Ruj Sorunları ve Çözümleri

Ruj sürmek özen istiyor. Dikkatler dudaklara çekileceğinden dudakların kurumuş, çatlamış olmaması, rujun düzgün sürülmüş olması gereklidir. Ruj sürerken dikkat edilmesi gerekenler ile rujun bulaşmaması, dağılmaması için yapılabilecekler "Ruj Sorunları ve Çözümleri" yazısıyla esraninportresi'nde.

0
1026

Ruj sürmek özen istiyor. Dikkatler dudaklara çekileceğinden dudakların kurumuş, çatlamış olmaması, rujun düzgün sürülmüş olması gereklidir. Ruj sürerken dikkat edilmesi gerekenler ile rujun bulaşmaması, dağılmaması için yapılabilecekler “Ruj Sorunları ve Çözümleri” yazısıyla esraninportresi’nde.

Aslında kadınların ruj ile olan ilişkisi aşk-nefret ilişkisine çok benziyor. Şöyle düşünün, bir taraftan anında yüzünüzü aydınlatıyor, (sabahları halen uykuluyken ve makyaj yapmaya vaktimiz olmadığında sürüp çıkabilecek kadar etkisine güveniyoruz, rujların) öte yandan biz anlayamadan bir anda dağılabilir, bulaşabilir kısacası güvenilmez olabilir. Buradan hareketle yaşadığımız ruj sorunlarını ve bunların çözümlerini bir araya getirdim. Faydalı olması dileğiyle…

Makyajın ruj sürme aşamasını bazen fazla hafife alabiliyoruz. Belki sadece parlatıcı sürüp geçecekseniz, bu durum anlaşılabilir ancak göz makyajını hafif tutup, dikkati dudaklara çekmek, dudakları vurgulamak istiyorsanız ve de bunun için çarpıcı bir ruj rengi kullanacaksanız, sadece ruju sürüp çıkmak her zaman başarılı olamayabiliyor. Diyebilirsiniz ki, her zaman saatlerimizi sadece bir ruju sürmek için harcamayız ki, haklısınız da. Bu yüzden sizlerle hem ruj sürerken yapılan hataları hem de sürdüğünüz rujun daha etkili görünmesi için zaman zaman uygulamanız gerekenleri aktaracağım.

Ruj Sorunları ve Çözümleri

1- Cam bardakta veya kupada kalan ruj izi :

İçtiğiniz her fincanın kenarında bıraktığınız ruj izinden rahatsız oluyor musunuz? Bunun önüne geçmek için yudumlama öncesi bardağın kenarını küçük bir bariyer görevi görmesi için yalamak gerekiyormuş. Bu rujun cam üstünde leke bırakmasını önlüyormuş (yanımızdaki bunu anlamadan ve komik duruma düşmeden nasıl yapacağız bilmiyorum ama yine de aklımızın bir köşesinde bu çözüm önerisi bulunsun!)

kırmızı ruj sürmek_mini

2- Dişlere bulaşan ruj :

Hele ki dişlere bulaştığını fark etmeden çılgınca gülmeye devam ediyorsak..! Bunu önlemenin en kolay yolu, ruju sürdükten sonra işaret parmağınızı ağzınıza sokup, dudaklarınızı “O” şekli verip dudakları kapatıp parmağı çekmek. Böylelikle fazla ruj parmağınıza bulaşır, dişlerinize değil!

dişlere bulaşan ruj için_mini

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here