Kırılan pudra nasıl düzeltilir?

Hiç beklenmedik zamanlarda, makyaj çantasının içinden çıkan kırılan pudra, kırılan göz farı veya kırılan allık görüntüsü ile karşı karşıya kalabiliriz. Peki, kırılan pudra veya kırılan toz makyaj malzemeleri nasıl düzeltilir?

2
5580

Hiç beklenmedik zamanlarda, makyaj çantasının içinden çıkan kırılan pudra, kırılan göz farı veya kırılan allık görüntüsü ile karşı karşıya kalabiliriz. Peki, kırılan pudra veya kırılan toz makyaj malzemeleri nasıl düzeltilir?

Makyaj malzemeleri çok para harcadığımız güzellik ürünlerinden. İyi bakmaya çalıştığımız bu ürünler ile zaman zaman talihsizlikler yaşayabiliyoruz. Hiç beklenmedik zamanlarda, makyaj çantasının içinden çıkan kırılan pudra, kırılan göz farı veya kırılan allık görüntüsü ile karşı karşıya kalabiliriz. Peki, kırılan pudra veya kırılan toz makyaj malzemeleri nasıl düzeltilir?

Biz kadınlar, makyaj malzemelerimiz için ciddi paralar harcayabiliyoruz. Bizi güzel gösterecek ürünler için para harcadığımız para fazla içimizi acıtmaz ama yeni aldığımız veya henüz kullanmaya dahi fırsat bulamadığımız pudranın, allığın veya göz farının çantanın içinde toz buz olduğunu görmek gerçekten çok iç acıtır. Peki, kırılan pudra veya allık nasıl eski haline döndürülebilir? İşte size yardımcı olacağını düşündüğüm fikirler;

1 kırılan pudra nasıl tamir edilir_mini

Kırılan pudra, kırılan allık veya kırılan göz farını düzeltmek için size yardımcı olacak ürün alkol aslında. Sıvı haldeyken parçaları bir araya getirmenize yarayan alkol, kuruduğunda uçacak ve geriye eskisi gibi preslenmiş pudrayı bırakacaktır. Kırılan pudrayı düzeltmek için ihtiyacınız olanlar, %70 oranlı alkol (saf alkol yerine bebek kolonyası gibi ürünler de kullanılabilir), presleme işlemi için kaşık, para veya spatula (ürünün boyutuna göre), bir kap ve çalışırken etrafı batırmamak için bir örtü.

2 kırılan pudra nasıl düzeltilir_mini

Öncelikle pudranız veya allığınız sadece bir kaç yerden kırılmış olsa da pudranızı bir kabın içine alın ve iyice ezerek toz haline getirin. Genel de yapıları yumuşak olduğu için bu aşama da pek zorlanmayacağınızı düşünüyorum. Toz haline getirdiğiniz bu pudranın içine yavaş yavaş alkol ekliyorsunuz. Burada kıvam çok önemli. Elde etmeniz gereken macunumsu, çok sulu veya çok sert olmayan bir kıvam. Elde ettiğiniz macunumsu kıvamı tekrar kendi kabı içerisine taşıyın. Bu aşamadan sonra yapmamız gereken üzerini düzleştirme ve presleme. Bunun için pudra ve allık gibi boyutu daha büyük olan ürünler de kaşık kullanabilirsiniz. Kaşığın tersi ile pudranın üzerine bastırarak presleyin ve kurumaya bırakın. Alkol ya da kolonya uçtuktan sonra far veya pudranız ilk gün ki gibi olacak ve tekrar normal bir şekilde kullanacaksınız

3 göz farını tamir etme_mini

Bu yaptığınız işlemi kırılan göz farı içinde uygulayabilirsiniz. Göz farları boyut olarak daha küçük olduklarından küçük madeni paraları presleme işlemi için kullanabilirsiniz (burada kaşık kullanılmış olsa da madeni paralar daha iyi sonuç verebilmekte) Eğer paranın üzerindeki şeklin fara geçmesini istemiyorsanız temiz bez ile gergin duracak şekilde parayı sarın ve bu haliyle presleme işlemini uygulayın derim.

Toz haline gelen makyaj malzemesini presleme en çok bilinen ve uygulanan yöntemlerden biridir. Bir diğer yöntemse kırılan ürünleri krem ile karıştırmak ve toz bir üründen krem bir ürüne geçmelerini sağlamak. Bunun için kırılan ürünü yine toz haline getirdikten sonra içine biraz yüz kremi veya göz farıysa bu göz kreminden ekleyin ve karıştırın. Küçük, kapaklı bir kaba koyun ve buzdolabına yerleştirin. Artık toz bir allık/göz farı yerine krem allığınız/göz farınız var.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here