Badem Yağı ile Makyaj Temizleme

Cildinizi temizlemek dışında başka yararları da olan bir makyaj temizleyicisine ihtiyacınız var mı? Peki bunun için hiç badem yağı kullanmayı düşündünüz mü? Badem yağı faydaları ve badem yağı ile makyaj temizleme esraninportresi'nde.

0
1364

Cildinizi temizlemek dışında başka yararları da olan bir makyaj temizleyicisine ihtiyacınız var mı? Peki bunun için hiç badem yağı kullanmayı düşündünüz mü? Badem yağı faydaları ve badem yağı ile makyaj temizleme esraninportresi’nde.

Cildinizi temizlemek dışında başka yararları da olan bir makyaj temizleyicisine ihtiyacınız var mı? Peki bunun için hiç badem yağı kullanmayı düşündünüz mü? Artık hemen herkesin çok iyi bildiği bu harika yağ, sağladığı faydalar açısında cilt ve saç için birçok avantaja sahiptir. Badem yağı, güneşin cilde verdiği hasarı ve yaşlanma belirtilerini azaltmaya yardımcı olan muhteşem bir antioksidandır. Aslında bu sebeple de birçok cilt bakım ürünü içeriğinde badem yağı bulunduğuna sıklıkla rastlamışsınızdır.

Peki makyajı temizlemek için neden badem yağı kullanılıyor? Badem yağı makyaj temizleme için nasıl etkili oluyor?

Kuşkusuz söz konusu olan bir makyaj temizleyicisi seçmek olduğunda ağırlıklı olarak amacımız göz makyajını iyi ve kolay temizleyen birini bulmaktır. Çünkü özellikle de eyeliner ve maskarayı (ki hele bir de suya karşı dayanıklı formdalarsa!) düzgün bir şekilde çıkarmak için biraz fazla çaba harcamamız gerekebilir. Tam bu noktada da göz makyajını temizlemek için bu yağı kullanan dünyadaki pek çok kadın, badem yağı kullandıkları zaman göz makyajının nasıl kolayca çıktığı konusunda övgüler yağdırıyor.

Badem Yağı ile Makyaj Temizleme

badem yagi ile makyaj temizleme_mini

Piyasada bulduğunuz diğer makyaj temizleyicilerinin aksine, badem yağı cildinize zarar verebilecek herhangi bir kimyasal madde veya maddeler içermez (saf ve gerçek badem yağı satın aldıysanız!). Cildinize karşı oldukça naziktir ve elbette makyajı herhangi bir sorun olmadan kolayca temizler. Makyajı çıkarmak için bu yağı kullandığınız zaman cildinizi çekiştirmeniz, makyajı çıkarmak için cildinize bastırmanız gerekmez. Çünkü bu tip davranışlar sebebiyle cildiniz zarar görebilir ve ayrıca bu durum ince çizgilerin görünümü artırabilir.

Badem yağı, cildinizde yağlı ve ağır kalıntı bırakmaz. Sadece bir kaç damla badem yağı kullanmak cildinizde inanılmaz derecede etkileyici olacak ve yüzünüzdeki makyajı ve kiri gidermeye yardımcı olacaktır.

Kuru cildiniz veya hafif egzama, sedef hastalığı gibi deri rahatsızlığınız varsa badem yağı makyaj temizleyicisi olarak kullanmak iyi bir seçenek olabilir. Çünkü, cildinizi yatıştırır ve kaşıntı, dökülme, çatlama gibi rahatsızlıklardan kurtulmanıza yardımcı olur.

Badem Yağının Makyaj Temizleyici Olarak Kullanımı :

1 makyaj temizlemenin dogal yollari_mini

  • Badem yağı ile makyajı temizleme adımları basittir.
  • Bir tutam pamuk üzerine bir kaç damla badem yağı damlattıktan sonra gözlere ve çevresine çok baskı uygulamadan göz makyajınızı çıkarabilirsiniz.
  • Ardından yine temiz bir pamuk üzerine bir kaç damla koyup, tüm yüz temizliğini de yapabilirsiniz.
  • Bu işlemlerin sonrasında gül suyu (veya isterseniz sade bir su) ile yüzünüzü silebilirsiniz.
  • Özellikle suya dayanıklı maskara kullanıyorsanız, göz çevrenizde biraz fazla yağ kullanmanız gerekebilir.
    Bitirdikten sonra, ılık suyla yıkayın.
  • Badem yağının cilt üzerinde çok güzel etkileri olduğundan, makyajınızı çıkardıktan sonra aslında yıkamaya gerek yoktur.

Tüm bunların yanında kuşkusuz satın aldığınız badem yağının saf-organik olduğundan emin olmalısınız. Fiziksel ve ruhsal olarak iyileştirici etkileri olan bitkisel doğal yağların organik, saf ve doğru yöntemlerle üretilmiş olanını bulamadığınız zaman yarardan çok zararları ile uğraşırsınız. Satın aldığınız doğal yağ gerçekten doğal mı, saf-organik doğal yağ nasıl anlaşılır öğrenmek isterseniz–> saf organik doğal yağ nasıl anlaşılır?

Tüm bunlarla birlikte yağların besleyici özelliği olduğunu unutmamak gerek. Bu sebeple tüm yüzü badem yağı ile silmek uzun vadede tüyleri de besleyebilir. Bu bilgiler ışında sadece göz makyajını temizlemek adına kullanmak akıllıca olacaktır. Peki makyajı temizlemek için tek doğal seçenek badem yağı mı? Elbette hayır!  Haydi evdeki kozmetik çekmecesini kapatıp, buzdolabını açma vaktidir! İşte—> makyajı temizlemenin doğal yolları esraninportresi.com’da

3 makyaj temizliği_mini

UYARI : Güzelliğe pek çok faydası olan doğal bir ürün olsalar da ilk defa kullanacağınız hemen her ürünü öncelikle test etmelisiniz. Düzenli kullandığınız ilaçlarınız, belirli bir rahatsızlığınız varsa hamilelik veya emzirme dönemindeyseniz, ayrıca alerjen tepkiler veren bir bünyeniz, cildiniz varsa doktorunuza danışmadan asla kullanmamalısınız. Tereddüt ettiğiniz her noktada bir uzmana danışmalısınız. Sitenin içeriği ziyaretçiyi bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Bilgiler hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Site bilgilerine dayanarak tanı ve tedavinin yönlendirilmesi önerilmez. Bu sitede verilen bilgiler bilimsel referans olarak gösterilemez.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here