Sivilce için Çay Ağacı Yağı Kullanımı

Çay ağacı yağı nedir? Çay ağacı yağının cilde faydaları nelerdir? Çay ağacı yağı, sivilce tedavisinde nasıl kullanılır? Pek çoğumuzun şikayetlerinden biri olan sivilce için çay ağacı yağı tedavisi ile ilgili detaylar esraninportresi.com'da

0
17510

Çay ağacı yağı nedir? Çay ağacı yağının cilde faydaları nelerdir? Çay ağacı yağı, sivilce tedavisinde nasıl kullanılır? Pek çoğumuzun şikayetlerinden biri olan sivilce için çay ağacı yağı tedavisi ile ilgili detaylar esraninportresi.com’da

Sivilce için çay ağacı yağı kullanımı : Akne ve sivilceler ile hayatının bir döneminde ciddi derecede uğraşmış biri olarak, bu sorundan kurtulma telaşının insanı soktuğu arayış halini de bilirim. Sivilcelerden kurtulmak için uyguladığınız yöntemlerin kimisi çok başarılı olurken, kimisi hiç bir işe yaramaz. Öncelikle, söz konusu olan doğal yöntemler de, kozmetik ürünler de olsa, bir gecede mucizeler beklememek gerek. Sabırlı olmak ve tedaviye düzenli olarak devam etmek olmazsa olmazdır. Uyguladığınız yöntemlerin bazılarının iyi gelip gelmesinin yanı sıra, maliyetli olabilir veya ciltte ciddi yan etkilere de sebep olabilir. Hal böyle olunca, sivilce için doğal çözümlere doğru daha çok meyilleniyoruz. İşte bu noktada, sivilcelerin iyileşme sürecini hızlandıran, yenilerinin çıkmasını engelleyen çay ağacı yağı ile tanıştırmak istiyorum sizi.

Sivilce için Çay Ağacı Yağı Kullanımı

1 çay ağacı yağının yararları_mini

Çay ağacı yağının faydaları ile ilgili detaylara geçmeden küçük bir kaç uyarıda bulunmak istiyorum. Bu yağ, oldukça yoğun olduğundan, düşük ihtimalle de olsa bazı kişilerde direkt olarak uygulanması tahrişlere sebep olabilir. Bu yüzden, genellikle su ile veya taşıyıcı bazı doğal yağlar (zeytin yağı, hindistan cevizi yağı vs) ile seyreltilerek kullanılması tavsiye edilmektedir. Diğer yandan, ilk defa deneyeceğiniz her yöntemde olduğu gibi, tüm yüzünüze sürmeden önce yağı küçük bir alanda deneyin.

Çay ağacı yağının cilde faydaları

Gelelim çay ağacı yağının cilde faydalarına. Bu yağ, aslında sadece sivilce tedavisinde değil, ayak mantarı, egzama, kepek gibi diğer cilt sorunları içinde kullanılmaktadır. Artık kozmetik mağazalarında şampuan, nemlendirici olarak, içinde çay ağacı yağı bulunan pek çok ürün bulmanız mümkün. Diğer yandan aktarlardan alacağınız çay ağacı yağını kullanarak kendi kreminizin, şampuanınızın içine ekleyip aynı sonucu elde edebilirsiniz.

Çay ağacı yağını şampuanlara ekleyebilir, diğer yağlar veya doğal malzemelerle bir araya getirebilirsiniz. Böylelikle kepekten kurtulabilir, yağlı saçlara çözüm bulabilir, saçlarınızın daha uzun ve sağlıklı olmasını sağlayabilirsiniz. İşte—-> saç bakımı için çay ağacı yağı kullanmaya başlamanız için 4 önemli sebep 

Çay ağacı yağının, dezenfekte edici, yatıştırıcı özellikleri onu, sivilce ve akne tedavisi için iyi bir doğal çözüm yapıyor. Peki, cildiniz için, sivilce için çay ağacı yağı nasıl kullanılır?

2 çay ağacı yağının cilde faydaları_mini

Sivilce için çay ağacı yağı kullanımı, direkt uygulama : Antiseptik özelliği bulunan bu yağı, sivilceler üzerine bir pamukla direk olarak sürebilirsiniz. Bunun için, öncelikle cildinizin iyi temizlenmiş olması gerektiğini unutmayın. Sonrasında bir kulak temizleme çubuğu yardımıyla sadece sivilceye gelecek şekilde yağı uygulayabilirsiniz. Sivilcenin kızarıklık ve şişliğin daha hızlı inmesini sağlayacaktır. Hatta sabah ve akşam olmak üzere, düzenli kullandığınız zaman birkaç gün içerisinde iltihaplı sivilcelerin sönmeye başladığını görürsünüz.

Pek çoğumuzun şikayetlerinden biri olan sivilce için çay ağacı yağı tedavisi ile ilgili detayları okumaya devam etmek için SONRAKİ SAYFA butonlarına tıklamanız yeterli.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here