Abajur Süsleme Fikirleri

0
2364

Abajurlar, hem aydınlatmanın önemli birer elemanı hem de ev dekorasyonu için değerli birer objedir. Eski bir abajuru kendiniz, dekorasyona uygun hale kolayca getirebilirsiniz. İşte bu noktadan hareketle sizler için abajur süsleme fikirleri ve tabii ki nasıl süslenir sorusunun cevaplarını derledik.

Abajur veya lambaların birincil görevi evet aydınlatmaktır ancak diğer taraftan ev dekorasyonu içinde aslında önemli de bir rolü bulunmaktadır. Abajuru sadece dekorasyon amaçlı alıp hiç kullanmayanlara bile rastlanır. Aydınlatmanın yanında ev dekorasyonuna da uysun diye düşündüğünüzde her ne kadar oldukça fazla abajur çeşitleri olsa da, genelde durum “aradığımı bulamıyorum” noktasına bağlanabiliyor. İşte böyle durumlar için aslında yapılabilecek şey oldukça basit, “abajur süsleme“. 

Hatta eğer ailenizin alıp kullanmadığı eski bir abajuru kendiniz ve dahası evinizin dekorasyonu için oldukça uygun bir hale getirebilirsiniz. Böylelikle tasarruf etmişte olursunuz ayrıca. İşte bu noktadan hareketle sizler için abajur süsleme fikirleri ve tabii ki nasıl süslenir sorusunun cevaplarını derledim. Burada seçtiklerimi yapmak için öyle özel bir beceri gerekmediği gibi oldukça da pratik fikirler. 

Abajur Süsleme Fikirleri

yapay çiçekle süslü abajur_mini

1- Yapma Çiçek Süslemeli Abajur

Moda ve trendler sadece kıyafetlerde temsil edilmez, onları ev dekorasyonuna da taşıyabilirsiniz. Bu yapma çiçek süslemeli abajur fikrini seçmemin bir sebebi bu. Diğer sebebi de baharın gelişini kutlamak bir anlamda. Diğer yandan çiçekler, bir eve yakışan en güzel dekorasyon unsuru bana kalırsa.

çiçek süslemeli abajur_mini

İhtiyacınız olanlar tutkal tabancası (ya da güçlü bir yapıştırıcı, silikon tabancası da aynı görebilir), yapay çiçekler ve tabii ki abajur. Sonrası sadece çiçekleri istediğiniz düzende abajur üzerine yapıştırmaktan ibaret. Dikkat etmeniz gereken burada çiçeklerin sapını çok dipten kesmemeniz. Ufak bir miktar sap bırakırsanız, birbirlerine yapıştırırken, boşlukları kapatırken veya aralara sıkıştırırken size kolaylık sağlarlar.

çiçeklerle abajur süsleme_mini

Dekorasyonun en önemli unsurlarından olan aydınlatmalardır. Ortamınız için ne tür bir aydınlatma gerektiğini bildikten sonra biraz yaratıcılığı kullanarak muhteşem sonuçlar elde edebilirsiniz. Dekorasyon için–> yaratıcı lamba fikirleri esraninportresi’nde.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here