Selfie için Makyaj Tüyoları

Fotoğraflarda iyi görünmek biz kadınlar için çok çok önemli.Hal böyle olunca da, fotoğraflarda daha iyi çıkmanın yollarını arar olduk. Selfie ise normal fotoğraflardan daha farklı, daha yakın planda olduğunuz bir çekim olduğundan, makyajın büyük önemi vardır. İşte selfie için makyaj tüyoları

1
1402

Fotoğraflarda iyi görünmek biz kadınlar için çok çok önemli.Hal böyle olunca da, fotoğraflarda daha iyi çıkmanın yollarını arar olduk. Selfie ise normal fotoğraflardan daha farklı, daha yakın planda olduğunuz bir çekim olduğundan, makyajın büyük önemi vardır. İşte selfie için makyaj tüyoları

Fotoğraflarda iyi görünmek biz kadınlar için çok çok önemli. Beğenmediysek tekrar tekrar aynı fotoğrafı çektirebiliriz, hatta çeken bıkar, biz bıkmayız. Fotoğraflarda iyi görünmek çeken kişiden, çekilen kameraya, ışıktan, bulunduğunuz ortama kadar pek çok unsuru içeriyor olsa da, gerisi tamamen bize kalıyor. Sadece aynada kendinize baktığınızda gördüğünüz güzellik yetmiyor. Zira çekilen fotoğraflarda, selfie’lerde, siz farkında olmadan etiketlendiğiniz fotoğraflarda güzel görünmek kriter oldu. 

Hal böyle olunca da, fotoğraflarda daha iyi çıkmanın yolları arar olduk. Daha önce sizler bunun için 2 ayrı yazı paylaştım. Fotojenik Olmak ve Fotoğraflar güzel görünüm için makyaj İlk yazı daha çok ışık ve poz verme ile ilgili tüyoları içerirken diğeri fotoğraf makyajı ile ilgili detay bilgileri içeriyordu. Selfie ise normal fotoğraflardan daha farklı, daha yakın planda olduğunuz bir çekim olduğundan, üzerine ayrıca bir yazı hazırlama gereği duydum. İşte selfie için makyaj tüyoları

selfie çekmek_mini

Selfie Makyajı

Makyaj aşamalarına geçmeden önce, normalde makyaj sırasında makyaj alt bazı yani primer kullanmasanız bile, fotoğraflarda cildinizin iyi görünmesi için kullanmak gerekiyor. Hem cildinizi nemlendirir hem de fondötenin cilde daha kolay yayılmasını sağlarlar. Selfie’lerde yakın plan çekim söz konusu olduğundan, parlatmak yerine, matlaştırma özelliği olan primer kullanmanızı tavsiye ederim.

1- Yüz kontürü ve ışıklandırma : Primer kullanmanın ardından makyajda dikkat etmeniz gereken ilk nokta yüz konturüdür. Cilt tonunuzun 1-2 kat koyusu olan bir ton ile alındaki saç dipi hatta, elmacık kemikleri altı, ve hatta gerekiyorsa çene hatta boyunca koyu fondöteni uygulayıp dağıtarak yüz hattınızı biraz daha keskinleştirebilirsiniz.

selfie makyajı nasıl yapılır_mini

2- Kaşları belirginleştirmek : Kaşlar, yüz hatların ortaya çıkmasında oldukça güçlü unsurdur. Bu yüzden kaş kalemi, kaş farı ve hatta göz farı yardımıyla kaşların şekillerini belirginleştirmeli, kaşlar arasındaki boşlukları dolgunlaştırmalısınız.

Selfie Makyajı

3- Kaşlara şekil verdikten sonra, dağılmalarını ve devamlı olarak düzgün görülmelerini sağlamak için kaş jeli ile tarayabilirsiniz. Bunun için vazelin kullanmak da oldukça işe yarar bir çözüm.

fotoğraflarda güzel görünmek için makyaj nasıl yapılmalı_mini

4- Doğala en yakın ama belirgin gözler elde etmek için kahverengi tonlarında dumanlı göz makyajı yapabilirsiniz. Göz makyajını tamamlamadan önce kirpiklerinizin daha dolgun görünmesi için üst kirpik iç diplerine kalem çekip bir-iki kat sürmelisiniz. Böylece gözleriniz daha dikkat çekici görünecektir.

Selfie Makyajı

5- Amaç gözlerinizi vurgulamak ise üst kirpik dipleri ile birlikte alt kirpik dipleri boyunca da kahverengi yada siyah kalem çekebilirsiniz. Gözlerin daha büyük görünmesi için normalde alt kirpik diplerine beyaz kalem çekilir ancak beyaz yerine ten rengi kalem kullanmanızı tavsiye ederim.

selfie makyajı_mini

6- Gözlere vurgu yaptığımız için dudakları daha soft bırakmakta fayda var. Bunun için pembe tonlarındaki bir dudak parlatıcı yeterli olacaktır. 

selfie de iyi çıkmak için nasıl makyaj yapmalı_mini

Ciltteki olası parlamayı alması için çok fazla uygulanan pudra cildin fotoğraflarda daha kuru ve olduğundan yaşlı görünmesine sebep olabilir. Normal günlerde tercih ettiğiniz pudra yerine transparan bir pudra ile tek bir kat uygulamak parlamayı sorununu da önleyecektir.

En iyi Selfie nasıl olur ?

selfie nasıl çekilir_mini

Bu sorunun tam cevabını veremesem de dikkat etmeniz gerekenlere dair bir kaç öneri sunabilirim. Bir kere, selfie çubukları kullanın. Açıyı ayarlama, selfiler de çıkan kolların görünmemesinde ve manzarayı da fotoğrafa dahil etme konusunda çok başarılılar. Selfie’leri dümdüz, kamera karşısında çekmeyin, biraz açı verin. Deneye deneye kendiniz için en iyi açıyı yakalayacaksınız. Eğer kendinizi ön planda tutmak istiyorsanız resimde, arka planda mümkün olduğunca sade görseller alın. Gökyüzü yada beyaz bir duvar gibi. Son olarak fotoğraf düzenleme uygulamaları kullanın.

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here