Ruj Sürerken Yapılan Hatalar

0
442

Çoğu kişi uzun uzun makyaj yapmaktan ziyade ruj sürüp evden çıkmayı tercih eder. Bu noktada tüm dikkati dudaklara çekeceğiniz için ruj düzgün sürülmüş olmalı ve dudakların kurumuş, çatlamış olmaması gereklidir. İşte, ruju düzgün sürmek için bilmeniz gerekenler ve ruj sürerken yapılan hatalar esraninportresi’nde.

Makyajın ruj sürme aşamasını bazen fazla hafife alabiliyoruz. Belki sadece parlatıcı sürüp geçecekseniz bu durum anlaşılabilir ancak göz makyajını hafif tutup, dikkati dudaklara çekmek, dudakları vurgulamak istiyorsanız ve de bunun için çarpıcı bir ruj rengi kullanacaksanız, sadece ruju sürüp çıkmak her zaman başarılı olamayabiliyor. Diyebilirsiniz ki, her zaman saatlerimizi sadece bir ruju sürmek için harcamayız ki, haklısınız da. Bu yüzden sizlerle hem ruj sürerken yapılan hataları hem de sürdüğünüz rujun daha etkili görünmesi için zaman zaman uygulamanız gerekenleri aktaracağım.

Tıpkı rujlarda olduğu gibi, fazlasıyla dolu makyaj çantası içerisinde çoğu zaman sadece bir kaç tane makyaj ürününü her zaman kullanıyorsunuz! Çünkü çoğunlukla vaktimiz kısıtlı olduğundan detaylı makyaja fırsat yok. Herkesin makyaj denildiğinde olmazsa olmazı farklılık gösterebilse de bir makyaj çantasının olmazsa olmazları da bulunuyor. Ruj ile ilgili ipuçlarına geçmeden önce makyaj çantasındaki en temel malzemeler nelerdir okumak isterseniz–> makyaj cantasındaki temel malzemeler

Ruj Sürerken Yapılan Hatalar

1- Dudakları nemlendirmemek

Kurumuş, çatlamış ya da pul pul dökülen dudaklara hangi renk ruju sürerseniz sürün, etkileyici görünmesini bekleyemezsiniz. Nasıl her gece yatmadan önce, cilt nemlendiricisi kullanıyorsanız, aynı işlemi dudaklarınıza da yapmalısınız. Bunu doğal yağlarla yapabileceğiniz gibi, nemlendirici krem ya da nemlendirici rujlarla da yapabilirsiniz elbette. Önemli olan bu adımı atlamamak. Bunu düzenli olarak yaptığınız zaman, dudaklarınız istediğiniz ruju sürmeye her an hazır olmuş olacak.

dudakları nemlendirmek_mini

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here