Yaz için Ayak Bakımı Önerileri

Sandalet sezonunun açılmasına az bir süre kaldığı zaman ayakların iyi görünmesi, nemlenmesi daha da önemli hale geliyor. Peki sertleşmiş topuklardan kurtulmak, ayakları nemlendirip bakım yapmak adına neler yapılabilir? İşte yaz için ayak bakımı önerileri esraninportresi'nde.

0
841

Sandalet sezonunun açılmasına az bir süre kaldığı zaman ayakların iyi görünmesi, nemlenmesi daha da önemli hale geliyor. Peki sertleşmiş topuklardan kurtulmak, ayakları nemlendirip bakım yapmak adına neler yapılabilir? İşte yaz için ayak bakımı önerileri esraninportresi’nde.

İlkbahar aylarını yaşadığımız şu günlerde, havalar ısınmaya başladığı gibi, soğuk esen rüzgarların yerini, ılık hatta sıcak esen rüzgara bırakıyor. Soğuk kış günlerinden çıkan ciltte hava her ne kadar ısınmış dahi olsa, yine rüzgarın etkisinde kalıyor ve eğer önlem almazsanız kuruyup çatlıyor. Önümüz de yaz olduğundan, sandalet sezonunun da açılmasına az bir süre kaldığında, ayakların iyi görünmesi, nemlenmesi daha da önemli hale geliyor. Durum böyle olunca, kıştan çıkan ayaklara bakım yapmak, ayakları nemlendirmek, ayakları yaza hazırlamak için bir kaç öneriyi sizler için bir araya getirdim. Aşama aşama size, ayak bakımı önerileri bilgileri aktaracağım.

Yaz için Ayak Bakımı Önerileri

Epsom Tuzu / İngiliz Tuzu Nedir, Faydaları Nelerdir?

epsom tuzu ingiliz tuzu faydaları_mini

Ayak bakımı konusunda ileteceğim bakım tariflerinden önce sizi epsom tuzu ile tanıştırmak istiyorum (bilenleriniz olabilir tabii) Epsom tuzu, bir magnezyum sülfat bileşimidir ve sinir sistemine, cilt hastalıklarına, sırt ağrılarına, kol bacak ve eklem ağrılarına iyi geldiği gibi ve aynı zamanda mükemmel bir anti oksidandır. Magnezyum aynı zamanda cildi yumuşatır ve besler. Örneğin rahatlamaya ve dinlenmeye ihtiyacınız varsa, 1 bardak epsom tuzunu, su ile doldurduğunuz küvetinizin içine eklemenizi tavsiye ederim. Nasırlaşmış veya sertleşmiş ayak topukları için doğal çözüm olarak öne çıkmaktadır ki bu sebeple ayak bakımı tariflerinde kendisine yer verilmiş. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here