Gözleri Büyük Gösteren Makyaj

0
4722

“Bir bakışın kudreti bin lisanda yoktur. Bir bakış bazen şifa bazen zehirli oktur… Bir bakış bir aşığa neler neler anlatır. Bir bakış bir aşığı saatlerce ağlatır. Bir bakış bir aşığı aşkından emin eder Sevişenler daima gözlerle yemin eder…” Ne güzel anlatmış Victor Hugo. Sebebi ne olursa olsun, biz kadınlar, sözlerle birlikte gözlerin karşıdakini nasıl etkilediğini iyi biliriz. Bu yüzden olsa gerek, gözleri ön plana çıkarmak için makyaj hilelerine başvururuz. Genelde amacımız gözlerin daha büyük görünmesini sağlamaktır, hele birde gözlerinizin küçük olduğunu düşünüyorsanız.

Makyajı doğru yapmak kadar, göz şekline göre makyaj yapmakta çok önemlidir. Kimi gözler küçük, kimi gözlerse göz kapakları düşüktür. Hal böyle olunca makyajın kusurları kapatma, güzellikleri de daha fazla ön plana çıkarma tekniği olduğu hatırlayarak makyaj yapmak gerekiyor. Bu yüzden, bugün gözleri büyük gösteren makyaj hileleri ele aldım. Gözleri büyük gösteren makyaj için nasıl göz makyajı yapılmalı, göz makyajı yaparken yaptığımız hatalar neler bir bakalım.

Amaç gözleri olduğundan daha büyük göstermek olduğundan, bunu nasıl yapabileceğimiz görmenin yolu, örnek bir göz makyajı ile konuyu anlatmak olsa gerek. Bu yüzden gözleri büyük gösteren makyaj nasıl yapılır, adım adım inceleyelim istiyorum.

göz makyajı_mini

1- Gözler odak noktamız olsa da, kaşlarda ifadeyi oldukça etkiler. Bu yüzden kaş yapısı ve daha önemlisi size uygun kaş yapısını biliyor olmak gerekiyor. Kaşlarınızın şekli düzgün olabilir ancak seyrekse biraz onları netleştirmek iyi olacaktır. Bunun için kaş kalemli ya da kaş farı kullanabilirsiniz. Hatta, kaş renginize en yakın renkteki göz farı da aynı görevi görecektir. Kaşları netleştirerek, tüm dikkati göz bölgesine çekecektir.

2- Ardından, mat, sıcak kahverengi veya yumuşak gül rengi bir far ile gözlere boyut ekleniyor. Bunun için bu renk göz farlarını, göz kenarlarına ve kemik altına uygulamalısınız. Tam ve kusursuz gölge etkisi için, göz kapaklarınıza da açık tonları uygulamalısınız.

daha büyük görünen gözler için

3- Gözlerin iç kenarlarına ışıltı ekleyin. Gözleri büyük göstermenin ve onlara parlaklık kazandırmanın en etkili yöntemlerinden biri, gözlerinizin iç köşelerine hafif yansımalı parlak bir far uygulamaktır. Gümüş ışıltılı krem ya da toz farı gözlerinizin iç köşelerine hafif dokunuşlarla uygulamalısınız.

4- Göz kapaklarına ve alt kirpik diplerine uyguladığınız far ile bir bütünlük oluşturmak önemlidir. Göz kapaklarınızda, daha nötr veya daha açık renkler kullanmak gözlerinizin daha büyük görünmesine yardımcı olacaktır.

göz makyajı 1

5- Göz içine çekmek için tercih edilen siyah veya kahverengi gibi koyu renkler, gözlerin çok daha küçük görünmesine sebep olmaktadır. Göz içine uyguladığınız beyaz veya nude renkli göz kalemi ile gözlerinizi daha aydınlık ve iri göstermek mümkündür. Ayrıca bu uygulama ile gözlerdeki yorgun ve uykusuz ifadeden bir çırpıda kurtulduğunuzu göreceksiniz. Ağır göz makyajı yaptığınız zaman göz içine uyguladığınız beyaz kalemle daha çarpıcı bir görünüm elde ederken, ten renginize yakın nude göz kalemi ile daha doğal bir görünüm yakalarsınız. Beyaz kalemi, göz pınarlarına da uygulayarak, ışıltıyı da arttırabilirsiniz.

6- Maskara sadece üst kirpiklere değil, alt kirpiklere de uygulanmalı, özellikle gözleri büyük gösteren bir makyaja sahip olmak istiyorsanız.

göz makyajı 2

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here