Kış Makyajı için Uygulaması Kolay Püf Noktaları

Soğukla birlikte akan veya kıpkırmızı olan bir burun, sert rüzgar yüzünden gözlerde sulanma, çatlamış dudaklar veya kurumuş bir cilt... İşte, kışın karşılaştığımız sorunlara çözümler ve kış makyajı püf noktaları esraninportresi.com'da

0
445

Soğukla birlikte akan veya kıpkırmızı olan bir burun, sert rüzgar yüzünden gözlerde sulanma, çatlamış dudaklar veya kurumuş bir cilt… İşte, kışın karşılaştığımız sorunlara çözümler ve kış makyajı püf noktaları esraninportresi.com’da

Sert esen rüzgarlar, kar, yağmur cildinizde olumsuz etkiler bırakabileceği gibi makyajın da bozulmasına sebep olabilmektedir. Eğer bir makyaj severseniz, kış aylarının makyaj için bir dezavantaj olduğunu bilirsiniz. Soğukla birlikte akan veya kıpkırmızı olan bir burun, sert rüzgar yüzünden gözlerde sulanma, çatlamış dudaklar veya kurumuş bir cilt… Eğer soğuk kış günlerinde hele ki tüm gün dışarıda olmak zorunda kalıyorsanız mutlaka ki yukarıdaki durumlarla karşılaşırsınız. İşte tüm bu sorunlarla baş edebilmek için kış makyajı püf noktalarını hazırladık.

Kış Makyajı Püf Noktaları

1- Sulu gözler için :

Benim en çok karşılaştığım durumlardan biri. Kirpikler dolgun görünsün diye sürdüğünüz maskara, rüzgar yüzünden akmış gözlere dönüşebilir. Bununla ne tesadüftür ki genellikle suya dayanıklı maskaranızı sürmeyi atladığınız günde karşılaşırsınız. Maskaranızın aktığı ve gözlerinizin etrafına bulaştığını gördüğünüz durumda yapabileceğiniz tek şey bir makyaj temizleyici ile silmek. Ancak makyaj çantasında kocaman şişeyi de taşıyacak değiliz. İşte böylesi zorlayıcı kış günlerinde makyaj çantanızda daima makyaj çıkarıcıya batırılmış bir kulak çubuğu bulundurabilirsiniz. Tek yapmanız gereken küçük bir poşete 2-3 tane böyle çubuğu koymak.

kış makyajı

Makyaj yapmayı pek çok kadın sever. Peki, yorucu ve vakit alan bu süreçten tamamen vazgeçmeyi düşündünüz mü? Daha doğrusu hiç makyaj yapmadan ömrünüzün geri kalanını geçirseniz nasıl olur? İşte, makyaj yapmayı bırakmaya karar verirseniz sizi bekleyecekler…–> Makyaj yapmayı bıraktığınızda neler olur?

2- Kızaran yanaklar ve burun için :

Kış soğuklarında daha solgun görünmeye meyilli olan ciltte kızaran yanaklar daha çok ortaya çıkıyor. Bu yüzden aslında ilk yapılması gereken cildin soluk görüntüsünü önlemek. Hem bunun hem de kızaran yanaklar için cilt tonunuzun en fazla bir ton koyusu bronzlaştırıcı veya fondöten kullanabilirsiniz. Çok yoğun uygulamamaya da özen göstermekte fayda var.

Yüzünüze renk katmak için kullanacağınız allığı da yoğun sürmemeye özen gösterin. Çünkü kızaran yanaklarla birlikte sadece bir yanak olarak görünmek istemezsiniz diye tahmin ediyorum. Benzer şekilde kızaran burun ve yanaklar için de kapatıcılardan yararlanabilirsiniz.

kış makyajı 2_mini

3- Kuruyan cilt için :

Aslında makyaj öncesinde önleminin alınması gereken bir konudur. Kış aylarında cilt tipinize uygun nemlendirici seçimini ve bakım maskelerini yapmak şarttır. Eğer ekstra kuru bir cilt tipine sahipseniz fondöten seçiminizi yağ bazlı formlarından yana kullanmalısınız. Cildiniz kuruduğu için yaptığınız makyajı cildiniz yutacaktır. Bu yüzden makyaj bazı kullanmanız şarttır. Bir de iş yerinde veya dışarıdayken ihtiyacınız olduğunda kullanmak için makyaj üzerinden uygulanabilen, sprey nemlendiricilerden çantanızda bulundurmak, cildinizi canlandırmak konusunda oldukça işe yaracaktır.

Cilt için bir kalkan görevi gören nemlendirici vazgeçilmezdir. Peki her nemlendirici her cilde uygun mu? Doğru nemlendirici seçimi nasıl yapılır? İşte oldukça önemli olan cilt tipine göre nemlendirici seçimi hakkında bilmeniz gerekenler,

4- Terleme ile parlayan cilt için :

Kış soğuklarında kullandığımız atkılar, bereler yüzünden terleyebiliriz ki bu da cildin parlamasına sebep olur. Böylesi durumlarda parlaklığı alması ve teri emmesi için temiz makyaj süngerlerinden çantanızda bulundurabilirsiniz.

kış makyajı 3_mini

5- Çatlayan dudaklar :

En az kuruyan cilt kadar sorun teşkil eder, kuruyan dudaklar. Soğuk sebebiyle çatlayan, kuruyan dudaklar hem acı verir hem de kötü görünür. Bu yüzden dudak balmı kullanmak şarttır. Dudakları nemlendiren, besleyen çatlamalarını engelleyen balmları rujlarınızın altına sürebilirsiniz. Ruj olarak mat rujlardan böyle günlerde uzak durabilirsiniz. Çünkü olası çatlamaları ve dudaktaki bozuklukları daha çok ön plana çıkaracaktır. Kış makyajı için önerilen dudakları parlak gösterirken, yoğun nemlendirme etkisi de gösteren lipstick’lerdir.

Yazın güneşten ve sıcaktan, kışın soğuktan ve rüzgardan, vücudumuzun en çok zarar gören yerlerinden biri, dudaklar oluyor. İşte bu yüzden, bugünkü konumuz, dudak bakımı ve dudak çatlaklarına iyi gelen, evde kolayca yapabileceğiniz–> doğal dudak bakımı önerileri (dudak peeling’i).

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here