Yaşlı Gösteren Güzellik Hataları

Daha genç görünmek, gençliği korumak adına pek çok güzellik uygulaması, makyaj önerileri deniyoruz. Yapılan bazı uygulamalar,  farkında olmasak da olduğumuzdan yaşlı görünmemize sebep olabiliyor. Peki bunları nasıl düzeltebiliriz? İşte, yaşlı gösteren güzellik hataları, bunları düzeltmenin yolları ile bakım önerileri esraninportresi'nde.

0
10403

Daha genç görünmek, gençliği korumak adına pek çok güzellik uygulaması, makyaj önerileri deniyoruz. Yapılan bazı uygulamalar,  farkında olmasak da olduğumuzdan yaşlı görünmemize sebep olabiliyor. Peki bunları nasıl düzeltebiliriz? İşte, yaşlı gösteren güzellik hataları, bunları düzeltmenin yolları ile bakım önerileri esraninportresi’nde.

Güzelleşmek uğruna pek çok değişiklik yapıyoruz kendimizde. Saçımızı kestiriyoruz, makyajımı değiştiriyoruz veya cilt bakımı yapıyoruz. Bu uygulamalar, bir zamana kadar güzelleşmek uğruna olduğu gibi, bir zamandan sonra bunun yanına, daha genç görünmek amacı ekleniyor. Yaptığımız uygulamaların amacı her ne olursa olsun, ne yazık ki bazen hatalar yapıyoruz. Yaptığımız bu hatalar, olduğumuzdan yaşlı görünmemize sebep oluyor. Halbuki, güzellik rutinimizde yapacağımız bir takım değişiklikler sayesinde bunu düzeltmek mümkün.

Biz kadınların amaçlarından biridir yaş göstermemek. Aslında bu daha çok şöyle işliyor; 18-20 li yaşlara kadar bir an önce büyümeye, büyük görünmeye çalışıyoruz, 20’li yaşlardan sonra, panik başlıyor ve 30’lu yaşlardan itibaren de yaşımızı belli etmemeye, hatta “nasıl daha genç görünebilirim?” arayışlarına giriyoruz. Önemli olan sağlıklı ve yaşında iyi görünebilmek olmalı diye düşünüyorum. İşte bugünü, bizi olduğumuzdan yaşlı gösteren makyaj hataları, yaşlı gösteren saç hataları neler öğrenmeye ayırıyoruz. Buradakileri okumadan önce, kendinizde değişiklik yapmaya başlamamanızı öneririm. Zira, aslında bazen büyük değişikliklere gerek kalmadan, küçük hataları düzelterek daha genç görünmek, yaşlı görünmekten kurtulmak mümkün.

Yaşlı Gösteren Güzellik Hataları

1 daha genç görünmek için yapmanız gerekenler_mini

1- Yanlış Pudra Seçimi ve Fazla Pudra Kullanımı

Makyajda pudra neden kullanılır? Bazen bu sorunun cevabını bilmeden veya biraz abartarak hareket ediyoruz. Örneğin, yağlı bir cilt tipine sahipseniz, pudra kullanarak cildin parlamasını önlersiniz. Pudra, makyaj öncesi uyguladığınız nemlendirici ve fondötenin kalıcılığını arttırır, sürekli makyaj tazelemek durumunda kalmazsınız. Pudrasız makyaj genelde tamamlanmış sayılmaz. Ancak, cilt tipine uygun olmayan pudra seçimi ve pudranın gereğinden fazla uygulanmış olması, cildin kuru görünmesine, kırışıklıkların olduğundan daha belirgin görünmesine, bu yüzden de yaptığınız makyaj daha yaşlı görünmenize neden olur.

2 yaşlı gösteren hatalar_mini

2- Primer (Makyaj Bazı) Adımını Atlamak

Pudra seçimi ve fazla pudra kullanımı kadar, yaşı büyük gösteren bir diğer etken, makyaj bazı kullanmamak aslında. Aslında, makyaj bazının kullanımı oldukça basittir. Makyaj bazı; içinde bulunan silikon sayesinde ince çizgileri, gözenekleri doldurur ve cildi pürüzsüz hale getirir. Kısacası fondötene iyi bir zemin hazırlar. İşte böylesi bir makyaj malzemesinin kullanılmaması, fondötenin gerektiği gibi dağılmamasına, topaklanmalar kalmasına veya ton farklılıkları oluşmasına sebep olur. Sonuç olarak makyaj bazı sayesinde, ortaya daha net, daha pürüzsüz ve buna bağlı olarak daha dayanıklı bir makyaj çıkar.

3 yaşlı görünmemize sebep olan makyaj_mini

Daha genç görünmek için dikkat edilmesi gerekenler elbette bu kadar değil. Saç rengi, saç modeli tercihleri, kullanılan yanlış kozmetik ürünler gibi aslında pek çok detay daha var. Bunlara dair ipuçlarını okumaya devam etmek için SONRAKİ SAYFA numaraları ile diğer sayfaya geçebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here