalısınız.
  • Bu kakao yağını, shea yağı, badem yağı ve hindistan cevizi yağını 10 saniye karıştırın. Karışım sıvı olana kadar karıştırmaya devam etmelisiniz.
  • Bir cam kavanoz içine dökün. Açık renk bir kavanoz kullanıyorsanız, badem yağı ışık hassasiyetine sahip olduğundan karanlık olacak şekilde bir örtüyle kaplayın ve öyle saklayın. Diğer yandan koyu camlı bir kavanoz da kullanabilirsiniz.

Bu karışımı, duştan sonra cildinize hafifçe püskürtün ve cildi hemen nemlendirin. Doğal bir nemlendirme kremi düzenli olarak kullanmak yaz boyunca ipeksi, pürüzsüz ve yumuşak bacaklar elde etmenize yardımcı olacaktır.

yaz öncesi bacak bakımı 2_mini

Bacak bakımının önemli bir adımıdır, istenmeyen tüylerden kurtulmak. Peki bunun için siz de en kolay çözüm jileti mi tercih ediyorsunuz? Jiletle tüy nasıl alınır? Tüyleri jiletle almak, tüyleri sertleştirir mi? Jilet ile bacak tıraşı yaparken nelere dikkat etmeli? İşte–> bacakları jiletle alırken yapılan hatalar ve istenmeyen tüylerden kurtulmak için ipuçları esraninportresi.com’da

Uyarı : Güzelliğe pek çok faydası olan doğal ürünler kullanılmış olsa da ilk defa kullanacağınız hemen her ürünü öncelikle test etmelisiniz. Düzenli kullandığınız ilaçlarınız, belirli bir rahatsızlığınız varsa hamilelik veya emzirme dönemindeyseniz, ayrıca alerjen tepkiler veren bir bünyeniz, cildiniz varsa doktorunuza danışmadan asla kullanmamalısınız. Tereddüt ettiğiniz her noktada bir uzmana danışmalısınız. Sitenin içeriği ziyaretçiyi bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Bilgiler hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Site bilgilerine dayanarak tanı ve tedavinin yönlendirilmesi önerilmez. Bu sitede verilen bilgiler bilimsel referans olarak gösterilemez.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here