Kaş Dökülmesi Neden Olur, Doğal Çözümleri Nelerdir?

"Kaşlarım küstü!" diye yakınanlarınız vardır. Bazı cilt sorunları, yanlış kaş alma yöntemleri veya besin eksiklikleri nedeniyle dökülen kaşların tekrar çıkmamasıyla bu durum ortaya çıkar. Peki, kaş dökülmesi neden olur ve kaş dökülmesini önleyip, yeniden çıkmasını sağlayacak doğal çözümler nelerdir? Tüm detaylar, esraninportresi'nde.

0
6029

Doğal Yöntemler ile Kaşların Dökülmesini Nasıl Önlersiniz?

2- Zeytinyağı :

Zeytinyağı içinde kaş kılları dökülmesini önleyen 2 besin maddesi vardır. İlk olarak, oleik asit içeriği, kıl köklerinde nemi tutmaya yardımcı olur. İkincisi, kan dolaşımını iyileştirerek saç büyümesini destekleyen E vitamini açısından zengindir.

  • Birkaç saniyeliğine yarım çay kaşığı zeytinyağını ısıtın.
  • Ardından kaşlarınıza birkaç dakika boyunca bu ılık zeytinyağıyla masaj yapın.
  • 30 dakika sonra yıkayın.

3- Aloe Vera :

Doğrudan Aloe Vera bitkisinin yaprağından elde edilen Aloe Vera jeli, kıl köklerinizi uyarabilen ve kaş kılının tekrar büyümesini sağlayan güçlü nemlendirici özelliklere sahiptir.

  1. Jeli bir aloe vera yaprağından sıkın veya eczaneden bulabileceğiniz organik aloe vera jelini kullanın.
  2. Birkaç dakika boyunca aloe vera jeli ile kaşlarınızı masaj yapın.
  3. 30 dakika sonra ılık su ile yıkayın.

Alo Vera bitkisi yapraklarından elde edilen jel, en çok güneş yanıkları için kullanılmasıyla bilinse de aloe veranın cilde ve saçlara faydaları saymakla bitmiyor. Peki evde aloe vera bakımı nasıl yapılır? Evde aloe vera nasıl yetiştirilir?–> Aloe vera bakımı ipuçları ve aloe vera faydaları, esraninportresi’nde.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here