Makyajı Temizlemenin Doğal Yolları

Makyajı çıkarmak için kozmetik makyaj temizleyicisi kullanmayı mı tercih edersiniz yoksa doğal malzemeleri mi? Haydi evdeki kozmetik çekmecesini kapatıp, buzdolabını açma vaktidir! İşte, makyajı temizlemenin doğal yolları esraninportresi.com'da

1
2892

Makyajı çıkarmak için kozmetik makyaj temizleyicisi kullanmayı mı tercih edersiniz yoksa doğal malzemeleri mi? Haydi evdeki kozmetik çekmecesini kapatıp, buzdolabını açma vaktidir! İşte, makyajı temizlemenin doğal yolları esraninportresi.com’da

Kendimiz için, hemcinslerimiz veya karşı cins için fark etmez… Her durumda güzel görünmek istediğimiz bir gerçektir. Bu yüzden de cilt ve saç bakımlarını önemser, kusurları gizlemek, güzel yerlerimizi daha çok ön plana çıkarmak için de makyaj yaparız. Her güzel şeyin bir sonu vardır misali gece olduğunda da makyajı çıkarmak güzelliğimizin önemli bir parçası. Peki makyajı temizlemek için kozmetik makyaj temizleyicisi kullanmayı mı tercih edersiniz yoksa doğal malzemeleri mi? Benim tercihim her zaman doğal malzemeler olduğundan bugün sizlerle doğal malzemeler ile makyaj temizleme önerileri hazırladım. Bu öneriler ile birlikte özellikle akşam yatmadan önce temizleyicim bittiğinden makyajımı temizleyemedim gibi bahaneleriniz de ortadan kalkmış olacak. Haydi evdeki kozmetik çekmecesini kapatıp, buzdolabını açma vaktidir!

Makyajı Temizlemenin Doğal Yolları

1- Zeytinyağı ile makyaj temizliği

Tüm uzmanların birleştiği bir konudur zeytinyağının vücudumuza faydaları… Pek çok şekilde tüketebileceğimiz zeytinyağı saç ve cilt bakımı için en çok kullanılan bitkisel yağların başında gelmektedir. Burada zeytinyağının cilde faydaları hakkında çok detaya inmeyeceğim ancak kısaca, cildi nemlendirir, yumuşatır, yatıştırır, güneşin zararlı etkilerine engel olur. Özellikle kuru ciltlerin rahatlıkla kullanabileceği bir bitkisel yağdır. Bu kadar faydalı bir gıdanın mümkün olduğunca organik,saf olanına ulaşmakta fayda var. Hakiki sızma zeytinyağı tercih edebilirsiniz. Eğer mutfakta fazla kullanmıyorum, sadece cildim veya saçım için kullanacağım diyorsanız aktarlarda küçük şişelerde de bulmanız mümkün elbette.

Gelelim makyaj temizliğine; aslında yapılacak şey çok basit. Bir miktar pamuğun üzerine bir kaç damla zeytinyağı damlatıp, tüm makyajı çıkarabilirsiniz. Özelikle zor çıkan göz makyajı temizleme işlemi içinde mükemmel bir seçenektir. Eğer yağlı bir cilde sahipseniz zeytinyağı ile makyajınızı sildikten sonra bol ılık su ile yıkayıp, kurulayabilirsiniz.

2 makyaj temizleyici dogal malzemeler_mini

2- Hindistancevizi yağı ile makyaj temizliği :

Madem ki makyaj temizliği için bitkisel yağlar ile başladık, hindistan cevizi yağını da bu listeye eklemek gerekliydi. Zeytinyağı gibi çok kıymetli bir bitkisel yağdır. Açıkçası benim de olmazsa olmazlarımdan biridir. Hindistan cevizi yağının saçlara faydası da oldukça fazla olmakla birlikte cilde faydaları şuanki konumuz. Cildi nemlendirirken, kırışıklıklar-ince çizgiler gibi yaşlanma belirtilerine karşı iyi bir koruyucudur. Ayrıca cildin yağ dengesini sağladığından ve enfeksiyonlara karşı iyileştirici etki gösterdiğinden akneye meyilli, yağlı ciltlerde de kullanılabilir. İşte sadece bunlar bile hindistan cevizi yağını makyaj temizleyicisi olarak kullanmak için yeterlidir aslında. Bunun için yapacağınız şey pamuk üzerine bir kaç damla hindistan cevizi yağı damlatıp, göz çevresi dahil tüm cildinizi silmeniz.

Hindistan cevizinin cilde faydaları bununla sınırlı olmadığı gibi güzelliğimiz için daha pek çok alanda da kullanabiliriz. Eğer daha detaylı bilgi almak isterseniz daha önce hazırladığım bu yazıya göz atmanızı öneririm—> Hindistan cevizi yağı ile şaşırtan güzellik sırları

1 makyaj temizlemenin dogal yollari_mini

Uyarı : Burada yer alan doğal malzemelere karşı alerjiniz varsa kullanmamanız veya doktorunuza danışmanızda fayda var. Diğer yandan bu malzemeleri ilk defa cildinizde deneyecekseniz öncelikle cildinize küçük bir test uygulamalısınız. eğer uyguladıktan sonra cildinizde kızarıklık, tahriş, kaşıntı gibi etkiler görürseniz bol suyla yıkamalı ve doktoruna danışmadan tekrar kullanmamalısınız.

Bu sitenin içeriği ziyaretçiyi bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Bilgiler hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Site bilgilerine dayanarak tanı ve tedavinin yönlendirilmesi önerilmez. Bu sitede verilen bilgiler bilimsel referans olarak gösterilemez.

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here