Uzmanlardan Makyaj Hileleri

Makyaj rutinini hızlandırmak, makyajın gün boyu dayanmasını sağlamak, daha düzgün eyeliner çekebilmek, kısacası daha iyi makyaj yapabilmek... İyi makyaj, biraz el alışkanlığı, biraz doğru ürün, biraz araştırma ve biraz da makyaj hileleri ile gelişiyor. İşte bu yüzden sizler için derlediğimiz, makyaj sanatçılarının uyguladıkları bazı makyaj hileleri esraninportresi'nde.

0
13263

Makyaj rutinini hızlandırmak, makyajın gün boyu dayanmasını sağlamak, daha düzgün eyeliner çekebilmek, kısacası daha iyi makyaj yapabilmek… İyi makyaj, biraz el alışkanlığı, biraz doğru ürün, biraz araştırma ve biraz da makyaj hileleri ile gelişiyor. İşte bu yüzden sizler için derlediğimiz, makyaj sanatçılarının uyguladıkları bazı makyaj hileleri esraninportresi’nde.

Pek çoğumuz makyaj rutinimizi hızlandırmak, makyajın gün boyu dayanmasını sağlamak, daha düzgün eyeliner çekebilmek, kısacası daha iyi makyaj yapabilmek adına, blogger’ları takip ediyor, vlogger’ların videolarını takip edip, öğrendiklerimizi uygulamaya çalışıyoruz. Bu denemelerin bazılarında istediğimiz sonucu elde edemiyor, profesyonellerin uygulamalarındaki gibi başarılı olamıyoruz. Kuşkusuz makyaj sanatçıları daha iyisini yapabilmek adına ciddi emek harcıyor ve hayatlarını buna adıyor. Bunun yanında zamanla kullandıkları ürünler ve uygulamalarla bazı makyaj ipuçları geliştiriyorlar ki bunlar yaptıkları makyajın mükemmel görünmesinin anahtarını oluşturuyor.

İyi makyaj, biraz el alışkanlığı, biraz cilt tipine göre seçilmiş doğru ürün biraz araştırma ve biraz da makyaj ipuçları ile gelişiyor. İşte bu yüzden sizler için bazı makyaj sanatçılarının uyguladıkları makyaj hileleri bir araya getirdik.

Uzmanlardan Makyaj Hileleri

1 uzmanlardan makyaj hileleri_mini

1- Aydınlatan nemlendirici :

Nemlendiricinin öneminden pek çok kez bahsettik. Dolayısıyla yeni öğrendiğimiz bir şey değil elbette. Bu noktada makyaj uzmanları özellikle de makyajın altında kullanılacak nemlendiricinin önemine vurgu yapıyor. Cilde uygulanacak pek çok katman sebebiyle ince yapılı, cilt tipine uygun nemlendirici seçimi önemli. Ayrıca cildin donuk görünümünden şikayet ediyorsanız, nemlendiricinin ışıltı verecek bir yapısı olmasına da dikkat etmelisiniz. Yani matlaştırıcı özelliği olan günlük nemlendirici ile bu etkiyi sağlamanız mümkün değildir.

2- Göz damlaları ile kızarıklıklardan kurtulun :

Göz damlaları, gözlerindeki kan damarlarını büzüştüren maddeler içerir ki bu nedenle de gözlerdeki kızarıklığı giderir. Bu aynı ilke, yüzdeki sivilceler veya diğer kızarıklıklar için de geçerlidir. Gözdeki kızarıklığı gidermeyi hedefleyen bir göz damlasını kulak çubuğuna bolca damlatın ve kızarıklığın olduğu belirli alanın üzerine koyun. Böylelikle birkaç dakika içinde kızarıklık yok olacak diyor makyaj uzmanları…

2 cilt tipine gore makyaj bazi secimi_mini

3- Şeftali veya kayısı renginde makyaj bazı ile cildi aydınlatın :

Cilt tipine göre makyaj bazı kullanımının makyajın dayanıklıklığını, fondötenin kapatıcılığını ve de cildin daha pürüzsüz görünmesini sağlamak adına ne kadar önemli olduğunu zaten biliyoruz. Ancak özellikle şeftali ve kayısı rengi makyaj bazlarını donuk ve yorgun cildi aydınlatmak için, (özellikle koyu ciltlere sahip olanlar için harika) kullanabilirsiniz. Bazdaki renkli ton, hiper-pigmentasyonun düzeltilmesine yardımcı olur ve mavi-mor renkli koyu halkaları-lekeleri gidermek için de mükemmeldir.

Makyajın dayanıklılığını arttırmak, göz veya cilt rengine uygun renk seçimleri yapabilmek veya daha dolgun kirpik görünümüne kavuşmak için makyaj ipuçları nelerdir? Öğrenmek için SONRAKİ SAYFA butonları ile diğer sayfaya geçiş yapmanız yeterli.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here