Doğal Taşıyıcı ve Uçucu Yağlar ile Faydaları

Şeftali çekirdeği yağı, kuşburnu yağı, biberiye yağı, badem yağı ve nicesi... Cilde, saçlara ve genel sağlığa faydaları nedeniyle son zamanlarda en çok kullanılan doğal taşıyıcı ve ucu yağlar ile bunlarla bakım önerileri, esraninportresi'nde.

0
1873

Doğal Taşıyıcı ve Uçucu Yağlar ile Faydaları

4- Biberiye Yağı Faydaları

Gerek saç bakımı gerekse cilt bakımı konusunda oldukça etkili bir başka bitkisel yağ, biberiye yağıdır. Biberiye yağının saça faydaları sadece ülkemizde değil, İtalya, Fransa ve İspanya’da da kullanılmaktadır. Saç köklerini canlandırarak, saçların daha hızlı uzamasını sağladığı söylenen, en popüler yağlardan biridir. Hızlı uzamasının yanında, saç köklerini uyararak, saçların daha güçlü çıkmasını sağlar. Ayrıca saçlar için iyi bir nemlendiricidir. Saç dökülmesi ve kepek sorunu yaşayanlar için biberiye yağı sıklıkla tavsiye edilir.

Biberiye yağının cilde faydaları da oldukça fazla. Sadece uzmanlar, tek başına biberiye yağı kullanılmaması, mutlaka zeytinyağı ile karıştırılarak cilde uygulanması gerektiği konusunda özellikle uyarıyorlar. Biberiye yağının, kan dolaşımını hızlandırması, böylelikle cildi sıkılaştırması en çok bilinen faydalarıdır. Tıpkı kuşburnu yağı ve şeftali çekirdeği yağı gibi yaşlanma ve kırışıklık karşıtı kremlerin içerisinde sıklıkla kullanılmaktadır.

4 biberiye yağı_mini

Cilt ve saç için faydalarının dışında, kilo vermek isteyenler, selülitleri tedavi etmek isteyenlerin sıklıkla kullandığı uçucu yağlar biridir. Bölgesel zayıflamak için kullanıldığı da bilinmektedir. Bunun için günde 1 kere, ilgili bölgeye iyice sürüp, 10 dakika kadar masaj yaparak yağı yedirmeniz gerekmektedir. Biberiye yağının faydaları ve kullanım alanları burada saymakla bitmez aslında. İlerleyen günlerde, nerede ve nasıl kullanabileceğinize dair detaylı bir yazı sizlerle paylaşıyor olacağım.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here