Yüz Yıkarken Yapılan Hatalar

1
898

Uzun yıllar cildin, kırışıklıklar olmadan pürüzsüz olmasını istiyorsanız cilt temizliğine ve cilt bakımına önem vermek gerekiyor. Bu noktada cilt temizliği genelde çok önemsemeden yaptığımız bakım adımlarından biri. İşte, yüz yıkarken yapılan hatalar ve cilt temizliği için öneriler esraninportresi’nde.

Uzun ve yorucu bir günün ardından pek çoğumuzun hayali sıcacık yatağa kendimizi atabilmek ve derin, iyi bir uyku çekebilmek. Ancak nasıl dişimizi fırçalamadan yatağa girmiyor isek, yüzümüzü temizlemeden de yatağa girmemek gerekiyor. Cilt temizliği ile ilgili püf noktaları genelde çok önemsemeden yaptığımız bir şey. Halbuki makyajı, ciltte biriken tozu, kiri ve ölü hücreleri ciltten yatmadan önce iyice arındırmak gerekiyor. Belki, farkında olmadan, tam temizlememiş bir cilt ile çoğu zaman yatağa giriyoruz.  Bu, niye bu kadar önemli diye sorarsanız, gece cilt hücreleri daha fazla çalışıyor ve tüm günün cilt üzerinde yarattığı olumsuz etkileri gideriyor ve hücreler yenileniyor. Eğer uzun yıllar cildinizin, kırışıklıklar olmadan pürüzsüz ve gergin olmasını istiyorsanız cilt temizliğine ve cilt bakımına her zamankinden daha fazla önem veriyor olmanız gerekiyor.

Yüz Yıkarken Yapılan Hatalar

yüz yıkarken yapılan hatalar_mini

1- Elleri yıkayarak işe başlayın : Çok küçük bir detay gibi görünse de çoğu zaman atlanan bir adım öncesinde ellerin yıkanması. Ellerinizi iyice yıkamamanız halinde, elinizde biriken (gözle görünmeyen) kirleri yüz yıkama jeli ile birlikte yüzünüze bulaştırmış olacaksınız. Temizleme jeli ile birlikte açılan gözeneklere de bu kirlerin yerleşmesi riskini ellerinizi yıkamamakla birlikte almış olursunuz.

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here