Bez Çanta Süsleme Fikirleri

Son zamanların en popüler çanta modellerinden biri, rahat ve kullanışlı oldukları için bez çantalar. Eğer kendin-yap fikirlerini seviyorsanız burada taşların, boncukların, boyaların, iplerin kullanıldığı birbirinden ilginç bez çanta süsleme fikirleri bulacaksınız...

0
6852

Son zamanların en popüler çanta modellerinden biri, rahat ve kullanışlı oldukları için bez çantalar. Eğer kendin-yap fikirlerini seviyorsanız burada taşların, boncukların, boyaların, iplerin kullanıldığı birbirinden ilginç bez çanta süsleme fikirleri bulacaksınız…

Son zamanların en popüler çanta modellerinden biri bez çantalar. Günlük kullandığımız çantalardan çok daha rahat ve kullanışlılar çoğu zaman. Diğer yandan diğer çanta modellerine göre çok daha ucuz olmaları da onları tercih etme sebebimiz yapıyor. Bu bez çanta modellerini pazarlar dahil pek çok yerde bulabilirsiniz. Mağazalarda değişik şekillerde süslenmiş, boyanmış, işlenmiş formlarını bulurken, pazarda veya Eminönü’nde sadece süslemeniz için bez formunda bulabilirsiniz. Bana böylesi her zaman daha heyecan verici geldiği için sizlere bez çanta süsleme fikirleri derledim. Eğer bu tip kendin-yap-2 fikirlerini seviyorsanız burada taşların, boncukların, boyaların, iplerin kullanıldığı birbirinden ilginç fikirleri de seveceksiniz. Uzatmadan sizin için derlediğim bez çanta süsleme fikirlerini sizlerle paylaşamaya başlıyorum,

1- Taşlar ile Bez Çanta Süsleme

Sade olduğunu düşündüğünüz pek çok kıyafeti, aksesuarı süslemenin en güzel ve kolay yolu taşlar veya boncuklar kullanmaktadır. Eğer bileklik, kolye yapımı gibi hobileriniz varsa eminim elinizde bir sürü boncuk ve taşınız vardır. Yoksa da taşlara ve boncuklara ulaşmak hem kolay hem de ucuz. Burada yaşlarla süslemenin yanında önce kumaş boyası ile boyama da yapılmış. Siz de isterseniz satın alacağınız istediğiniz bir renk kumaş boyası ile bez çantanızın üstünü boyayabilirsiniz. (Boyanın kurumasını bekledikten sonra ütülemenizi öneririm. Böylelikle boyanın kalıcılığını arttırmış olursunuz) Ardından kuvvetli bir yapıştırıcı yardımıyla taşları istediğiniz düzende (ki burada tek yapılan yan yana yapıştırmak) yapıştırmak. (kaynak : damasklove)

Bu bez çantaları en çok yazın kullanıyorum aslında. Deniz kenarına giderken de kullanabiliyorum, günlük işlerimi halletmek için dışarı çıktığımda da. Siz de kullanmak istediğiniz yere göre bez çantanızı tasarlayabilirsiniz.

1 taslarla bez canta susleme_mini

2- Monogram Bez Çanta

Eğer kişisel bir tasarıma ihtiyacım var diyorsanız buradaki monogram çantalar tam size göre. Üstelik kolayca, kendi isminizin baş harflerini taşıyan bir bez çantayı hayata geçirebilirsiniz. Burada kullanılan en ilginç malzeme, süslü kağıt tabak-pasta altlıkları. Bu süslü altlıklarından biri önce bez çanta üstüne yerleştiriliyor (kaymaması için bantlar ile sabitleyebilirsiniz) Ardından deliklerin yarattığı şekillerden yararlanmak için kağıdın üstünden boya sürülüyor. Bu noktada kumaş boyası kullanabileceğiniz gibi koyulaştığı veya bayatladığı için sürmediğiniz ojeleri de kullanabilirsiniz. Kurumasını beklemeden kağıdı asla kaldırmamanızı öneririm. Bu aşama bittikten sonra isminizin baş harfini ortasına koymamız gerekiyor. Bunun için benim size önerim, isminizin baş harfini A4 kağıdına en büyük fonta bastırın ve ardından harfin içini keserek boşaltın. Son olarak da çantanın üstüne koyun ve boyayın. İşte, size özel bez çanta hazır! (kaynak : tidymom)

2 dantel ile bez canta susleme_mini

3- Patates baskı tekniği ile bez çanta süsleme

Aslında ilkokulda veya anaokulunda öğretilen, yapılan en eğlenceli uygulamalardan biri kesinlikle patates baskı tekniğidir. Hatırlıyorum da bir gece öncesinde annemle saatlerce oturup patatesler üstünde şekil çıkarmakla uğraşmıştık.

Buradaki fikirde de tam olarak bunu kullanıyoruz. Çanta üstüne bir kaç ananas resmi çıkarmak istediğimiz için bir patatesi ortadan ikiye kesip bir tanesine ananasın kendisi için kare kare şekil oluşturmamız, bir tanesine de yeşil yaprakları için yaprak şekli çıkarmamız gerekiyor. Bunları çıkardıktan sonra yapmamız gereken kestiğimiz bölümünü önce boyaya batırmak ardından da çanta üstüne bastırmak. Kuruduktan sonra ortaya çıkan sonucun gerçeğine ne kadar benzediğine bakar mısınız!

3 patates baski ile bez canta susleme_mini

Elbette bez çanta süsleme fikirleri bunlarla sınırlı değil. Ponponlar ile bez çanta süsleme, bez çanta üstüne yazı yazma, sprey boya ile bez çanta süsleme, kurşun kalem yardımıyla bez çanta üstüne kalp şekli çıkarma gibi farklı, ilgi çekici ve yapımı çok kolay fikirler ilerleyen sayfalarda sizi bekliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here