Sivilce İzlerini Makyaj ile Kapama İpuçları

Sivilcelerin sebep olduğu leke-izler özellikle de girintili-çıkıntılı görünüm olarak çok rahatsız edicidir. Belirli bir iyileşme süreçleri olsa da bu süreçte bu leke ve izleri kapamak isteyebilirsiniz. Her leke veya ize uygulanacak kapama yöntemi değişiklik gösterecektir. Sivilce İzlerini-Lekelerini Makyaj ile Kapama İpuçları esraninportresi'nde.

0
1117

Sivilce İzlerini Makyaj ile Kapama İpuçları

ADIM 2 : Hazırlık

Öncelikle makyaja hazırlık yapmak gereklidir. Bu hem cildi daha pürüzsüz yapmak hem de ize uygulayacağınız kapama işleminin kalıcılığını sağlamak adına asla atlamamanız gereken adımdır.

Cildinizde akne veya sivilce izi varsa ve cildiniz halen yağlı / karma cilt eğilimi gösteriyorsa cildin bu yağlı üst tabakan arındırmanız ve yağlanmaya sebep olmayacak doğru ürünle nemlendirmeniz gerekiyor.
Bu noktada elbette önce cildinizi uygun temizleyici ile yıkayın. Ardından yağsız nemlendirici cilde uygulanmalıdır. Ardından kullanacağınız ürünlere taban oluşturacak yine yağsız (su bazlı) makyaj bazı kullanılır. Tüm bunlar aslında kapama öncesi gözenekleri ve çukurları daha pürüzsüz ve düz hale getirmek için önemlidir.

Diğer adımlara geçmeden önce de ciltteki olası fazla yağı kağıt bir mendil ile hafif dokunuşlar ile almalı ve kendinize bir sonraki adım için mat bir yüzey oluşturmalısınız.

1 yara izi sivilce izi cilt lekesi izler icin dogal yollar izlerden kurtulmak icin_mini

Cilt için bir kalkan görevi gören nemlendirici vazgeçilmezdir. Peki her nemlendirici her cilde uygun mu? Doğru nemlendirici seçimi nasıl yapılır? Cilt tipine göre nemlendirici seçimi hakkında bilmeniz gerekenleri—> cilt tipine göre nemlendirici seçimi yazısından okuyabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here