Bant ile Güzellik İpuçları

0
413

Söz konusu olan güzelliğimiz olduğunda hemen her ipucuna dikkat kesiliyoruz. İşte, bu yazıda tam olarak bu şekilde ortaya çıktı aslında. Bantın güzellikle ne ilgisi var demeyin. Çünkü birazdan sizinle detaylarını paylaşacağım bilgileri gördüğünüz zaman bantın güzellik rutinimizi ne kadar kısaltan bir yardımcı olduğuna şaşıracaksınız. Bant ile güzellik ipuçları neler, hemen detayları öğrenelim

Sitemi başından beri düzenli takip edenler kaşık ve kulak çubuğunun ne kadar yararlı birer güzellik aracı olduğunu anlatan yazılarımı hatırlayacaktır. Makyajdan tırnak süslemeye kadar pek çok alanda kullanabildiğimiz, bize hızlı hazırlanma veya daha güzel olma şansı veren böylesi yardımcı araçlara hiç ummadığınız anlarda ihtiyaç duyabiliyoruz. Böylesi yardımcılar sayesinde sanki bir uzmanın elinden çıkmış gibi görünen makyaj yapmak mümkün olabiliyor örneğin. Bu tarz örneklerde benim daha çok zamandan tasarruf ettiren kısmı ilgimi çekiyor. Her sabah erkenden kalkıp iş başı yapması gereken biri olarak, hızlı hazırlanma önceliklerim arasında çünkü! Bant ile güzellik ipuçlarını listemeye başlamadan önce bant olarak kağıt veya plastik bant gibi yapışkanı daha az olan, daha kolay çıkan bantları veya normal bantın yapışkanını biraz azaltıp (bir kaç kez elinize yapıştırıp çekerseniz yapışkanı gider, böylelikle yüzünüze yapıştırmanız gerektiğinde çıkartırken canınızı acıtmaz)normal bantı da kullanabilirsiniz.

1 bant ile güzellik_mini

1- Bant ile bulaşan göz farını temizleyin.

Sinir bozucu olan durumlardan biridir, tam göz makyajınızı tam bitirmek üzereyken gözün alt tarafına inen makyaj kalıntıları, simli far lekeleri. Üstelik silmeye çalıştığınız zaman daha çok bulaşma riski de vardır ki esas o zaman çileden çıkabilirsiniz. İşte bu kalıntıları dağılmadan, bulaşmadan temizlemenin yolu bantın yapışkan tarafını kullanmak. Tek yapmanız gereken bir kaç defa yüzünüze değdirip çekmek. (kaynak : beautylish)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here