Makyajla Uyuyunca Ne Olur?

Cilt kırışıklıkları, soluk veya sivilceli cilt görünümünün altında yatan sebep makyajı silmeden uyumak olabilir. Makyajı temizlemeden uyuduğunuz zaman ne olur, sabah cildi nasıl temizlemeli? Makyaj yapılmadığı zaman yatmadan önce cilt temizliği gerekli midir? Tüm bu detaylar, makyajla uyuyunca ne olur yazısıyla, esraninportresi'nde.

0
510

Cilt kırışıklıkları, soluk veya sivilceli cilt görünümünün altında yatan sebep makyajı silmeden uyumak olabilir. Makyajı temizlemeden uyuduğunuz zaman ne olur, sabah cildi nasıl temizlemeli? Makyaj yapılmadığı zaman yatmadan önce cilt temizliği gerekli midir? Tüm bu detaylar, makyajla uyuyunca ne olur yazısıyla, esraninportresi’nde.

Dürüst olalım. Hepimiz yaptık ve hala bazen yapıyoruz. Eve geç geldiniz, evde iş güç, yemek, çocuklar, televizyon derken çoğu zaman uykuya ne zaman geçtiğimizi dahi bilmiyoruz. Uyuklamaya başladığımız andan itibaren, yapmak istediğimiz en son şey yüzü yıkamak olabiliyor ki bu yüzden bazen sabah makyajla uyuduğumuz gerçeğiyle yüzleşmek durumunda kalıyoruz. Peki en kötü ne olabilir? Bu çok nadir bir durumsa, büyük olasılıkla fazla önemli olmayacaktır. Burada kritik konu, bunun alışkanlık haline gelmemesi!

Aslında makyajla uyumak cildinize yapabileceğiniz en kötü şeylerden biridir. Ne kadar yorulmuş olursanız olun yataktan önce yüzünüzü yıkamak önemlidir.

Uyku, vücudumuzun dinlenmesi ve yenilenmesi için çok önemli bir zamandır. Günün ardından tıpkı kaslar gibi yüzümüzde toparlanmaya ihtiyaç duyar. Cildiniz siz uyurken gün boyunca etkilendiği tüm faktörlerden kendi uzaklaştırıp, yenilenme moduna geçiyor. Makyajla uyuduğunuz zaman, en basit haliyle maskranın cilde dağılması bile, cilt onarım sürecini engelleyen etki olarak öne çıkıyor. Peki makyajla uyuduğunuz zaman başka ne olur?

Makyajla Uyuyunca Ne Olur?

1 yüzü ince gösteren makyaj hileleri_mini

1- Vücut makyajı emer :

Cildin, tıpkı kalbimiz ya da akciğerlerimiz gibi bir vücudun önemli bir organı olduğunu unutmamak önemlidir. Hatta vücudun en büyük organıdır ki bu nedenle iyi bir bakım gerektirir. Cildimiz her zaman üzerine koyduğumuz ürünleri absorbe eder. Bu yüzden makyajla uyuyorsak, bu ürünlerdeki tüm kimyasalları da cilt emecek demektir.

Makyajınızla uyuyorsanız, geceleri ortaya çıkan doğal yağlar cildinizdeki herhangi bir ürünü emer. Yağlar makyajınızla hızlı bir şekilde karıştıklarında lekelerin ortaya çıkmasına neden olurlar. Bu lekelerin kaybolması haftalarca sürebilir.

2 makyajla uyuyunca ne olur_mini

Cildimiz ciddi bir organdır, bu yüzden her zaman yabancı bir madde ile kaplı olması pek de iyi değildir. Cilt, su, protein (cildin sağlamlığını ve yapısını veren kolajen gibi), lipidleri ve farklı mineralleri ve kimyasalları içermektedir. Deri de gözeneklerle kaplıdır ki bu gözeneklerde doğal yağ olan sebumu gizler ki bu cildi nemlendirir ve gözeneklerden ölü deri hücrelerini ve diğer tahriş edici maddeleri temizler.

Bu yüzden makyajımızla uyuduğumuzda, o küçük gözenekleri tıkamış oluyoruz. Gözenekler de cildin doğal düzeni olan sebum üretiminde dengesizlikler başlar ki bu da cilt sorunlarının ortaya çıkması demektir.

4_makyaj_yok_mini

Sonraki sayfalara ilerledikçe, “Makyajı temizlemeden uyuduğunuz zaman ne olur, sabah cildi nasıl temizlemeli? Makyaj yapılmadığı zaman yatmadan önce cilt temizliği gerekli midir?” sorularına cevap bulmaya devam edeceksiniz. Ancak tüm bunların yanında bir sorum var. Hiç, makyaj yapmayı tamamen bırakmayı ve neler olacağını düşündünüz mü? Daha doğrusu hiç makyaj yapmadan ömrünüzün geri kalanını geçirseniz nasıl olur? İşte–> makyaj yapmayı bıraktığınızda neler olur?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here