Evde Doğal Allık Yapımı

Mükemmel cilde sahip olmak ve zararlı kimyasallardan korunmak isterseniz, kendi kozmetik ürününüzü evde hazırlamayı düşünebilirsiniz. Peki, evde doğal allık hangi malzemelerle nasıl yapılır? İşte, her cilt rengine uygun hazırlanabilecek evde doğal allık yapımı esraninportresi'nde

2
2233

Mükemmel cilde sahip olmak ve zararlı kimyasallardan korunmak isterseniz, kendi kozmetik ürününüzü evde hazırlamayı düşünebilirsiniz. Peki, evde doğal allık hangi malzemelerle nasıl yapılır? İşte, her cilt rengine uygun hazırlanabilecek evde doğal allık yapımı esraninportresi’nde.

Ticari bazı kozmetik ürünlerinin içerisinde cildimize olan etkilerinden emin olamadığımız çoğu zaman zararlarıyla karşılaşabildiğimiz kimyasal maddeler bulunmaktadır. Ticari kozmetik ürünler bu yüzden toksinler ile yüklü olabilir. Ticari kozmetikte bulunan bazı ortak bileşenler arasında koruyucular ve ağır metaller bulunmaktadır. Bu toksinler cilt tarafından kolayca emilebilir ve tahrişe neden olabilir. Ticari kozmetiklerin içerdiği zararlı kimyasalların üstünde, bütçeyi de zorlayabilirler. Mükemmel cilde sahip olmak ve tüm bu zararlı kimyasallardan korunmak isterseniz, kendi kozmetik ürününüzü yarı fiyatına evde hazırlamayı düşünün derim. Bu noktada en çok kullanılan makyaj malzemelerinden biri olan allığı evde kendiniz yapabilirsiniz. İşte, her cilt rengine uygun hazırlanabilecek evde doğal allık yapımı esraninportresi’nde.

Evde Doğal Allık Nasıl Yapılır?

Evde kozmetik ürünleri yapmak aslında düşündüğünüzden daha kolay. Özellikle de doğal malzemeler kullanmayı tercih ediyorsanız ve kendi ürünlerinizi yapma fikri ilginiz çekiyorsa aktarlardan kolaylıkla bulabileceğiniz bazı bitki bileşenleri yeterli olacaktır. Daha önce sizlerle evde ruj nasıl yapılır sorusundan yola çıkarak doğal malzemeler ile evde ruj yapımı paylaşmıştım. Şimdi en çok kullandığımız bir diğer makyaj malzemelerinden allık yapımı fikirlerini sizinle paylaşacağım.

1 evde dogal allik yapimi_mini

Evde Doğal Allık Yapımı için Gerekli Malzemeler

Amacımız her cilt rengine uygun allık yapımı örnekleri vermek olduğundan burada genel malzeme listesini vereceğim. Aşağıya indikçe pembe, şeftali gibi farklı tonlarda allık yapmak için hangi malzemeleri ne kadar kullanmanız gerektiğini bulabileceksiniz.

ararot tozu, hibisküs tozu, pancar kökü tozu, kakao tozu, küçük cam kavanozlar, küçük kase, değişik ölçülerde kaşıklar

4 evde dogal allik yapimi_mini

Allık rengi seçimi nasıl yapılır? Ten rengine göre allık seçimi yapılırken nelere dikkat edilmeli? Cilt tipine uygun allık türü hangisidir? Allık almadan önce esraninportresi.com olarak hazırladığımız allık seçimi yazısına göz atın–> ten rengine göre allık seçimi

Evde Doğal Allık Yapımı

Öncelikle bilmelisiniz ki özellikle de renk veren malzemeleri kendi isteğinize kendi cilt rengine göre karar vererek arttırıp azaltabilirsiniz. Ancak ölçü olarak başlangıç noktanız 1/2 çay kaşığı olabilir.

Sıcak-Pembe Allık :

Orta veya koyu cilt rengi sahibiyseniz özellikle de daha kahverengileşmiş tonlar iyi birer seçim olabilir. Hibisküs tozu pancar kökü tozuna nazaran daha derin kahveyken, pancar kökü daha pembe-kırmızı bir renk verir. Toz miktarlarını ayarlarken buna göre kararınızı verebilirsiniz.

Sıcak tondaki pembe allık için ararot tozu, hibisküs tozu, pancar kökü tozu ve kakaodan 1/2 çay kaşığı karıştın ve küçük bir cam kavanoza koyun. Toz allığınız kullanıma hazır. Rengiyle oynamak için koyduğunuz malzemelerin miktarlarını değiştirmeniz yeterli olacaktır.

3 evde dogal allik yapimi_mini

Kırmızı-Pembe Allık :

Kahve-pembe tonlarındaki alıktan ziyade daha pembe-pembe veya kırmızı-pembe tonları istiyorsanız hibisküs tozu, pancar kökü tozu ve de ararot tozundan eşit miktarlarda karıştırarak elde edebilirsiniz. Yinelemekte fayda var, rengiyle oynamak için koyduğunuz malzemelerin miktarlarını değiştirmeniz yeterli olacaktır.

2 evde dogal allik yapimi_mini

Bu arada bu tariflerin içerisine biraz daha derinlik ve parlaklık katmak için toz tarçın da ekleyebilirsiniz.
Eğer allığı sıkıştırılmış katı, kompakt formda istiyorsanız içerisine bir kaç damla uçucu yağ ve alkol ekleyebilirsiniz.

Allık değil de bronzer elde etmek istiyorsanız da hibisküs gibi pembe tonları katan malzemeler yerine sadece kakao tozu, tarçın ve ararot tozu yeterli olacaktır. Kakao tozu ve tarçın miktarını isteğinize göre ayarlayarak istediğiniz tonu bulabilirsiniz.

Uyarı : Güzelliğe pek çok faydası olan doğal bir ürün olsalar da ilk defa kullanacağınız hemen her ürünü öncelikle test etmeniz gerektiğini unutmamalısınız. Düzenli kullandığınız ilaçlarınız, belirli bir rahatsızlığınız varsa hamilelik veya emzirme dönemindeyseniz, ayrıca alerjen tepkiler veren bir bünyeniz, cildiniz varsa doktorunuza danışmadan buradaki önerileri asla kullanmamalısınız. Unutmamalısınız ki doğal dahi olsalar kişiden kişiye değişen sonuçları olabilir. Tereddüt ettiğiniz her noktada bir uzmana danışmalısınız. Sitenin içeriği ziyaretçiyi bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Bilgiler hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Site bilgilerine dayanarak tanı ve tedavinin yönlendirilmesi önerilmez. Bu sitede verilen bilgiler bilimsel referans olarak gösterilemez.

2 YORUMLAR

  1. Ben çoooook kolay yaptım.Hemde doğal kolay.Sonra buz kalıbına koydum ve 1 gün boyunca beklettim.Ertesi gün allık kutusuna koyup yarın saat beklettim.Yarım saat sonra baktım ki allık olmuş.

    Bence bunu deneyin.

    Hem kolay hemde doğal bir ürün.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here