Uzmanlardan Makyaj Hileleri

Makyaj rutinini hızlandırmak, makyajın gün boyu dayanmasını sağlamak, daha düzgün eyeliner çekebilmek, kısacası daha iyi makyaj yapabilmek... İyi makyaj, biraz el alışkanlığı, biraz doğru ürün, biraz araştırma ve biraz da makyaj hileleri ile gelişiyor. İşte bu yüzden sizler için derlediğimiz, makyaj sanatçılarının uyguladıkları bazı makyaj hileleri esraninportresi'nde.

0
12921

Uzmanlardan Makyaj Hileleri

10- Kedi gözü eyeliner

Herkes kedi gözü ister ancak ancak ne yazık ki, göz şekillerimizin tümü doğal olarak böyle değildir. Ancak, onu taklit etmek için birkaç yol vardır. Klasik bir açılı eyeliner, güzel ve uzun gözler elde etmenin birinci yoludur. Daha yuvarlak gözleriniz varsa, alt kirpik hattında koyu kalem kullanıp iç köşeye kadar sürükleyebilirsiniz. Başka küçük bir numara, koyu göz kalemi (siyah veya daha doğal, günlük görünüm için kahverengi) ile doğal göz şeklini izleyerek gözlerin köşesinde küçük bir üçgen oluşturmaktır.

Eyeliner ucunun kaşın bitim noktasına doğru kavisli bir şekilde gitmesi daha doğru bir görüntü yaratacaktır. Özellikle yuvarlak gözleriniz varsa onları daha çekik göstermek için eyelinerı kaşa doğru uzatmak gerekecektir.

eyeliner sürme yöntemleri 2

Küçük gözleriniz varsa gözünüzün tamamına eyelinerı çekmeyin. Yarıdan ve ince başlayın sona giderek kalınlaştırın. Gözleri daha da büyük göstermek için alt hatta, göze yakın iç bölgeye beyaz yada teninizin bir ton açığı kalem çekin. Bu gözünüzün daha büyük görünmesini de sağlayacaktır.

Eyeliner, kullanması zor gibi göründüğünden çoğu zaman atlanılan bir makyaj adımıdır. Peki eyeliner sürmenin püf noktaları var desek..? Bu işin püf noktalarını öğrendiğiniz zaman makyajda sadece eyeliner çekmeye başlayacaksınız!–> eyeliner sürmenin püf noktaları

11- Kaş ve kirpik büyütmek için hint yağı

Kaş ve kirpik büyütmenin doğal ve etkili bir yolu keşfedildi. Hint yağı, ricinoleic asit ve Omega-9 yağ asitleri bakımından zengindir ve tüyleri besler, büyümelerine yardımcı olur. Her gece birkaç damla kaşlarınızı ve kirpiklerinize tek kullanımlık bir kulak çubuğu kullanarak hint yağı uygulayın ve daha uzun ve güçlü hale gelene kadar düzenli yapın.

2 kirpik bakımı_mini

Makyajın dayanıklılığını arttırmak, göz veya cilt rengine uygun renk seçimleri yapabilmek veya daha dolgun kirpik görünümüne kavuşmak için makyaj ipuçları nelerdir? Öğrenmek için SONRAKİ SAYFA butonları ile diğer sayfaya geçiş yapmanız yeterli.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here