Sivilce İzlerini Makyaj ile Kapama İpuçları

Sivilcelerin sebep olduğu leke-izler özellikle de girintili-çıkıntılı görünüm olarak çok rahatsız edicidir. Belirli bir iyileşme süreçleri olsa da bu süreçte bu leke ve izleri kapamak isteyebilirsiniz. Her leke veya ize uygulanacak kapama yöntemi değişiklik gösterecektir. Sivilce İzlerini-Lekelerini Makyaj ile Kapama İpuçları esraninportresi'nde.

0
1117

Sivilce İzlerini Makyaj ile Kapama İpuçları

ADIM 3 : Makyaj ile kapama

Sivilce izlerinin ve pigmentasyonun giderilmesi için gereken adımlar:

1. Yüzde kapatacağınız alanın üstündeki dokuya dokunarak nem veya sebumdan arındırılmış olduğundan emin olun.

2. Bölgenin parlamasının önüne geçmek için için iz olan alanı çok ince bir tabaka ile hafifçe pudralayın. Ben bunun faydasını görüyorum en azından

3. Rengi farklılaşmış yara ve sivilce izi-lekesi alanı, katmanlı uygulama yöntemi gerektirir. Bu nedenle, hassas uygulama için küçük bir kapatıcı fırça kullanarak adımları uygulayın.

4. Kapatıcı rengine lekenin-izin rengine göre önce bir düzeltici uygulamalısınız. Örneğin kızarıklık devam ediyorsa, yeşil renk düzeltici ile önce kırmızılığı nötralize etmelisiniz. Eğer göz altları gibi koyu kahve tonlarındaysa şeftali-pembe düzelticiler daha iyi sonuç verecektir.

cilt lekeleri makyaj ile leke kapama cilt duzeltici kapatici paleti_mini

Sivilce lekeleri, göz altı morlukları veya güneş yanıkları… Bu lekeleri kapamak için ihtiyacımız olan leke rengine uygun cilt rengi düzeltici kullanmak. Peki hangi renk kapatıcı hangi cilt lekesi için idealdir? Öğrenmek için–> cilt lekelerini makyaj ile kapama

5. Bu düzeltici üzerine fondöteni uygulayabilirsiniz veya önce cilt renginizi eşitleyecek kapatıcı ardından fondöten uygulanabilir. Ancak tüm bunları ince katmanlar halinde uygulamaya özen gösterin.

6. Son olarak fırça ile yarı saydam pudra uygulayın. Bu pudra makyajı sabitleyip, dayanıklılığını arttıracaktır.

kapatıcı-nasıl-seçilmeli

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here