Resimler ve Renkli Etiketler Anı Kitabı Yapımı

Fotoğrafları nasıl saklamayı tercih ediyorsunuz? Dijital ortamlarda mı yoksa fotoğraf baskısı ile özel fotoğraf albümlerinde mi? Peki, fotoğraflar ile hikayelerini de anlatabileceğiniz güzel bir Anı kitabı yapmaya ne dersiniz? Resimler ve Renkli Etiketler ile Anı Kitabı Yapımı detaylarıyla, esraninportresi’nde.

0
1207

Fotoğrafları nasıl saklamayı tercih ediyorsunuz? Dijital ortamlarda mı yoksa fotoğraf baskısı ile özel fotoğraf albümlerinde mi? Peki, fotoğraflar ile hikayelerini de anlatabileceğiniz güzel bir Anı kitabı yapmaya ne dersiniz? Resimler ve Renkli Etiketler ile Anı Kitabı Yapımı detaylarıyla, esraninportresi’nde.

Sevdikleriniz ile en güzel anları ölümsüzleştirdiğiniz fotoğrafları nasıl saklamayı tercih ediyorsunuz? Teknolojinin gelişmesiyle birlikte pek çok kişi Bulut ortamları veya yüksek depolama alanına sahip databankları kullanmayı tercih ediyor. Ben ise hala fotoğrafların bastırılmasından ve anılara özel fotoğraf albümü hazırlanmasından yanayım. Bunun yaşananları ve deneyimleri koruma adına daha etkili bir yol olduğunu düşünüyorum. Oğlumun doğumuyla birlikte anıları bu şekilde kaydetme dürtüsü daha da arttı açıkçası. Hal böyle olunca oğlum için bir anı defteri nasıl oluşturulur araştırmaya başladım. 

Neden bir fotoğraf albümü değilde bir anı defteri yapma işine giriştiğimi soranlarınız olabilir. Elbette albümler de anıları saklamak için en güzel yollardan biri. Ancak ben, oğlum büyüdüğünde okuyabilmesi için, fotoğrafını çektiğimiz anların hikayesini de eklemek istiyordum. Çünkü, bana göre resimi çekerken hissettiğimiz duygular, o resmin nasıl ortaya çıktığı, nerede çekildiği gibi detayları da eklemek, o anı hayal edebilmesini kolaylaştıracaktır. Tüm bu düşünceler içerisindeyken imdadıma Sosyopix yetişti diyebilirim. 

Peki, Sosyopix Nedir?

İster sosyal medyada ister telefonda veya bilgisayarda bulunan fotoğraflarınızı magnet, poster, canvas tablo, foto kitap veya anı kitabı olarak size özel hazırlıyor ve adresinize oldukça hızlı bir şekilde ulaştırıyor. Böylelikle fotoğraflar, “tıpkı benim de istediğim gibi!”, adeta canlanıyor. Sitede o kadar çok seçenek var ki açıkçası ben de başlangıçta seçmekte zorlansam da oğlum için Büyük Anı Kitabı yapmaya ve de duvara asmak için Modern Çerçeve almaya karar verdim.

Sosyopix Nasıl Çalışır?

Aslında en güzel yanı, siparişinizi verirken ürünleri kişiselleştirebilmeniz için düşünülmüş pek çok detayın olması. Benim seçtiğim Büyük Anı Kitabı için anlatmam gerekirse;

  • Siparişinizi verirken Büyük Anı Kitabı için 35 adet Pola Kart olarak adlandırılan fotoğraf seçerek yüklüyorsunuz. Bunu sosyal medya hesabınıza bağlanarak da yapabilirsiniz. (Birisine hediye etmek için de güzel bir seçenek bence!)  
  • Resimleri yükledikten sonra sitedeyken onların boyutlarını düzenleyip, altlarına küçük notlar da ekleyebiliyorsunuz. 
  • Sonrasında fotoğraf kağıdını (parlak veya mat) seçip siparişinizi tamamlıyorsunuz.
  • Yeni anılar yaşadıkça büyüyen bir kitap aslında. Çünkü Büyük Anı Kitabı’na toplamda 80 fotoğraf yapıştırabiliyorsunuz
  • Ayrıca siparişinin içerisinde fotoğraflarınla beraber sticker seti ve jel kalem de gönderiyorlar.

Resimler ve Renkli Etiketler ile Anı Kitabı Nasıl Yapılır?

  1. Resimde de gördüğünüz gibi gelen siparişimin içinden pek çok sticker ve yaldızlı bir kalem de çıktı.
  2. Resimleri sticker’lar yardımıyla her sayfaya 2 tane olacak şekilde yerleştirdim.
  3. Ardından yanlarına, “tam da istediğim gibi!”, o anlara ait detayları yazdım ve biraz süsledim :)
  4. Sonuçta ortaya oğlumun ileride okurken ve resimlere bakarken o anı tekrar yaşamış gibi hissedebileceği mükemmel bir Anı Kitabı çıktı.

Ben siparişimin içine bir de duvara asmak üzere Beyaz Modern Çerçeve eklemiştim. Bu çerçevelerin içine fotoğraflarını ister tek, istersen de 4, 9 veya 16 fotoğrafla kolaj halinde ekleyebiliyorsun. (Bunu da sipariş sırasında yapıyorsunuz) Genel çerçeve gerçekten çok güzel. Ben oğlumla bir aktivite de olsun diye çerçevenin üstünü sticker’lar ile de süsledim. Ortaya şahane bir çerçeve çıktı :) (Buraya bitmemiş halini ekliyorum)

Başta da belirttiğim gibi her baktığınızda o anı tekrar tekrar yaşamanızı sağlayacak bir Anı Kitabı yaratmak isteyenlere kesinlikle öneririm. Anıları canlı tutmak adına siz neler yapıyorsunuz? Benimle fikirlerinizi yorumlarda paylaşır mısınız?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here