Kırmızı Ruj Nasıl Sürülür?

0
473

Makyaj trendleri içinde vazgeçilmeyenlerden biri de, bir kadını her zaman daha etkileyici ve çekici gösteren kırmızı ruj. Peki kırmızı ruj nasıl sürülür, kırmızı ruj sürmeden önce yapılması gerekenler neler, kırmızı ruju sürerken dikkat edilmesi gerekenler neler?

Güzellik trendleri de tıpkı kıyafet modasında olduğu gibi sürekli değişim halinde. Bugün koyu göz makyajı modayken, iki gün sonra popülerliğini yitirmiş ve başka bir göz makyajı türünün onun yerini almış olduğunu görebiliyorsunuz. İşte, bunun gibi değişen trendler olduğu kadar, hiçbir zaman gücünü yitirmeyen bir takım kurallar ve trendler de mevcut. Böylesi makyaj trendlerinden biri de, bir kadını her zaman daha etkileyici ve çekici gösteren kırmızı ruj. İsterseniz özel bir gece için kırmızı ruj sürün, isterseniz de günlük hayatınızda. 

Kırmızı ruj severler için (böyle söylüyorum çünkü bu kadar güçlü bir renk ruju kullanmak hem cesaret ister hem de gerçekten sevmek gerekir) kırmızı ruj, ana stil unsurudur. Yani, onlar kıyafetlerine ruj uydurmaya çalışmazlar, kırmızı rujlarına göre kıyafet seçerler. İşte bu kadar tutkulu, bu kadar çekici bir rengi, en kusursuz haliyle taşıyabilmek için bilmemiz ve yapmamız gerekenler var. Çünkü çoğu zaman ruj sürerken yapılan hatalar, istediğimiz sonucu almamıza engel oluyor. Kısacası, kırmızı ruj nasıl sürülür, kırmızı ruj sürmeden önce yapılması gerekenler neler, kırmızı ruju sürerken dikkat edilmesi gerekenler neler?

Kırmızı Ruj Nasıl Sürülür?

kırmızı ruj sürmek_mini

1- Dudak Peelingi

“Kırmızı ruj nasıl sürülür?” sorusunu cevaplamaya “Neden peeling yapmalıyız?” sorusunun cevabıyla başlayalım. Tıpkı vücudumuz gibi, dudaklarımızın ölü deriden arındırılması gerekiyor. Çünkü aksi takdirde zaman içerisinde kötü görüntüler oluşabiliyor. Bu kötü sonuç sebebiyle de, dudaklarımızı mükemmel göstermesini arzu ettiğimiz rujlar, kurumuş, çatlamış deriye yerleşerek “keşke sürmeseydim!” noktasına getiriyor bizleri ne yazık ki. İstenmeyen görüntülerle karşılaşmamak adına, her zaman olmasa da ihtiyacınızla orantılı bu dudak peelingini yapmanız gerekiyor. Örneğin benim için haftada 1 yeterli oluyor. Ancak, özel bir gece ve kırmızı bir rujsa odak noktası, öncesinde mutlaka dudak peelingi yapmanızı tavsiye ederim.

peeling_mini

Aslında yapması da oldukça kolay. Bir kaç yöntemi olsa da en kolayı, 1 çay kaşığı bal ve toz şeker ile yapılanı. Bu iki malzemeyi karıştırıp, dudaklara ovuşturarak sürüyorsunuz ve deriye işlemesini sağlıyorsunuz. Böylece ölü deriler ayrılıyor dudaklardan. Dudak derisi oldukça hassas olduğundan, dudaklarınıza nazik davranmayı unutmayın. Yumuşak hareketlerle işlemleri gerçekleştirdiğinizde istediğiniz sonucu alacaksınızdır. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here