Badem Yağı ve Kakao Yağı ile Evde Vücut Yağı Yapımı

Kurumaya bağlı kaşıntı, döküntü veya tahriş gibi cilt sorunlarını gidermek, nemlendirilmiş sağlıklı bir cilde sahip olmak için vücut yağları kullanılmaktadır. Badem yağı ve kakao yağı gibi kolay ulaşılabilir doğal malzemeler ile evde vücut yağı yapımı tarifleri, esraninportresi'nde.

0
1240

Kurumaya bağlı kaşıntı, döküntü veya tahriş gibi cilt sorunlarını gidermek, nemlendirilmiş sağlıklı bir cilde sahip olmak için vücut yağları kullanılmaktadır. Badem yağı ve kakao yağı gibi kolay ulaşılabilir doğal malzemeler ile evde vücut yağı yapımı tarifleri, esraninportresi’nde.

Doğal güzellik ürünlerini seviyorum. Ev yapımı vücut yağları da iyi bir hediye fikridir çünkü kolayca özelleştirilebilir ve akrabalar, arkadaşlar, hamile anneler vb. için mükemmeldir. Ayrıca nemlendirilmiş sağlıklı bir cilt, herkesin de önceliğidir. Bu nedenle kozmetik mağazalarının, eczanelerin raflarını birbirinden güzel paketlenmiş losyon veya nemlenlendirici kremler süsler. İçeriğinden emin olamadığımız ürünler yerine neden cildimizi nemlendirmek için doğal vücut yağlarını kullanmayalım ki..? Cilde uygun seçilmiş doğal vücut yağı ile çok daha başarılı sonuçlar elde etmek mümkün zira..! İşte bu yüzden sizin için badem yağı ve kakao yağı gibi kolay ulaşılabilir doğal malzemeler ile evde vücut yağı yapımı tarifleri hazırladım.

Badem Yağı ve Kakao Yağı ile Evde Vücut Yağı Yapımı

badem yagi kakao yagi ile evde vucut yagi yapimi
badem yagi kakao yagi ile evde vucut yagi yapimi

1- Shea Yağı ve Tatlı Badem Yağı ile Vücut Yağı Yapımı

Sadece iki ana malzemeyi (ve en sevdiğiniz esansiyel yağın birkaç damlasını) kullanarak yapılacak bu ev yapımı vücut yağı hafif olduğu gibi vücut tarafından kolayca emilir bir dokuya sahiptir.

Malzemeler,

Talimatlar,

badem yagi kakao yagi ile evde vucut yagi yapimi

 1. Katı haldeki shea yağını, birkaç cm su ile doldurulmuş bir tencere içinde bir kaba yerleştirerek benmari usulü yumuşatın. (Önemli: Shea yağıyı eritmeyin, yumuşatın! Böylece kolayca karıştırabilirsiniz. Bir kaşıkla yumuşayıncaya kadar karıştırın.)
 2. Yumuşayınca, tatlı badem yağını ekleyin.
 3. Malzemeyi yaklaşık 3-5 dakika veya iyice karıştırın.
 4. 7 damla sandal ağacı esansiyel yağı ilave edin bir dakika daha karıştırın.

Bu kadar! Ev yapımı shea ve badem yağlı vücut yağını kap içine koyun, temiz ve kuru bir yerde saklayın.

2- Kakao Yağı ile Evde Vücut Yağı Yapımı

Bu Vücut Yağı, bebekler veya hassas ciltler için mükemmeldir ve kokuları herkes için özel bir hediye haline getirmek için değiştirilebilir. Shea ve kakao yağı gibi iki besleyici yağın birleşimi son derece nemlendirici bir kombinasyon oluşturur.

goz kremi yapimi

Şu anki favorim tatil için nane kokulu bir versiyon ama aynı zamanda bir narenciye / lavanta kombinasyonunu da seviyorum.

Malzemeler,

 • 1/2 bardak Shea Yağı
 • 1/2 bardak kakao yağı (veya mango yağı)
 • 1/2 bardak Hindistan Cevizi Yağı
 • 1/2 bardak hafif yağ (jojoba veya zeytin gibi)
 • İsteğe bağlı: 10-30 damla uçucu yağ tercih edilir (Lavanta kullanıyorum)
badem yagi kakao yagi ile evde vucut yagi yapimi tarifleri
badem yagi kakao yagi ile evde vucut yagi yapimi tarifleri

Talimatlar;

 1. Katı haldeki shea ve kakao yağını, birkaç cm su ile doldurulmuş bir tencere içinde bir kaba yerleştirerek benmari usulü yumuşatın. (Önemli: Shea yağıyı eritmeyin, yumuşatın! Böylece kolayca karıştırabilirsiniz. Bir kaşıkla yumuşayıncaya kadar karıştırın.)
 2. Orta ısıya getirin ve tüm malzemeler eriyene kadar sürekli karıştırın.
 3. Ateşten alın ve biraz soğumasını bekleyin. Kullanıyorsanız uçucu yağları ekleyin.(ben lavanta ekledim örneğin)
 4. Buzdolabına alın ve 1 saat daha soğumaya başlayın.
 5. Sertleşmeye başlamadan biraz önce buzdolabından çıkarın.
 6. 10 dakika kadar bir çatal ile karıştırın.
 7. Tekrar 10-15 dakika buzdolabına koyun
 8. Kapaklı bir cam kavanozda saklayın.
 9. Yazın kolaylıkla yumuşayabilir ki bu yüzden buzdolabında saklanmalıdır.
 10. Keyfini çıkarın!

Selülitten kurtulmak için kan dolaşımını arttıracak selülit karşıtı yağı yapılabilir. Peki, evde selülit karşıtı yağ nasıl yapılır? Yaza selülit ve fazla kilo stresi yaşamadan başlangıç yapmak için bakım önerileri–> Selülit karşıtı yağ

Uyarılar : 

 • Hamileyseniz, devam eden sağlık sorunlarınız veya düzenli kullandığınız ilaçlarınız varsa herhangi bir malzemeyi kullanmadan önce mutlaka doktorunuzla konuşun.
 • Her zaman %100 saf, organik ve tedavi edici dereceli doğal yağları kullandığınızdan emin olun.
 • Tüm esansiyel yağlarda olduğu gibi, aşırıya kaçmamak önemlidir! Tüm uçucu yağlar aşırı derecede yoğundur ve mutlaka seyreltilmelidir.
 • Çocuklar ya da yaşlılarda kullanırken dikkatli olun.
 • Güzelliğe pek çok faydası olan doğal ürün olsalar da ilk defa kullanacağınız hemen her ürünü öncelikle test etmelisiniz.
 • Alerjen tepkiler veren bir bünyeniz, cildiniz varsa doktorunuza danışmadan kullanmayınız
 • Tereddüt ettiğiniz her noktada bir uzmana danışmalısınız.
 • Sitenin içeriği ziyaretçiyi bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Bilgiler hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Site bilgilerine dayanarak tanı ve tedavinin yönlendirilmesi önerilmez. Bu sitede verilen bilgiler bilimsel referans olarak gösterilemez.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here