Kaş Dökülmesi Neden Olur, Doğal Çözümleri Nelerdir?

"Kaşlarım küstü!" diye yakınanlarınız vardır. Bazı cilt sorunları, yanlış kaş alma yöntemleri veya besin eksiklikleri nedeniyle dökülen kaşların tekrar çıkmamasıyla bu durum ortaya çıkar. Peki, kaş dökülmesi neden olur ve kaş dökülmesini önleyip, yeniden çıkmasını sağlayacak doğal çözümler nelerdir? Tüm detaylar, esraninportresi'nde.

0
6275

Doğal Yöntemler ile Kaşların Dökülmesini Nasıl Önlersiniz?

6- Soğan Suyu :

Bu çözüm biraz kokuya neden olsa de sonuçlar buna değer! Soğan, kellik tedavisinde kullanılan kükürt ve flavonolleri içerir ki bu nedenle kaşların büyümesine de yardımcı olabilir.

  1. Bir soğanı öğütün ve suyunu ayırmak için bir elek kullanın.
  2. Kaşlarınıza 5 dakika boyunca soğan suyuyla masaj yapın.
  3. Soğan suyunu kaşlarda kuruyana kadar bırakın.
  4. Suyla yıkayın
  5. Günde iki kez uygulanabilir.

Kendi sürecinde daha dolgun kaşlara sahip olmak uzun zaman alabilir. Ancak uygulanacak doğal kaş bakımları ile bu süreci hızlandırabilir ve istediğiniz gibi daha dolgun kaşlara sahip olabilirsiniz. İşte, kaş dolgunlaştırma sürecini hızlandıracak–> kaş dolgunlaştırıcı doğal yöntemler esraninportresi’nde.

Kaş Saç Dökülmesini Önlemek İçin Diğer Öneriler

İyi kaş kılı büyümesini desteklemek için diyetinize proteinler, demir, çinko, omega-3 yağ asitleri ve A, E ve C vitaminleri içeren gıdaları dahil etmeye çalışın. Bu yiyecekler arasında yumurta, balık, yağsız et, mercimek, yeşil sebzeler, fındık ve süt ürünleri sayılabilir.

Her gün cildiniz için iyi bir nemlendirici rutini uygulayın.

Her kaş bakımı öncesinde kaş fırçasıyla kaşları taramak, kan akışını hızlandırıp, malzemenin daha iyi emilmesini sağlayacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here