Kuyruklu Eyeliner Çekme Yolları

Kedi gözü makyajının önemli bir detayıdır, kuyruklu eyeliner. Peki, bakışları tamamlayan, makyajı daha etkileyici hale getiren, kusursuz düzgünlükte kuyruklu eyeliner sürmenin püf noktaları var mı? Kuyruklu eyeliner çekme yolları ve detaylı anlatımları, esraninportresi'nde.

0
1790

Kedi gözü makyajının önemli bir detayıdır, kuyruklu eyeliner. Peki, bakışları tamamlayan, makyajı daha etkileyici hale getiren, kusursuz düzgünlükte kuyruklu eyeliner sürmenin püf noktaları var mı? Kuyruklu eyeliner çekme yolları ve detaylı anlatımları, esraninportresi’nde.

Pek çoğumuzun hem fikir olacağı bir makyaj detayıdır; kuyruklu eyeliner çekilmiş gözlerin dramatik ve etkileyici görüntüsü. Her tür bakışı tamamlıyor olması da bir diğer tercih sebebi elbette. Göz makyajını daha fark edilir hale getiren kuyruklu eyeliner’ı sevsek de ellerimiz titremeden, kusursuz düzgünlükte eyeliner çekmek, özellikle de alışkın olmayanlar için, oldukça zor. Kedi gözü makyajının önemli bir parçası olan kuyruklu eyeliner’ı düzgün çekmeyi nasıl başaracağız? İyi haber şu ki eyeliner sürmeyi kolaylaştıran pek çok yöntem var. İşte bu yazı ile hepsini bir araya getirerek işinizi kolaylaştırmayı amaçladık. Kuyruklu eyeliner çekme yolları ve detaylı anlatımları, esraninportresi’nde.

Kuyruklu Eyeliner Çekme Yolları

Yöntem 1: Açılı Fırça ile Kuyruklu Eyeliner Nasıl Sürülür?

Açılı fırçaların özellikle bu tip kuyruklu veya kanatlı eyeliner çekme işlemleri için mükemmel olduğunu düşünenlerdenim. Açıkçası bundan daha kolay bir yöntem de olamaz sanırım. Diğer yandan net ve süper bir sonuç ortaya çıkıyor. Bu noktada ilk ipucu eyeliner’ı fırçaya almadan önce fırçayı biraz ıslatmanız.

 1. Açılı fırçayı göz kapınızın dış kenarına doğru getirin. Açılı fırçanın uzun kıllı bölümü kaşınızın bittiği noktayı işaret edecek şekilde açı oluşturun ve eyelinerı tam bu noktaya sürün.
 2. Aynı fırçayı, kuyruğun üst eğrisini oluşturmak için, ters çevrilmiş bir biçimde çizdiğiniz çizginin ucundan başlayarak göz kapağınızın üzerine doğru sürmeye devam edin. Göz kapağı üstündeki bu çizgi göz bebeğinizin yaklaşık olarak tam ortasına kadar dramatik şekilde incelerek gelmeli. Ardından göz iç kenarınızda bitmeli.
 3. Aslında temel çizgileri oluşturduktan sonra işimiz daha kolay, tek yapmamız gereken bu çizgilerin içini doldurmak.

Yöntem 2: Bant ile Kanatlı Eyeliner Nasıl Sürülür?

Aslında düzgün sürmek konusunda sorun yaşayanların en çok kullandığı eyeliner sürme yöntemlerden biri bant kullanmak. Özellikle de kaymaması ve istediğiniz açıyı eyeliner’ı sürmeden önce bant yardımıyla verebilmeniz önemli iki neden. Ancak diğer olarak bandı cildinize yapıştırmadan önce bandın yapışkanlığını biraz alın. Bunun için elinizin üstüne bandı birkaç yapıştırıp kaldırmanız yeterli.

 1. Yaklaşık 2 cm ölçülerinde bir bant kesin ve kuyruklu eyeliner’ınızın olmasını istediğiniz açı ile gözlerinizin dış kenarından kaşınızın bittiği yere doğru yapıştırın.
 2. Ardından eyeliner fırçası veya eyeliner kalemi yardımıyla bandı takip ederek önce kuyruk bölümünü oluşturun.
 3. Özellikle yuvarlak gözleriniz varsa onları daha çekik göstermek için eyelinerı kaşa doğru uzatmak gerekecektir.
 4. Kuyruğun üst eğrisini oluşturmak için, çizdiğiniz çizginin ucundan başlayarak göz kapağınızın üzerine doğru sürmeye devam edin. Göz kapağı üstündeki bu çizgi göz bebeğinizin yaklaşık olarak tam ortasına kadar dramatik şekilde incelerek gelmeli. Ardından göz iç kenarınızda bitmeli.

Makyajdan tırnak süslemeye kadar pek çok alanda kullanabildiğimiz, bize hızlı hazırlanma ve daha güzel olma şansı veren yardımcı araçlara ihtiyaç duyabiliyoruz. İşte, güzellik rutinimizi kısaltan–> bant ile güzellik ipuçları detayları, esraninportresi.com’da

Yöntem 3: Kaşıkla Mükemmel Kanatlı Eyeliner Nasıl Oluşturulur?

İnternette eyeliner çekmenin kolay yollarını araştırdığınız zaman en çok karşına çıkan yöntemlerden biri, kaşık kullanmak. Hemen her yöntemi denemiş biri olarak, önceki diğer 2 yöntemin aksine daha zor geldiğini söylemeliyim. Çünkü hem kaşığı düz tutmaya hem de düzgün bir çizgi oluşturmaya çalışıyorsunuz ki, zaman zaman kayan kaşık da cabası! Peki bu yöntemi kullananlar, kaşıkla nasıl eyeliner çekiyor?

 1. Kaşığın sapını, gözün dış köşesinden kaşın bittiği yere doğru uzanacak şekilde yerleştirin.
 2. Sapı izleyerek göz kalemi veya eyeliner ile düz bir çizgi çizin.
 3. Ardından, kaşığın yuvarlak bölümünü göz kapağınıza resimdeki gibi yerleştirin ve ardından kaşığın hattını takip ederek, eyeliner’ı çekin.
 4. Kuyruğun kıvrımlı bölümünü de oluşturmak için yuvarlak kenarı kullanmalısınız.
 5. İki çizgi arasındaki boşluğu eyeliner ile doldurun. Olası hatalı bir kulak çubuğu kullanarak silebilirsiniz.

Yöntem 4: Kart Kullanarak Kuyruklu Eyeliner Sürme

Göz makyajınızda düzgün kuyruk elde etmek için pahalı şablonlar ve araçlar satın almak yerine, eyeliner sürmenize yardımcı olması için kredi kartınızı veya bankamatik kartınızı kullanmayı da deneyebilirsiniz.
Kart kullanarak düzgün, kaymamış, dağılmamış şekilde eyeliner sürmek mümkün. Hatta aşağıda sizi öyle bir video bekliyor ki, kart kullanarak makyajınızdaki pek çok adımı daha doğru yapmanız mümkün.

Kuyruklu Eyeliner Sürerken Dikkat Edilecek Hususlar ve Alınacak Önlemler

 • Eyeliner ve özellikle de göz kalemi türünün seçimine dikkat edin. Bu işlemleri sıvı veya jel formundaki eyeliner veya göz kalemi ile yapmanız mümkün. Sıvı ve jel eyeliner daha cesur ve çarpıcı bir görünüm verirken, özellikle yeni başlayanlar için çalışmak biraz daha zor ve sonuçlar daha dağınık görüntü verebilir. Öte yandan, kurşun kalemler daha yumuşak ve inceltici bir görünüm verir, size mükemmel bir kontrol sağlar ve bu yüzden yeni başlayanlar için kalemler daha çok önerilir.
 • Kuyruklu eyeliner veya kedi gözü makyajı, hemen hemen herkes için mükemmeldir ve her zaman ya da günlük olarak da kullanılabilir. Bununla birlikte, gideceğiniz yerin resmiyetine, sizin için önem seviyesine bağlı olarak kuyruğun uzunluğu ve keskinliği ile oynayabilirsiniz.

Ayrıca, gözünüzün şeklini tamamlayan eyeliner şeklini öğrenin ve buna göre sürün–> göz şekline göre eyeliner sürme

 • Eğer yeni eyeliner sürmeye başlıyorsanız, denemeler yaparak göz kapaklarınızı kirletmek doğaldır. Bir hata yaparsanız da endişelenmeyin. Kulak çubuğu üzerine biraz vazelin alarak lekeli bölgeyi hafifçe silerek temizleyebilirsiniz.

 • Küçük gözleriniz varsa gözünüzün tamamına eyeliner çekmeyin. Yarıdan ve ince başlayın sona giderek doğru kalınlaştırın. Gözleri daha da büyük göstermek için alt hatta, göze yakın iç bölgeye, beyaz ya da teninizin bir ton açığı kalem çekin. Bu gözün daha büyük görünmesini sağlayacaktır.
 • Likit eyeliner üzerinde daha iyi kontrol sahibi olmak için uygulama öncesinde buzdolabında 10-15 dakika bekletin. Böylelikle aplikatörü kontrol etmeyi kolaylaştırmak için sıvı bir miktar sertleşecektir.
 • Unutmamalı ki bir profesyonel gibi eyeliner sürmek biraz sabır gerektirir. Evde vaktiniz olduğunda da denemeler yapın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here