Yaz için Ayak Bakımı Önerileri

Sandalet sezonunun açılmasına az bir süre kaldığı zaman ayakların iyi görünmesi, nemlenmesi daha da önemli hale geliyor. Peki sertleşmiş topuklardan kurtulmak, ayakları nemlendirip bakım yapmak adına neler yapılabilir? İşte yaz için ayak bakımı önerileri esraninportresi'nde.

0
760

Yaz için Ayak Bakımı Önerileri

ayaklar için nemlendirici_mini

Ayak Bakımı Önerisi : Nane ve Portakal İle Ayak Banyosu

Başta da belirttiğim gibi yaz gelmesi demek, sandalet sezonunu açmamız demek. Bunun içinde ayaklarımızın hazır hale gelmesi gerekiyor. Bunun için enerji veren nane, nemlendirme ve anti-viral etkisi olan portakal kullanarak bir ayak banyosu tarifi. Bu iki malzemenin yanında bir ana malzememiz daha var ki  o da epsom tuzu. Bunun için, portakal dilimleri, nane, sıcak su ve 1/2 su bardağı epsom tuzunu bir leğen içerisinde birleştirin. Ardından ayaklarınızı içerisine sokarak 15-20 dk bekleyin. Çıkarttıktan sonra, havlu ile kurulayın.

Gün sonuna kadar ayaklarınız yorulup ağrıyor mu? Tüm yorucu etkilerin ardından ayaklarınızı rahatlatmak için en iyi yöntemlerden biri ayak banyosu yapmaktır. İşte, ayakları rahatlatıp dinlendiren, nane, papatya çayı veya kahve ile hazırlanabilen birbirinden farklı–> ayak banyosu tarifleri esraninportresi’nde.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here