Moda Kulislerinden 6 Güzellik Önerisi

0
172

Moda haftaları arka arkaya geçti ve gitti. Geriye ise defile kulislerinden sokak modasına taşınan uzmanlardan 6 güzellik önerisi kaldı.  Moda kulislerinden 6 güzellik önerisi esraninportresi.com’da

Moda haftalarını birbiri ardında bıraktığımız şu günlerde yıl boyunca defilelerden ve sokaklardan kalanları konuşmaya devam ediyoruz. Kıyafetler, aksesuarlar ne kadar önemliyse saç,makyaj yada tırnaklar yani güzelliğe dair tüm detaylarda o kadar önemli. Sadece moda haftalarında değil tabii ki.. Normal yaşantımızda da kıyafetlerimiz kadar tarzımızı belirleyen güzelliğe dair detaylardır. 

Gelin bu sene ve önümüzdeki sezonda güzelliğe dair neler var birlikte bakalım. Makyaj Modası, Tırnak Modası, Saç Modasına dair 6 Güzellik Önerisi bu yazıda…

Güzellik Önerisi (2)

Moda Kulislerinden 6 Güzellik Önerisi

1) Allık Modası : 

M1

Öncelikle şunu söylemeliyim, her şeyin doğalı makbul. İşte doğal, utanmış heyecanlanmış gibi görünen pembe yanaklar podyumlarda en çok görünen trendlerden biri.  Sephora makyaj sanatçısı Benjamin Puckey bir gül renkli allığı sadece elmacık kemiklerinin hemen altındaki yakın alana yerleştirmek gerektiğini söylemiş. Aman yoğunluğunu doğru ayarlayın, aksi takdirde komik görünebilirsiniz.

2) Dumanlı Göz Modası : 

M2

Lancome dan Diane Kendal, Jason Wu’nun Bahar 2015 gösterisi için muhteşem bir dumanlı göz yarattı. Eyeliner uyguladıktan sonra ince uçlu bir fırça ile ufak darbeler yaparak eyeliner’i dağıttı. Baz olarak, makyajın kalıcılığını arttırmak için göz kapağına kahve tonları (siz istediğiniz bir rengin tonunu kullanabilirsiniz..) sürdü. Ardından en koyu  far rengini liner olarak kirpik diplerine uyguladı. Parmağınızla ya da pamuklu çubukla başlangıçtan ortasına kadar çizgiyi hafifçe dağıttı.

Moda Kulislerinden 6 Güzellik Önerisi

3) Islak Saç Modası : 

Islak Saç Modeli

Bir süredir gündem de olan ıslak görünümlü saç modası geçecek gibi görünmüyor. Başınızın üst kısmını spreyleyerek geriye doğru yapıştırdığınızda saç uçlarınızı doğal dalgalı olarak bırakırsanız saç uçlarınız yumuşaklığını ve doğal görünümünü koruyacaktır. Burada saç uzmanı Paul Hanlon şöyle bir ipucu veriyor. Saç yapılandırıcısını direk saça değil, önce ellerinize sıkıp, saça elinizle şekil verin. Böylece daha doğal bir görüntü elde edebilirsiniz.

4) Doğal Dalgalı Saç Modası :

Doğal Dalgalı Saçlar

Öyle kuaförden çıkmış gibi, belirgini buklelerden oluşmuş bir saça artık pek sıcak bakılmıyor. Maşa yaptığınız saçı tarayarak, krepe yaparak daha doğal bir görünüm elde etmeniz gerekiyor.

Moda Kulislerinden 6 Güzellik Önerisi

5) Renkli Oje Modası : 

6 Makyaj Önerisi 3

Tırnaklarda aslında 2 zıt moda var diyebiliriz. Diğerinden de bahsedeceğim. Ancak önce renkli oje modasından bahsetmek istiyorum. Yüksek renk pigmentleri içeren ojeler oldukça revaçta. Bu ojelerin tek sıkıntısı içerisindeki yoğun renk sebebiyle tırnaklardan çıkartıldıklarında ciddi bir kalıntı bırakmaları. O yüzden bu ojeleri sürmeden önce altına renksiz bir oje sürmeniz yararlı olacaktır. Ayrıca bu renkli ojeleri sürdükten sonrada üzerine bir parlatıcı sürmeniz rengin daha parlak görünmesine yardımcı olacaktır.

6) Doğal Ten Rengi Oje Modası : 

Güzellik Önerisi

İşte 6 Güzellik Önerisi içerisinde sonuncusu. Tırnaklarda 2 zıt akımın hakim olduğundan bahsetmiştim. Renklere karşı, doğal ten rengi ojeler… Neyi nereye kullanacağınızı  bilirseniz, her iki trendi de başarıyla taşıyabilirsiniz. Ten rengi ojelerde de altta şeffaf bir baz uygulamak elzem, ardından da 2 kat ojeyi sürmek gerekiyor. Böylece de renk daha dolgun görünüyor.

KIRIK-RUJ

Kırılmış rujlar nasıl tamir edilir, rujun kalıcılığı nasıl arttırılır? Hepimizin bazen makyaj tüyolarına ihtiyacımız oluyor. İşte bütçenizden ve zamandan tasarruf etmenizi sağlayacak–> hayat kurtarıcı makyaj tüyoları esraninportresi.com’da

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here