Defter Kapağı Süsleme

8
2926

Yeni okul modası, kendiniz yaparak, yaratıcılığınızı ve tarzınızı ortaya koyabileceğiniz defter kapağı süsleme. İşte, size ilham vermesi için esraninportresi.com olarak hazırladığımız oldukça pratik defter kapağı süsleme örnekleri…

Defter Kapağı Süsleme : Eskiden defterler birbirinden farklı defter kaplarıyla kaplanırdı. Ben hatırlıyorum, okullar açılmadan bir kaç gün önce annemle oturur tek tek defterleri kaplar, etiketleri yapıştırırdık. Lise zamanlarım dahil defterlerim hep kaplıydı, öylesi modaydı, bize göre güzeldi. Değişen defter çeşitliliği, telli defterler gibi sebeplerden defter kapları geri plana düştü. Yerini ise birazdan örneklerini de paylaşacağım defter kapağı süsleme modası geldi. Bu konuyla ilgili oldukça fazla örnek var. Ben bugün bir örneğe yer vermek ve nasıl küçük dokunuşlar ekleyeceğinizi anlatmak istiyorum.

Defter Kapağı Süsleme

Başta da belirttiğim gibi, defterleri kişiselleştirmek için pek çok yöntem var. Ben burada en kolay olanına yer verdim. Eğer daha fazlasını isterseniz, diğer yöntemleri de sizler daha sonra başka bir yazı ile paylaşırım. Gelelim buradaki örneklerimize.. Öncelikle belirtmem gerekir ki burada kullanabileceğimiz defter türü, kalın kapakları olan, kanvas defterler. Sulu boyalar ile süsleyeceğimiz için, buna dayanacak bir çeşide ihtiyacımız var. Diğer malzemeler de az önce de belirttiğim gibi sulu boyalar, su ve fırçalar.

1 defter kapağı süsleme_mini

2 defter kapağı süsleme 1_mini

Aslında sonrası tamamen sizin yaratıcılığınıza ve nasıl boyamak istediğinize kalmış. Burada 3 farklı süsleme yapılmış. Bir tanesinde alacalı, rengarenk bir boyama, bir tanesinde daha düzenli ama yine renkli boyama, sonuncusundaysa bir tuval gibi detaylı çalışılan bir ağaç ve yaprak şekilleri. En son olarak keçeli kalem yardımıyla üzerine yazı da eklenmiş.

Defter Kapağı Süsleme

Daha başka neler yapabiliriz, en kolay defter kapağı süsleme şekli ne diye sorarsanız, benim aklıma ilk olarak stickerlar geliyor. Hatta gençlik dergilerinin pek çoğu zaman zaman sevdiğiniz ünlülerin stickerlarını veriyor. Onları bile kullanabilirsiniz. Eğer bu tarz fikirlerden hoşlanıyorsanız lütfen bana yazın. Ben de sizler için daha çok fikir bulur, sizlerle paylaşırım.

Okula yeni başlayacaklar, üniversiteye yeni başlayacaklar veya hali hazırda devam edenler… Herkesin okul için hazırlıkları bazen ortak bazen de farklı…Küçük veya büyük fark etmeden tatil sonrası yapılması gereken okula dönüş hazırlıkları rehberi–> Okula dönüş hazırlıkları

8 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here