Sonbahar-Kış Makyaj Trendleri

0
168

Çok uzun zamandır etkisi altında olduğumuz doğal, yok gibi makyaj trendi sayesinde aslında öze döndük. Sonbahar-kış makyaj trendleri için de bunun geçerli olduğunu göreceksiniz. Amacımız başlangıç için sonbahar-kış aylarının soğuk ve rüzgarından solan, yıpranan cildi canlandırmak ve biraz renklendirmek. İşte, kendi makyaj rutininiz içinde de kolaylıkla uygulayabileceğiniz 2016/2017 sonbahar-kış makyaj trendleri;

Tüm görünümü tamamlamış olmak için son dokunuştur, makyaj. Kullanılan renkler, makyaj ürünlerini uygulama biçimleri veya miktarı görünümü bir anda değiştirebilir. Burada elbette yüzünüzde bir maske varmış hissiyatı kastedilmiyor. Unutmamak gerekir ki makyajın iyisi varmış gibi görünmeyenidir. Amaç küçük dokunuşlarla kusurları törpülemek, sevdiğimiz bölgeleri biraz daha ön plana çıkarmak. Çok uzun zamandır etkisi altında olduğumuz doğal, yok gibi makyaj trendi sayesinde aslında öze döndük. Sonbahar-kış makyaj trendleri için de bunun geçerli olduğunu göreceksiniz. Amacımız başlangıç için sonbahar-kış aylarının soğuk ve rüzgarından solan, yıpranan cildi canlandırmak ve biraz renklendirmek. İşte, kendi makyaj rutininiz içinde de kolaylıkla uygulayabileceğiniz 2016/2017 sonbahar-kış makyaj trendleri;

Sonbahar-Kış Makyaj Trendleri

1- Al Yanaklar :

Dedik ya doğallıktan ilham alıyor ve onu yakalamaya çalışıyoruz… İşte bu al yanaklar da onlardan biri. Soğuk ve rüzgarı günlerde yanaklarınız nasıl al al oluyorsa makyajda da amacımız bunu devam ettirmek… Bu yüzden pembe tonlu allıklara yoğunlaşmakta fayda var. Sadece küçük bir uyarı, soğuklardan da yanaklarınız kızarıyorsa, allığınızla birlikte aşırıya kaçabilir. Bu yüzden tüm gün dışarıda olacaksınız allığı fazla kaçırmamaya özen gösterin.

1 sonbahar kis makyaj trendleri allik_mini

2- Dolgun Kirpikler :

Eğer kendi kirpikleriniz zaten dolgun ve uzunsa tek yapmanız gereken bolca maskara uygulamak. Ancak değilse üst kirpikleriniz için takma kirpiklere başvuracağız demektir. Zira 2016 sonbahar-kış makyaj trendlerinde kirpikler öne çıkıyor. Dolgun kirpikler gözlerinizin daha büyük görünmesine yardımcı olacaktır. Makyajın geri kalanı içinse mümkün olduğunda toprak tonlarında, doğal renklere yönelip, sadeliği tercih edeceğiz. Bu yoğun makyajdan daha çarpıcı ve modern görünecektir.

2 sonbahar kis makyaj trendleri kirpik_mini

Bazılarımız sık sık bazılarımız özel günlerde bu trendle birlikte daha çok kişi takma kirpik kullanmayı tercih ediyor, edecek. Peki, kirpik nasıl takılır, kirpik takmanın kolay ve pratik yolları neler? Hepsi ve daha fazlası–> Takma Kirpik Takmanın Püf Noktaları

3- Dramatik Kuyruklu Eyeliner :

Eyeliner renklerinin, eyeliner sürme şekillerinin bu yıl ne kadar öne çıktığından 2016 sonbahar eyeliner trendleri yazısında detaylı bahsetmiştim, okumadıysanız incelemenizi öneririm. Ancak orada da bahsettiğim gibi göz makyajı için bu yıl doğu tercih kesinlikle eyeliner sürmek. Özellikle de tek uzun kuyruklu veya çift kuyruklu eyeliner şekilleri göze çarpıyor

3 sonbahar kis makyaj trendleri eyeliner_mini

En sevdiğiniz makyaj malzemelerinden biri eyeliner ise veya göz makyajı trendlerinde öne çıkanlar neler öğrenmek istiyorsanız, 2016 sonbahar eyeliner trendleri detaylarını içeren bu yazımızı okumaya devam edin!–> 2016 sonbahar eyeliner trendleri

4 2016 sonbahar eyeliner trendleri_mini

4- Dudak Parlatıcıları :

Dudak parlatıcılarının geri dönmüş olması güzel. Ancak bu sefer daha parlak daha ışıl ışıllar. Yeni ürünlerdeki besleyici özellikler sayesinde dudaklarınızı parlak göstermelerinin yanında soğuklardan kaynaklı çatlaklara karşı da dudakları koruyorlar.

4 sonbahar kis makyaj trendleri ruj lip gloss_mini

5- Bakır Göz Farları :

Aslında bakır göz farları ile yapılan dumanlı göz makyajı denilebilir. Klasik siyah ve gri farlar ile yapılan dumanlı göz makyajının geliştirilmiş versiyonu da denilebilir aslında. Burada önemli ipucu mat kahve tonlarındaki far üzerine, göz kapağının orta bölümüne ışıltılı bakır göz farı uygulanması. Bunun özellikle kahverengi gözlerde çok çarpıcı bir bakış yarattığını da eklemeliyim.

5 sonbahar kis makyaj trendleri goz fari_mini

6- Parıltılı Göz Farları :

Madem ki ışıltılı bakır göz farı ile yarattığımız dumanlı göz makyajından bahsettik, parıltılı göz farları ile devam edelim. Özellikle günlük kullanım için bir soru işareti yaratıyor olsa da sadece ince bir hat halinde göz kapağına, üst kirpik diplerine uyguladığınızda ve makyajın geri kalanını daha sade tuttuğunuzda aşırı değil modern görünecektir.

6 sonbahar kis makyaj trendleri goz fari_mini

7- Canlı Renkler Yapılan Dumanlı Göz Makyajı :

Biliyoruz ki dumanlı göz makyajı için akla gelen siyah-gri gibi renkler. Ancak sonbaharın kasvetli havasını dağıtacak, gözlerinizi birer mücevher gibi öne çıkaracak, mavi-yeşil gibi canlı renkler yapılmış dumanlı göz makyajı oldukça popüler. Maskara seçiminizi de mavi-yeşil gibi renkli olanlardan yana da kullanabilirsiniz. Özellikle gece makyajı için bunları deneyebilirsiniz.

5 2016 sonbahar eyeliner trendleri_mini

8- Mat ve Metalik Karışımları :

2016 ve devam edecek 2017 kış sezonu için metalik renklerin makyaj açısından oldukça önemli bir yere sahip olduğunu söylemek gerek. Kış sezonu için metalikleri bir adım öteye taşıyıp, mat renklerle kullanıyoruz. Böylelikle daha dikkat çekici hale gelecekler.

9- Dağılmış Liner Görüntüsü :

Hani bir gün önce dumanlı göz makyajı yapmışsınız, gece makyajı silmeden yatmışsınızdır ya, kalkında böyle hafif silinmiş, dağılmış bir göz makyajınız olur. Hah tam olarak bu o işte! Gri-siyah gibi göz farının çok hafif uygulanıp ince bir hat eyeliner taçlandırılıp, maskara ile bitirilen basit bir makyajdan başkası değil aslında bu trend.

7 sonbahar kis makyaj trendleri goz fari_mini

10- Gotik Makyaj :

Gençler arasında oldukça popüler aslında bu trend. Yani koyu göz kalemleri, mor, siyah, bordu gibi koyu ruj renkleri… Bu sezon farklı olarak dudaklardaki koyu renklerin biraz daha pırıltılı olduğunu söylemek gerek. Çünkü zaten sezonun genelinde bir pırıltı halim zaten. Gotik olabilirsiniz ama pırıltıdan uzak duramazsınız!!

8 sonbahar kis makyaj trendleri goz fari_mini

11- Yukarı Taranmış Kaşlar :

Kalemle çizilmiş gibi değil de doğal halinde kaşlar çok popüler bir süredir. kalın kaş modası ile gelen bir kaşların boşluklarını doldurma çabası mevcut. Bu noktada abartıya kaçmamaya mutlaka özen gösterin. Hatta çok boşluk yoksa doldurmayın bile. Bir de kaşlarını hafif yukarıya doğru tarayarak doğal bir görünüm kazandırın.

9 sonbahar kis makyaj trendleri goz fari_mini

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here