Saça Maşa Yaparken Bilmeniz Gerekenler

Saça maşa yaparken veya saçı şekillendirirken saçın zarar görmemesi ilk önceliğimiz olmalı. Doğru maşa uygulaması yapıp, buklelerin kalıcılığını arttırabilmek için uzmanların önerilerden oluşmuş, saça maşa yapmanın ipuçları  esraninportresi.com'da

3
25017

Saça maşa yaparken veya saçı şekillendirirken saçın zarar görmemesi ilk önceliğimiz olmalı. Doğru maşa uygulaması yapıp, buklelerin kalıcılığını arttırabilmek için uzmanların önerilerden oluşmuş, saça maşa yapmanın ipuçları esraninportresi.com’da
1. Saça Maşa Yaparken Bilmeniz Gerekenler

Saça maşa yapmak konusunda çekinceleri olan biriyim. Saçlarım ince telli olduğundan kolay yıpranabiliyor. Bu yüzden, mümkün olduğunca ısı uygulanan işlemlerden kaçınmaya çalışıyorum. Çünkü sizlerde biliyorsunuz ki, saça sık ısı uygulamak zamanla saçın yıpranmasına ve istemediğimiz kötü görüntülerin oluşmasına sebep olur. Ancak maşa yapacaksak da doğru olanı yapalım diye düşünüyorum. Hem doğru maşa uygulaması yapıp, buklelerin kalıcılığını arttırabilirsek, maşa yapma sıklığımız otomatik olarak azalacaktır düşüncesindeyim. İşte bu noktadan hareketle sizler ile, uzmanların önerilerden oluşmuş, saça maşa yapmanın ipuçları yazısı paylaşmak istedim. Bu adımlara geçmeden önce bir noktayı hatırlatayım, böylesi ısı işlemlerinden önce mutlaka saçı ısıya karşı koruyan bir ürün kullanın ve saç sağlığı açısından çok sık yapmamaya özen gösterin derim. Şimdi gelelim, saça maşa yaparken bilmeniz gerekenlere

1- Saç maşası kalınlığı önemlidir! Doğru saç maşası nasıl seçilir, saç maşası alırken neye dikkat etmeliyiz gibi konular apayrı bir yazı konusu olacak nitelikte. Bu yüzden bu konulara şimdilik girmeyeceğim. Kalın telli ,ince telli, gür ya da seyrek saçlara sahip olmanız kadar önemli olan bir diğer nokta, buklelerin ince mi orta kalınlıkta mı yoksa iri mi olmasını istediğinizdir. Çünkü kalın maşa daha gevşek dalgalar, ince maşa daha sıkı dalgalar demektir.

Seramik mi, titanyum plakalı maşa veya saç düzleştirici mi..? Saç tipine göre saç düzleştirici ısı ayarı ne olmalı? Hangi saç tipi hangi tip saç şekillendirici ile en iyi sonucu verir? Saç düzleştirici satın almaya karar verdiğiniz zaman tüm bilmeniz gerekenler–> saç düzleştirici seçimi yazısında…

2- Nasıl saç dalgası istediğinize karar verin! Maşa konusuna karar verdikten sonra diğer püf nokta nasıl saç dalgası istediğinizdir. Saça maşa yaparken pek çok sarım tekniği vardır ve hepsi ile farklı sonuçlar alırsınız.

yassı saç dalgası_mini

Örneğin, saçınızı tutamlara ayırdıktan sonra, maşa yaparken, onları kalın bir ip gibi düşünüp ve maşaya daha yassı bir şekilde saç tutamını sarıyorsunuz. Bu şekilde oluşan saç dalgaları ile saçın boyunun fazla kısalmasının da önüne geçmiş olursunuz. 

Eğer daha sık ve dar bukleler istiyorsanız, maşaya saracağınız tutamı önce bükün. Bu şekilde maşaya sarım yapın. Biri diğerinden daha iyidir diye bir durum yok, saçınızın ihtiyacına göre karar verebilirsiniz. İkinci örnekte, saç tutamını daha yassı bir şekilde maşa yapıldığını gördük. Bu, saçı yukarı yönde daha fazla çıkmasına sebep oldu. Bu maşalama şeklinin avantajı saçınız hacimsiz ise saçı daha hacimli göstermesidir.

spiral dalgalar_mini

Doğru maşa uygulaması yapmak ve buklelerin kalıcılığını arttırabilmek için uzmanların önerini okumaya devam etmek için yazının Devamına geçiş yapmanız yeterli.

3 YORUMLAR

  1. Bioform ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Kuaförüm az bir ilaçla 3-4 ay dayanabilecek kullanışlı bir saç yapacağını söyledi. Saçlarım ince telli, yıpranmasından korkuyorum.

    • Merhaba,

      Bildiğim kadarıyla kimyasal ürünle yapılan, permanın daha iri dalgalı hali. Açıkçası işin içinde kimyasal içerikler olduğunda iyi düşünmekte fayda var. Saçlarınız ince telli olduğu için geçici bir durum için buna değer mi bir soru işareti. Uygulanacak işlemler ve saça olası zararları ile ilgili kuaförden net bilgi almakta fayda var.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here