Makyajı Kolaylaştıran Kapatıcı İpuçları

4
2072

Kapatıcı seçimi nasıl yapılmalı, kapatıcıyı en doğru şekilde nasıl sürülmeli? İşte, kapatıcının doğru kullanımı ve doğal görünmesini sağlama yolları esraninportresi.com’da

Kapatıcı kullanımı konusunda çok detay bilgiye sahip değildim. Benim için kapatıcı, sadece sivilce söz konusu olduğunda veya göz altlarını kapatmak istediğimde gündeme gelen bir makyaj malzemesiydi. Ancak araştırdıkça kapatıcı ile birçok şey yapılabileceğini ve aynı zamanda da yanlış uyguladığımı gördüm. Aslında kapatıcı, makyaj çantasında olması gereken ana malzemelerden biriymiş meğer. Kapatıcıyı kullanırken nasıl doğal görüneceğimizi görmek için dikkat etmemiz gerekenler varmış. Kapatıcılar, sadece kırmızılıklar, siyah noktalar ve göz al atlarını kapatmakla kalmaz, doğru kullanırsak yüz konturu yaparken aydınlatıcı olarak dahi kullanmak mümkünmüş.

Makyajı Kolaylaştıran Kapatıcı İpuçları

1 Kapatıcı nasıl sürülür - Copy_mini

1- Eğer fondöten kullanıyorsanız önce fondöteni sonra kapatıcıyı uygulayın. Kapatıcıyı kullanmaya pek alışkın değilseniz veya ilk defa kullanacaksınız sıralaması böyle olmalı. Çünkü fondöten sayesinde uygulayacağınız kapatıcının miktarı azalacaktır. Diğer yandan önce kapatıcıyı sürerseniz, fondöteni sürerken çoğunu kaldırmış, silmiş olursunuz.

2- Göz altlarına kapatıcının nasıl uygulandığı oldukça önemlidir. Fondöten, kapatıcı ve pudra sıralaması kadar önemli bir konudur. Genelde kapatıcıları kullanmamızın sebebi koyu göz altlarıdır. Bu noktada dikkat edilmesi gereken mümkünce doğal durmasını sağlamaya çalışmaktır. Bunun için göz altlarına kapatıcıyı yukarıdaki gibi bir üçgen şeklinde sürmeli ve dağıtmalısınız. Böylelikle hem koyu halkaları gizlersiniz hemde daha dinç ve sağlıklı görünmesi için yüze yukarı kaldırılmış yansıması yaratır.

4 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here