Kaş Makyajı Yaparken Bilmeniz Gerekenler

Kaş makyajı nedir, nasıl yapılır? Kaş boyama yöntemleri nelerdir? Kaş kalemi, farı nasıl kullanılır ve kaş nasıl boyanır? Kaşa şekil verirken dikkat edilmesi gerekenler neler? Kaş makyajı yaparken bilmeniz gerekenler esraninportresi'nde. 

0
6988

Kaş makyajı nedir, nasıl yapılır? Kaş boyama yöntemleri nelerdir? Kaş kalemi, farı nasıl kullanılır ve kaş nasıl boyanır? Kaşa şekil verirken dikkat edilmesi gerekenler neler? Kaş makyajı yaparken bilmeniz gerekenler esraninportresi’nde. 

Kaşlar yüz ifadesinin en önemli unsurudur. Pek çok moda veya güzellik trendlerine uyum sağlamaya çalıştığımız gibi, değişen kaş modası, kaş şeklimizi zaman içerisinde değiştiriyor. Geçtiğimiz yıllarda ince, yay gibi kaşları kullandığımız gibi, bir süre öncesine kadar kalın kaşlar moda olmaya ve bizlerde buna ayak uydurmaya çalıştık. Hangisi iyi derseniz, bana kalırsa kişinin yüzüne uygun kaş en iyisi ve en doğrusu. Yani, kalın kaş moda diye yüzünüze gitmeyecek şekilde kalın kaş konturu veya kaş dövmesi yaptırmak ne kadar doğru gelmiyorsa bana, başkasında gördüğümüz kaş şeklini kendimizde uygulamaya çalışmakta bir o kadar yanlış geliyor.

Ancak kaşlarınız inceyse, çıkmıyorsa veya aralarda boşluklar varsa, şekli düzensizse kaş kalemi veya kaş farları yardımıyla kaşa şekil verebilir, bir anlamda kaş makyajı yapabilirsiniz. Ancak, yapay görünmemek, doğala en yakını görüntüyü yakalamak ve ifadenin bozulmaması için çok dikkatli yapmalısınız kaş makyajını. İşte, kaş makyajı nasıl yapılır, kaş makyajı yaparken neye dikkat etmeli, kaş makyajı püf noktaları nelerdir bakalım.

Kaş Makyajı Yaparken Bilmeniz Gerekenler

kaş makyajı

1- Öncelikle kaş makyajı için bir kaş kalemi veya kaş fırçası, kaş farı olması yeterlidir. Örneğin kaş kalemi kullanıyorsanız, kalemi dik tutmak ve sürmek koyu belirgin çizgilerin oluşmasına neden olur ki bu daha koyu, daha sert bir görünüm verir kaşlara. Bunu yerine, yatay hareketlerle sadece boşlukları doldurmayı düşünmelisiniz. Kaşlarınızın doğal şeklini bozmadan, sert vuruşlardan kaçınarak, yumuşak hareketlerle kaşı boyamalısınız.

a1_mini_mini

2- Kaş boyama veya kaş şekillendirme sırasında kaş kuyruğunu fazla uzun bırakmayın. Kaşlarınızı şekillendirirken, mevcut halinden daha fazla kaşın kuyruğunu uzatmak, yüzünüzün aşağı çekilerek, sarkık bir etki yaratılmasına sebep olabilir. Kaşın nerede bitmesi gerektiğini netleştirmek için, bir kalem alın. Kalemin bir ucu burnuzun yanında dururken, çapraz bir şekilde gözünüzün dış kenarından geçmeli. Kalemin diğer ucunun gösterdiği nokta kaşın bitmesi gereken noktayı verecektir size.

kaşa şekil verme

Kaş ile gözler arasındaki mesafe, gözlerin birbirlerine uzaklıkları, kaş seyrekliği, düşük göz yapısı, kaş rengi gibi pek çok unsur aslında kaş şeklinizi ve dolayısıyla ifadenizi belirler. En doğru kaş modelini bulabilmek için yüz şekline uygun kaş şekli önerileri içeren “Yüz Şekline Uygun Kaş Nasıl Olmalı?” yazısı esraninportresi.com’da

Kaş Makyajı Yaparken Bilmeniz Gerekenler

kaş şekli

3- Kaş kavisi önemlidir. Başta belirttiğim gibi kaşlar ifadenizi bir anda değiştirir. Bu yüzden dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta kaşa vereceğiniz kavistir. Dolgun göstermek adına fazla geniş kavisler vermek, oldukça kızgın görünen bir ifadeye sahip olmanıza sebep olur. Bu yüzden kavisin nerede olması gerektiğini de belirlemelisiniz. Bunun için bir önceki yöntemi kullanacağız. Bu sefer C noktası bizim kavisimizin olması gerektiği yerdir. Dikkat ettiğiniz gibi çizgi tam göz bebeğinizin ortasından geçiyor.

kaşa şekil verme

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here