Kaş Makyajı Yaparken Bilmeniz Gerekenler

Kaş makyajı nedir, nasıl yapılır? Kaş boyama yöntemleri nelerdir? Kaş kalemi, farı nasıl kullanılır ve kaş nasıl boyanır? Kaşa şekil verirken dikkat edilmesi gerekenler neler? Kaş makyajı yaparken bilmeniz gerekenler esraninportresi'nde. 

0
8846

Kaş makyajı nedir, nasıl yapılır? Kaş boyama yöntemleri nelerdir? Kaş kalemi, farı nasıl kullanılır ve kaş nasıl boyanır? Kaşa şekil verirken dikkat edilmesi gerekenler neler? Kaş makyajı yaparken bilmeniz gerekenler esraninportresi’nde. 

Kaşlar yüz ifadesinin en önemli unsurudur. Pek çok moda veya güzellik trendlerine uyum sağlamaya çalıştığımız gibi, değişen kaş modası, kaş şeklimizi zaman içerisinde değiştiriyor. Geçtiğimiz yıllarda ince, yay gibi kaşları kullandığımız gibi, bir süre öncesine kadar kalın kaşlar moda olmaya ve bizlerde buna ayak uydurmaya çalıştık. Hangisi iyi derseniz, bana kalırsa kişinin yüzüne uygun kaş en iyisi ve en doğrusu. Yani, kalın kaş moda diye yüzünüze gitmeyecek şekilde kalın kaş konturu veya kaş dövmesi yaptırmak ne kadar doğru gelmiyorsa bana, başkasında gördüğümüz kaş şeklini kendimizde uygulamaya çalışmakta bir o kadar yanlış geliyor.

Ancak kaşlarınız inceyse, çıkmıyorsa veya aralarda boşluklar varsa, şekli düzensizse kaş kalemi veya kaş farları yardımıyla kaşa şekil verebilir, bir anlamda kaş makyajı yapabilirsiniz. Ancak, yapay görünmemek, doğala en yakını görüntüyü yakalamak ve ifadenin bozulmaması için çok dikkatli yapmalısınız kaş makyajını. İşte, kaş makyajı nasıl yapılır, kaş makyajı yaparken neye dikkat etmeli, kaş makyajı püf noktaları nelerdir bakalım.

Kaş Makyajı Yaparken Bilmeniz Gerekenler

kaş makyajı

1- Öncelikle kaş makyajı için bir kaş kalemi veya kaş fırçası, kaş farı olması yeterlidir. Örneğin kaş kalemi kullanıyorsanız, kalemi dik tutmak ve sürmek koyu belirgin çizgilerin oluşmasına neden olur ki bu daha koyu, daha sert bir görünüm verir kaşlara. Bunu yerine, yatay hareketlerle sadece boşlukları doldurmayı düşünmelisiniz. Kaşlarınızın doğal şeklini bozmadan, sert vuruşlardan kaçınarak, yumuşak hareketlerle kaşı boyamalısınız.

a1_mini_mini

2- Kaş boyama veya kaş şekillendirme sırasında kaş kuyruğunu fazla uzun bırakmayın. Kaşlarınızı şekillendirirken, mevcut halinden daha fazla kaşın kuyruğunu uzatmak, yüzünüzün aşağı çekilerek, sarkık bir etki yaratılmasına sebep olabilir. Kaşın nerede bitmesi gerektiğini netleştirmek için, bir kalem alın. Kalemin bir ucu burnuzun yanında dururken, çapraz bir şekilde gözünüzün dış kenarından geçmeli. Kalemin diğer ucunun gösterdiği nokta kaşın bitmesi gereken noktayı verecektir size.

kaşa şekil verme

Kaş ile gözler arasındaki mesafe, gözlerin birbirlerine uzaklıkları, kaş seyrekliği, düşük göz yapısı, kaş rengi gibi pek çok unsur aslında kaş şeklinizi ve dolayısıyla ifadenizi belirler. En doğru kaş modelini bulabilmek için yüz şekline uygun kaş şekli önerileri içeren “Yüz Şekline Uygun Kaş Nasıl Olmalı?” yazısı esraninportresi.com’da

Kaş Makyajı Yaparken Bilmeniz Gerekenler

kaş şekli

3- Kaş kavisi önemlidir. Başta belirttiğim gibi kaşlar ifadenizi bir anda değiştirir. Bu yüzden dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta kaşa vereceğiniz kavistir. Dolgun göstermek adına fazla geniş kavisler vermek, oldukça kızgın görünen bir ifadeye sahip olmanıza sebep olur. Bu yüzden kavisin nerede olması gerektiğini de belirlemelisiniz. Bunun için bir önceki yöntemi kullanacağız. Bu sefer C noktası bizim kavisimizin olması gerektiği yerdir. Dikkat ettiğiniz gibi çizgi tam göz bebeğinizin ortasından geçiyor.

kaşa şekil verme

Kaş Makyajı Yaparken Bilmeniz Gerekenler

kaş boyama

4- Kaş çevresine fazla aydınlatıcı sürmeyin. Genelde yapılan bir uygulamadır aydınlatıcı kullanmak. Özellikle kaşların alt kavisli bölümüne uygulanır ve kaşların daha kalkık ve daha belirgin görünmesi sağlanmaya çalışılır. Bir gece makyajı veya özel bir makyaj yapıyorsanız uygun olabilir ancak günlük kullanım için biraz abartılı. Bu yüzden bir aydınlatıcı yerine daha doğal duracak ten renginizin bir ton açığı kapatıcı ile benzer aydınlatma işlemini yapabilirsiniz.

5- Kaş makyajı yaparken rengi fazla koyulaştırmaktan kaçının. Amaç her zaman en doğalı yakalamak. Bu yüzden kaş makyajı yaparken amacınız sadece boşlukları doldurmak ve doğal bir görünüm yakalamak olmalı. Çok fazla üstünden geçerek boyamak koyu bir kaş rengi ortaya çıkmasına sebep olabilir.

a8_mini_mini

Kaş Makyajı Yaparken Bilmeniz Gerekenler

kaş şekli

6- Kaşa şekil verirken kaşın her yerinin aynı olmadığını unutmayın. Yani dümdüz kaşlarınız yok. Uca doğru incelen, baş kısmı daha kalın, kavisli bir kaş yapısından bahsediyoruz. Eğer kalem ile boyama işlemini yaparken taşırdığınızı ve eğimi düzgün veremediğinizi düşünüyorsanız mutlaka açılı ince bir kaş fırçası kullanın. Özellikle de kaşın ince, uç kısmını boyarken.

7- Doğru kaş farı rengini kullanmak çok önemlidir. Daha açık tenli ve sarışın olanlar açık kahve ve gri tonlarını, esmer olanlar ise siyah veya koyu kahve tonlarını tercih etmelidir. Bir ton koyu ya da açık renkte kalem kullanmanız yapmacık (doğal olmayan) görüntü oluşturabilir. Ancak, doğallığı yakalamak adına gerekirse iki tonu karıştırmayı da denemelisiniz.

kaş boyama 3

Kaş Makyajı Yaparken Bilmeniz Gerekenler

kaşa nasıl şekil verilir

8- Kaşın altına üstüne çizgi çekmek yapay bir görüntü oluşturur. Genellikle kaşın hatlarını belirleyebilmek adına, kaşın altına ve üstüne kaş kalemi ile çizgi çekilir ve içleri doldurulur. Bu aslında oldukça kötü ve yapay bir görünü demektir. Kendinize referans olması adına böyle bir şey yapıyorsanız bile bu çizgileri sonrasında kaldırmanız gerektiğini unutmamalısınız. Sadece kaşlardaki boşlukları dolduracağız her zaman ve ardından kaşları bir kaş fırçası yardımıyla tarayarak, uyguladığımız boyayı veya farı biraz dağıtarak, daha doğal bir görünüm yakalamaya çalışacağız.

9- Kalemle tek bir çizgi çekerek kaş makyajı yapmamalısınız asla. Küçük küçük kıllar çiziyormuş gibi düşünmeli ve küçük küçük dokunuşlar yapmalısınız. Bu yüzden ben, kalem kullanmak yerine bir kaş farı ve kaş fırçası ile bu işlemleri yapmanızı daha fazla öneriyorum

kaş şekli 5

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here