Göz Rengine Göre Eyeliner Rengi Önerileri

Eyeliner, göz şeklini ve göz rengini ortaya çıkaracak göz makyajının vazgeçilmezidir. Peki, kahverengi gözleri, yeşil, ela, mavi ve hatta gri göz rengi daha fazla ortaya çıkaran eyeliner rengi nedir? İşte, göz rengini daha çok vurgulayan eyeliner rengi önerileri, Göz Rengine Göre Eyeliner Rengi yazısıyla, esraninportresi'nde.

0
2329

Eyeliner, göz şeklini ve göz rengini ortaya çıkaracak göz makyajının vazgeçilmezidir. Peki, kahverengi gözleri, yeşil, ela, mavi ve hatta gri göz rengi daha fazla ortaya çıkaran eyeliner rengi nedir? İşte, göz rengini daha çok vurgulayan eyeliner rengi önerileri, Göz Rengine Göre Eyeliner Rengi yazısıyla, esraninportresi’nde.

Göz şeklini ve elbette göz rengini ortaya çıkarmak için yapılacak göz makyajının vazgeçilmezidir, eyeliner. Genellikle de ilk akla gelen siyah eyeliner kullanmak oluyor. Aslında göz beyazını daha beyaz, maviyi daha parlak, yeşili daha canlı göstermenin pek çok farklı yolu var. Peki göz rengini en iyi öne çıkaran eyeliner rengi hangisi? Özellikle de göz makyajında sadece eyeliner kullanmayı sevenler için bu sorunun cevabı daha önemli hale geliyor.

Siyah göz kalemi veya siyah eyeliner kullanarak gözleri çerçevelemek, yeni başladıysanız ve göz şekline uygun eyeliner sürme yöntemini de bilmiyorsanız, gözlerinizin olduğundan küçük görünmesine sebep olabilmektedir. Ayrıca siyah daha sert bir ifade verdiği gibi her göz renginde istenilen çarpıcı etkiyi de yaratmayabilir. Bu noktada tek yapılması gereken göz rengine en uygun rengi bulmak için siyahı bir kenara bırakıp yeni denemeler yapmaya başlamak… Bu noktada biz de sizler için göz rengine göre en iyi eyeliner rengi seçeneklerini bir araya getirdik.

Göz Rengine Göre Eyeliner Rengi Önerileri 

1- Kahverengi Gözler için Eyeliner Rengi :

Mavi eyeliner ve göz kalemlerinin kullanıldığı makyajlar, podyumlarda da çok popülerdi. Ancak elektrik mavinin aksine lacivert kahverengi gözler için çok daha uygun. Günüz ve gece kullanımına çok uygun oldukları gibi siyahın sert görünümünün aksine kahverengi gözlere daha sıcak ve yumuşak bir gölgeleme sağlıyor. Daha belirgin ve çarpıcı bir şey istediğiniz zaman da kobalt mavisi deneyebilirsiniz.

1 göz rengine gore eyeliner rengi onerileri_mini

kahverengi gözler için lacivert eyeliner_mini

Göz rengi ve saç rengi, makyaj yaparken dikkat edilmesi gereken iki önemli unsurdur. Peki, kahverengi gözler için hangi göz farı rengi ve nasıl makyaj daha etkileyici görünmelerine yardımcı olur? İşte–> kahverengi gözler için makyaj önerileri;

2- Ela Göz Rengine Göre Eyeliner Rengi :

Kendim de ela göz rengine sahip olduğumdan mıdır bilmiyorum ela gözlerin şanslı olduğunu düşünüyorum. Ela gözlerde bulunan yeşil, mavi hareler farklı tonları kullanabilme imkanı sunuyor aslında. Ancak en iyi alternatiflerden biri kesinlikle sıcak tonlardaki metalik altın ve açık bronz tonları. Bunlar, isin iç kısmındaki sarı alanları vurgulayarak daha parlak görünmesini sağlar. Böylelikle gözleriniz de daha parlak görünür.

2 göz rengine gore eyeliner rengi onerileri_mini

ela gözler için metalik altın eyeliner_mini

Diğer yandan zümrüt ve altın ela gözlerdeki yeşili ortaya çıkarır. Sıcak kahve tonları ise göz rengini zenginleştiren bir etki yaratır. Yeşil veya çikolata kahveyi göz kapağında kullanıp, iç köşeye altın uygulayarak gözlerinizi daha çekici hale getirebilirsiniz. Tüm bunların dışında erik rengi tonlarını da denemenizi öneririm.

6 ela gozler icin cilt tonlarina gore sac renkleri_mini

3 ela gozler icin cilt tonlarina gore sac renkleri_mini

Saç rengi konusunda karar verirken iki önemli detay dikkate alınmalıdır ki, biri göz rengi, diğeri de cilt rengi. Peki ela gözlere uygun saç renkleri nelerdir? Kendinize uygun saç rengini bulmak için hem cilt tonlarına hem de ela gözler için uygun olabilecek saç renkleri fikirleri esraninportresi’nde.–> Ela gözler için cilt tonlarına göre saç renkleri

3- Yeşil Göz Rengine Göre Eyeliner :

Yeşil gözleri öne çıkarmada mor, ametist ve bronz rengin çok etkili olduğunu düşünenlerdenim. Bunlar, gerçekten yeşil gözleri açarlar. Ayrıca kırmızı alt tona sahip erik rengi de gözlerinizdeki doğal yeşil rengin belirginleştirecektir. Çünkü, yeşil ve kırmızı, renk çarkında birbirinin karşısında oturuyor.

yeşil gözler için koyu mor eyeliner_mini

yesil gozler icin eyeliner rengi onerileri_mini

Kırmızımsı tonlarda (erik gibi) eyeliner, güzel bir kontrast ve parlaklık sağlar. Ancak bunu dikkatli uygulamakta fayda var. Çünkü, kırmızı tonlar gözün yorgun görünmesini de sağlayabilir. Bu yüzden önce ince bir siyah göz kalemi, daha sonra iç ve dış köşelerde kırmızı alt tonda eyeliner uygulayabilirsiniz.

4- Mavi Göz Rengine Göre Eyeliner :

Soğuk mavi gözler, içinde saklanması muhtemel altın lekeleri vurgulayacak, karşıt fakat tamamlayıcı derin yeşil, zümrüt kullanımıyla mükemmel görünürler. Benzer etkiyi bakır gibi kontrast rengi ile alabilirsiniz. Çünkü az öncede belirttiğim gibi, sıcak tonlar gözlerdeki altın pırıltıları alıp anında parlaklaştırıcı etki kazandırır.

mavi gozler icin eyeliner rengi onerileri_mini

Göz ve saç rengi makyaj yaparken dikkat edilmesi gereken iki önemli unsurdur. Peki, mavi gözler için hangi göz farı rengi ve makyaj teknikleri daha etkileyici görünmelerine yardımcı olur? İşte–> mavi gözler için makyaj önerileri;

mavi gözler için göz makyajı

5- Gri Gözler için Eyeliner :

Gri göz rengi çok nadirdir ve genellikle de açık tonlardadır. Işık ve hatta giydiğiniz kıyafete göre bile daha mavi veya daha gri görünebilirler. Bakır tonlardaki eyeliner, gözlerdeki maviyi öne çıkarırken, kömür gibi siyah tonlar griyi ön plana çıkaracaktır. Ayrıca kırmızı alt tonlu kahveler de hoş bir kontrast oluşturacaktır.

gri gozler icin eyeliner rengi onerileri_mini

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here