Yüzdeki Tüyler için Zerdeçal

Yüzdeki tüylenme sorununu yaşayan pek çok kadın var. Bu tüylerden bir şekilde kurtulmanın hem doğal hem de sağlıklı olan yöntemi elbette bitkisel çözümlerdir. Yüzdeki istenmeyen tüyleri doğal yoldan dökmek için Yüzdeki Tüyler için Zerdeçal Kürü yazımız esraninportresi'nde.

48
16323

Yüzdeki tüylenme sorununu yaşayan pek çok kadın var. Bu tüylerden bir şekilde kurtulmanın hem doğal hem de sağlıklı olan yöntemi elbette bitkisel çözümlerdir. Yüzdeki istenmeyen tüyleri doğal yoldan dökmek için Yüzdeki Tüyler için Zerdeçal Kürü yazımız esraninportresi’nde.

Yüzdeki tüyler için zerdeçal kürü : Sizlerden bu konuyla ilgili sorular alıyordum zaten bir süredir. Sadece bunlardan bile pek çok kişinin özellikle yüz bölgesindeki tüylenme sorunu ile karşı karşıya kaldığını anlamak mümkün aslında. İstenmeyen tüyler için yönelinen çözümler çoğu zaman ağda, epilasyon ve lazer gibi yöntemler olsa dahi bu yöntemler kolay ancak cilde büyük zarar verebilirler.

Her şeyden önce özellikle aşırı tüylenmenin sebeplerini araştırmak gerektiği kanısındayım. Kalıtsal olması en çok karşılaşılan durum olmakla birlikte, stres, kadınlarda zaman zaman oluşan hormanal değişiklikler, menapoz, zaman zaman alınan bazı ilaçlar ile yumurtalıktaki kistler gibi bazı hastalıklar normalin dışında tüylenme sorunu ile karşılaşmanıza sebep olabilir.

Yüzdeki Tüyler için Zerdeçal

Çözümü yok mu elbette var. Ancak burada yer alan çözümün detaylarına geçmeden önce bir kaç uyarıda bulunmak istiyorum. Burada veya başka bir sitede (doktor önerileri dışında) okuduğunuz çözüm önerileri ne kadar doğal olsa da cilt yapısına göre sonuçların değişebileceğini, cilt özelliğiniz gereği alerji, tahriş gibi beklenmeyen durumlarla karşılaşabileceğinizi unutmayın. Bu sebepten, her ne olursa olsun istenmeyen kötü sonuçlarla karşılaşmamak için, önce küçük bir alanda deneme yapın.

Gelelim istenmeyen tüyler ile mücadele etmenize yardımcı olacak, yüzdeki tüyler için zerdaçal kürüne. Bir tür doğal epilasyon sağlayan bu kür en eski ve en bilinen tüy dökme yöntemlerinden biri olduğu için ilk olarak buna yer vermek istedim. Burada yer alan zerdeçal kürünü sütle veya su ile de hazırlayabilirsiniz. Süt cildin nem dengesini de sağladığı için daha çok tercih edilmektedir. İhtiyacınız olanlar 2 yemek kaşığı toz zerdeçal ve macun kıvamına gelene kadar eklenecek süt.

Bir kabın içerisine toz zerdeçalı koyun sonra yavaş yavaş sütü ekleyin. Takribi 2 yemek kaşığı gibi süt koyulabilir. Macun kıvamında olmasını istiyoruz. O yüzden gerekirse arttırın veya azaltın süt miktarını. İstediğimiz kıvama geldiği zaman yüzünüze sürün. 15-20 dakika civarında yüzünüzde beklettikten sonra soğuk su ile durulayın.

Bu kür ile iple almak veya ağda yapmakta olduğu gibi anında tüysüz bir deri beklemeyin. Uyguladığınız bu doğal kür ile kıl kökleri zamanla zayıflatacak, incelecek ve hatta zamanla çıkmaları engellenecektir. Yapmanız gereken ısrarla, sabırla uygulamaktadır. Bu kürü haftada iki kez, çok yoğunsa ve cildiniz olumsuz bir tepki vermediyse 3-4 kez uygulayabilirsiniz.

UYARI: Bu sitenin içeriği ziyaretçiyi bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Bilgiler hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Site bilgilerine dayanarak tanı ve tedavinin yönlendirilmesi önerilmez. Bu sitede verilen bilgiler bilimsel referans olarak gösterilemez. Sizlerle paylaştığım önerileri her ne kadar içerikleri doğal dahi olsa, uygulamadan önce mutlaka cildinizde test edin. Her cilt tipi farklıdır ve farklı alerjik tepkiler verebilir. Beklenmeyen bir etki gördüğünüz zaman uygulamaktan vazgeçmelisiniz. Son olarak paylaştığım bilgilerin herhangi bir hastalığı tedavi amaçlı veya bir teşhis koymaya çalışmadığımı bilmelisiniz.

İstenmeyen tüyler kadınlar için ciddi bir sorundur. Bu tüylerden bir şekilde kurtulmanın hem doğal hem de sağlıklı olan yöntemi elbette bitkisel çözümlerdir. İstenmeyen tüyleri doğal yoldan dökmek için Limon Kürü yazısı esraninportresi.com da—>tüyler için limon kürü

48 YORUMLAR

  • Merhaba,

   Zerdeçal daha çok yüzdeki tüylerde etkili olabilecek bir kürdür. İsterseniz istenmeyen tüyler için yayınladığımız diğer yazılara göz atın.

   sevgiler

 1. Ne kadar sürede belli olur? Okuduğuma göre ilk ay uygulandığında gözle görülür bir fark oluyormuş siz de uyguladınız mı?

 2. ben ilk önce küçük bir yere deneme yaptım sarı leke hafif sütle silince geçiyor ama bende denediğim o kısımda kızarıklık hafif yakma oldu sizde bu olmuyorsa bir şey olmaz

 3. benim yüzümde erkek gibi kıl çıkıyor bildiğiniz sakal gibi yani bunu yapsam geçer mi.birde kılları alıyormuyuz almıyormuyuz onada cevap verirseniz sevinirim

 4. Ben şu anda uyguluyorum yaklaşık on gün oldu bıyıklarımı alıyorum fakat yüzümü almadan bu maskeyi uyguladım alınmadım yerlerde hiç etki görmedim ama bıyıklarım az çıktı sanki

 5. Arka arkaya amma soru sormussunuz hepside ayni sinir oluyorum boyle insanlara azicik okuyun arkadaslar inanin cevap beklemek yerine işinizi daha hizli hallediceksiniz?

  • Ayyy ne kadar haklisiniz, ayni seyi bende düsündüm… Inanin biz Türk milletti okuma tembeliyiz… En az gazete okuyan devletler arasinda en baslarda olmamiza hic sasirmayalim, ne yazik ki… Kimseyi kirmak degil amacim ama aci gercek bu. Sevgiletimle

 6. deneyen var mı? ben 2. denemedeyim, bi yan etkisi görmedim haftada 4 kez yapmayı düşünüyorum bakalım bir iki aya fark görücek miyim

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here