Doğal Taşıyıcı ve Uçucu Yağlar ile Faydaları

Şeftali çekirdeği yağı, kuşburnu yağı, biberiye yağı, badem yağı ve nicesi... Cilde, saçlara ve genel sağlığa faydaları nedeniyle son zamanlarda en çok kullanılan doğal taşıyıcı ve ucu yağlar ile bunlarla bakım önerileri, esraninportresi'nde.

0
1865

Doğal Taşıyıcı ve Uçucu Yağlar ile Faydaları

6- Hindistan Cevizi Yağı Faydaları

En az, faydalarını uzun uzun paylaşmaya çalıştığım diğer uçucu yağlar kadar etkili, ve evinizde bulunması gereken, doğal yağlardan bir diğeridir hindistan cevizi yağı. Sizlerle daha önce, hindistan cevizi ile güzellik ipuçları içeren bir yazı paylaştığım için burada diğerlerinde yaptığım gibi detaya inmeyeceğim ancak, okuyamayanlar için kısa bir özet geçeceğim. (Eğer daha detaylı bilgi almak istiyorsanız buradan okuyabilirsiniz—–> Hindistan cevizi yağı)

Hindistan cevizi yağı, insanların vücutlarındaki yağı azaltmaya yardımcı olmaktadır. Hindistan cevizi yağının anti bakteriyel özelliği sebebiyle, ağız hijyeni için de faydalıdır. Lorik asit bakımından zengin olan hindistan cevizi yağı mantar hastalıklarına karşı da etkili olmaktadır. Aynı zamanda enfeksiyon hastalıklarının tedavi edilmesinde yaygın olarak kullanılmaktadır

6 hindistan cevizi yağı_mini

Saçlar için uçucu yağlar içinde olan bu yağın en büyük faydası, saçları nemlendirme özelliğinden gelmektedir. Saç derisindeki döküntü ve pullanmaya, saç kurumasına, birebir faydası bulunmaktadır. İçeriğinde bulunan E ve K vitaminleri sayesinde saçın gereksinimi olan vitaminleri sağlamış olur. Tıpkı saçlar gibi, cildi de doğal bir şekilde nemlendirir. Kırışıklıkların ilerlemesini ve oluşmasını engelleyerek, cildin her zaman pürüzsüz ve canlı görünmesini sağlar. Cildin Ph düzeyini dengeleyerek yara ve akne oluşmasını engeller.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here