Jojoba Yağı ile Göz Makyajı Temizleyicisi Yapımı

Cilde uygulandığında gösterdiği sıkılaştırıcı ve elastikiyet arttırıcı etkisi sebebiyle jojoba yağının özellikle de makyajı temizliğinde kullanılması oldukça iyi bir seçenektir. Peki nasıl kullanacağız? İşte, jojoba yağı ile göz makyajı temizleyicisi yapmak için 3 farklı öneri esraninportresi'nde.

0
621

Cilde uygulandığında gösterdiği sıkılaştırıcı ve elastikiyet arttırıcı etkisi sebebiyle jojoba yağının özellikle de makyajı temizliğinde kullanılması oldukça iyi bir seçenektir. Peki nasıl kullanacağız? İşte, jojoba yağı ile göz makyajı temizleyicisi yapmak için 3 farklı öneri esraninportresi’nde.

Jojoba yağı cildi beslemek ve ihtiyaç duyduğu nem sağlayıp, cildi rahatlatmak için harika bir doğal malzemedir. Sahip olduğu zengin bileşenler sebebiyle de geniş çeşitlilikteki cilt bakım ürünlerinde kullanılmaktadır.

Biz her ne kadar bu yazı ile göz makyajı temizlemeden yola çıkarak cilde faydalarını baz alıyor olsak da saçların uzaması ve güçlendirilmesi gibi kadar pek çok farklı amaç için de kullanılabilmektedir.

Jojoba yağının göz makyajı temizleyicisi olarak kullanılmasındaki en önemli sebepler cilde uygulandığında gösterdiği sıkılaştırıcı ve elastikiyet arttırıcı etkisidir. Bu sebeple de aslından pek çok kırışıklık kreminde de rastlamanız mümkündür. Diğer yandan jojoba yağının cilde bu kadar iyi gelmesinin sebebi, vücudumuzun ürettiği yağ ile benzerlik göstermesiymiş. Bu yüzden de cilt tipiniz ne olursa olsun jojoba yağının kullanılabileceğini de belirtiyorlar zaten.

2 jojoba yagi ile goz makyaji temizleyici yapimi_mini

UYARI : Güzelliğe pek çok faydası olan doğal bir ürün olsa da ilk defa kullanacağınız hemen her ürünü öncelikle test etmelisiniz. Düzenli kullandığınız ilaçlarınız, belirli bir rahatsızlığınız varsa hamilelik veya emzirme dönemindeyseniz, ayrıca alerjen tepkiler veren bir bünyeniz, cildiniz varsa doktorunuza danışmadan asla kullanmamalısınız. Tereddüt ettiğiniz her noktada bir uzmana danışmalısınız. Sitenin içeriği ziyaretçiyi bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Bilgiler hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Site bilgilerine dayanarak tanı ve tedavinin yönlendirilmesi önerilmez. Bu sitede verilen bilgiler bilimsel referans olarak gösterilemez.

Bu bilgiler ışında jojoba yağının özellikle de makyajı temizliğinde kullanılması oldukça iyi bir seçenektir. Peki nasıl kullanacağız? İşte, jojoba yağı ile göz makyajı temizleyicisi yapmak için 3 farklı öneri,

Jojoba Yağı ile Göz Makyajı Temizleyicisi Yapımı Tarif 1 :

Bu tarif için sadece 2 malzeme yeterli. Bunlardan biri jojoba yağı, diğeri de kullanmayı sevdiğimiz gül suyu. Yapmanız gerekense bir kap içerisinde eşit miktarda bu iki malzemeyi karıştırmak. Her kullanımdan önce karıştırmakta da fayda var elbette.

Bu karışımından bir pamuk üzerine bir miktar aldıktan sonra göz makyajınızı ve hatta tüm yüzünüzü silebilirsiniz. Daha sonra yumuşak, temiz ve kuru bir bez alın ve makyajınızın kalan tortusunu hafifçe çıkarın.

Bu tarifi basittir ve ikisi de cilt üzerinde inanılmaz etkileri olduğu için iki bileşen harika bir kombinasyon oluşturur. Cildinizi besleyici ve parlak tutacaktır.

1 gül suyu ile göz altı bakımı_mini

Jojoba Yağı ile Göz Makyajı Temizleyicisi Yapımı Tarif 2 :

Bu da başka bir harika tarif. Özellikle göz makyajı için ideal bir temizleyici olacaktır. İhtiyacınız olan malzemelerse, organik jojoba yağı, organik tatlı badem yağı, E vitamini yağı ve cam şişe.

Kullandığınız jojoba ve badem yağı miktarı, ne kadar yapmak istediğinize bağlıdır. Ancak her durumunda miktarları eşit olmalıdır. Ardından içine 2-3 damla E vitamini yağı ekleyin. Tüm malzemelerin iyi karışmasını sağlamak için iyice çalkalayın.

Yüzünüze parmak uçlarınızı kullanarak uygulayın, hafifçe aynı anda masaj yapın. Pamuklu bir bez alıp makyajınızı çıkarın. Parlak göz kalemini, inatçı rimeli bile kolayca çıkacaktır! Bu makyaj temizleyicisinin kesinlikle cildinizi nemlendireceğinden ve gözlerinizin çevresindeki hassas cildi besleyeceğinden de emin olabilirsiniz!

Bu tip makyaj temizleme ürünlerini ben 2 aşamalı da kullanıyorum. Makyajımı çıkardıktan sonra cildimi derinlemesine temizleyen bir cilt jeli ile de yıkıyorum. Ancak ardından bu yaptığım doğal ürünü bir besleyici bir nemlendirici niyetiyle tekrar yüzüme sürüyorum ve silmiyorum (tabii 1-2 damla yeterli olacaktır!). Cildimin çok kuruduğunu düşündüğüm günlerde veya nemlendirici bir bakıma ihtiyaç duyduğum zamanlarda bunu tekrarlıyorum.

Jojoba Yağı ile Göz Makyajı Temizleyicisi Yapımı Tarif 3 :

Kuşkusuz, içlerindeki en basit jojoba yağı makyaj temizleyicisi için bu tarifi kullanabilirsiniz. Üstelik göz makyajını çıkarmak için oldukça yeterlidir. Tüm ihtiyacınız olan şey, 1 birim organik jojoba yağına 2 birim su. Yapmak istediğiniz miktara göre bu oranı kullanmanız yeterli olacaktır. İkisini birlikte karıştırıp bir şişede saklayabilirsiniz ancak her kullanışınızda sallamayı unutmayın.

Yüzünüze uygulayın ve gül suyu ile ıslatılmış bir tutam pamuk ile makyajı silin. Makyajınız hızlı ve kolay bir şekilde çıkacak ve gözlerinizi çekiştirmek zorunda kalmayacaksınız.

Peki makyaj temizleme ve cilt bakımı dışında jojoba yağının faydaları nelerdir? Jojoba yağı saç bakımında ve cilt bakımında naısl kullanılabilir? İşte tüm bilmeniz gerekenler–>jojoba yağının faydaları

jojoba yağı ile cilt bakımı_mini

Cilt koyu lekelere, izlere, siyah noktalara, sivilcelere, kuru ve cansız görünmeye karşı bizlerle iş birliği yapmaya oldukça hazırdır ki aslında 1 haftada daha iyi görünen, daha canlı, daha pürüzsüz bir cilde sahip olabilmek mümkün. 7 günde sağlıklı, pürüzsüz cilt elde etmek için yapmanız gerekenler esraninportresi’nde.–> 7 günde pürüzsüz cilt

7 Günde Pürüzsüz Cilt Elde Etme 1_mini

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here