Yüz Şekline Uygun Kaş Nasıl Olmalı?

Kaş ile gözler arasındaki mesafe, gözlerin birbirlerine uzaklıkları, kaş seyrekliği, düşük göz yapısı, kaş rengi gibi pek çok unsur aslında kaş şeklinizi ve dolayısıyla ifadenizi belirler. En doğru kaş modelini bulabilmek için yüz şekline uygun kaş şekli önerileri içeren "Yüz Şekline Uygun Kaş Nasıl Olmalı?" yazısı esraninportresi.com'da

0
18304

Kaş ile gözler arasındaki mesafe, gözlerin birbirlerine uzaklıkları, kaş seyrekliği, düşük göz yapısı, kaş rengi gibi pek çok unsur aslında kaş şeklinizi ve dolayısıyla ifadenizi belirler. En doğru kaş modelini bulabilmek için yüz şekline uygun kaş şekli önerileri içeren “Yüz Şekline Uygun Kaş Nasıl Olmalı?” yazısı esraninportresi.com’da

Sizler de çok iyi biliyorsunuz ki, kaşlar yüz ifadesinin en önemli unsurudur. Moda veya güzellik trendlerine uyum sağlamaya çalıştığımız gibi, değişen kaş modası, kaş şeklimizi zaman içerisinde değiştiriyor. Kaşın modası olur mu, olmalı mı bilmiyorum ama geçtiğimiz yıllarda ince, yay gibi kaşları kullandığımız gibi, bir süre öncesine kadar kalın kaşlar moda olmaya ve bizlerde buna ayak uydurmaya çalıştık. Hangisi iyi derseniz, daha önceki “Kaş Makyajı Yaparken Bilmeniz Gerekenler” yazısında da belirttiğim gibi, kişinin yüzüne uygun kaş en iyisi ve en doğrusu. Yani, kalın kaş moda diye yüzünüze gitmeyecek şekilde kalın kaş konturu veya kaş dövmesi yaptırmak ne kadar doğru gelmiyorsa bana, başkasında gördüğümüz kaş şeklini kendimizde uygulamaya çalışmak da bir o kadar yanlış geliyor.

Peki yüzümüze anlam katan kaşlar, yüz şeklinize uygun mu? Tek başına yüz tipine uygun olması yeterli olmasa dahi yüz tipine uygun kaş modeli ile yüz hatlarınızı belirginleştirip, güzelliğinizi bir adım daha öne çıkarır. İşte bu yüzden, bugün sizler için uzmanların önerilerinden oluşmuş, yüz şekline uygun kaş modeli nasıl olmalı sorusunun cevabını verecek bir yazı hazırladım.

Yüz Şekline Uygun Kaş Nasıl Olmalı?

1 Yüz şekline kaş modelleri_mini

Yuvarlak Yüz Şekline Uygun Kaş Modeli

Yuvarlak yüze sahip olanların, elmacı kemikleri yüzlerinin en geniş bölümüdür olmakla birlikte yüzün uzunluğu ve genişliği aynıdır. Hal böyle olunca, yuvarlak yüzlü olanların yüzlerini daha uzun gösterecek ve hatları daha keskinleştirecek etkilere ihtiyaçları vardır.

2 yuvarlak yüzler için kaş_mini

Bu yüzden, keskin kavisleri olan kaş modelleri, yuvarlak yüz yapısına sahip olanlar için idealdir. Kaş kavisi mümkün olduğunca keskin ve yüksek olması yüzün olduğundan uzun görünmesini sağlayacaktır.

Yüzün ince ve kemiklerin daha çıkık görünmesini mi istiyorsunuz? Aslında bazı makyaj hileleri ile bunu sağlamak oldukça kolay. Okumak isteyenler için yüzü daha zayıf gösteren makyaj hileleri yüzü ince gösteren makyaj  yazısıyla esraninportresi.com’da

Uzun yüze, kare veya kalp yüz şekline sahip olanlar nasıl kaş şekli kullanmalı? Detayları okumaya devam etmek için SONRAKİ SAYFA okları ile diğer sayfaya geçiş yapmanız yeterli.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here