Yüz Şekline Göre 8 Farklı Kaş Modeli ve Şekillendirme Önerileri

Tercih ettiğiniz kaş modeli bakışları, görünümü, ifadeyi çok net şekilde değiştirme özelliğine sahip. Yüz şekline uygun kaş modeli bulmak için 8 farklı kaş modeli ve makyaj ürünleri yardımıyla kaş şekillendirme önerileri esraninportresi'nde.

0
9569

Tercih ettiğiniz kaş modeli bakışları, görünümü, ifadeyi çok net şekilde değiştirme özelliğine sahip. Yüz şekline uygun kaş modeli bulmak için 8 farklı kaş modeli ve makyaj ürünleri yardımıyla kaş şekillendirme önerileri esraninportresi’nde.

Tercih ettiğiniz kaş modeli bakışları, görünümü, ifadeyi çok net şekilde değiştirme özelliğine sahip. Biz kadınların kaşlara şekil verme merakı zaman zaman istenmeyen sonuçlara sebep olsa da doğal kaş biçiminize ve yüz şeklinize bağlı olarak bunu değiştirmek de mümkün. Bunu sadece hatayla aldığınız bir kaç kılın yaratacağı olumsuz sonuçlar olarak da değerlendirmemek gerek. Nasıl ki yıllar içerisinde ince kaş modasında kalın kaş modasına şimdilerdeyse doğal kaş modasına geçiş yaptıysak, birbirinden farklı kaş modellerine de geçiş yapabiliriz. Denemek isteyenler için birbirinden farklı kaş modellerini bir araya getirdim.

Bu noktada en iyisi yüz şekline en uygun olanı bulmak adına denemeler yapmak. Bunun için illa kaşları almanız da gerekmiyor. Öncesinde makyaj ürünleri yardımıyla kaş şekillendirme tekniklerini uygulayarak nasıl görüneceğinize bakabilirsiniz.

8 Farklı Kaş Modeli

8 farklı kas modeli 1_mini

1. Seyrek ince kaşlar – Maalesef bazılarımız muhteşem dolgun kaş yapısı ile dünyaya gelmiyor. Doğal kaş yapısı gereği ince ve seyrek olabilirler. Bu tip kaşlara sahipseniz, aşırıya kaçmadan kaş farı yardımıyla içlerini bir miktar doldurmanızı öneririm.

2. İnce kaşlar – Aslında 2 numaralı resim 1 numaralı kaşların içi doldurulmuş hali denilebilir. Bunu bir kaş kalemi, kaş farı yardımıyla kolayca yapabilirsiniz. Eğer doğal hali böyleyse fazla da işlem yapmanıza gerek yok aslında.

3. Yüksek kavisli kaşlar – Bu kaş modelini ortaya çıkarabilmek için kaşınızın en üst noktasına en fazla doldurma işlemini uygulayarak abartılı bir kavis oluşturmanız gerekiyor. Kaş tabanından ziyade üstü doldurmaya çalışmalısınız. Bu kaş modeli gözlerinizi açıp onları daha büyük göstermek için harikadır.

4. Düz kaş modeli – Bu kaş modeli, yüzü daha geniş göstermesi için dar yüz şekilleri için daha iyi bir seçenektir. Kaşlarda kavis olmaması ve düz yapısı göz bölgesini yatay olarak uzatan etki gösterecektir.

8 farklı kas modeli 2_mini

5. Kısa kavisli kaşlar – Nasıl ki düz kaş yüzü daha geniş gösteriyorsa, bu model yüzü ondan biraz daha ince gösterebilme etkisine sahiptir.

6. Kalın kaşlar – Ekstra kalın ve dikkat çekici kaşlar! Doğal kaş yapısı gereği bu tip bir kaş modeline sahipseniz oldukça şanslısınız. Küçük yüzlere sahip olanlarda iyi görünmeyebileceğini de eklemekte fayda var tabii. Kıvrım ortaya çıkarmak için yapılacak küçük şekillendirme adımları yeterli olacaktır.

7. Kavisli kaş – Yüksek kavisli kaşlar kadar kalın kavis değildir. Bu modelde doğal kaş genişliğinin hiçbir ek dolgu maddesi olmadan takip edildiği modeldir. Kavis, doğal kavis çizgisinde olur ve kuyruk yavaş yavaş incelir.

8. Uzatılmış iç – Gözlerinizin arasında mesafe genişse, sizin için en iyi seçenektir. Kaşın kavisten önceki içi uzunluğu daha geniş olduğu zaman gözlerinizin daha yakın görünmesine yardımcı olur. Elbette gözler birbirine yakında bu kaş modelinden uzak durun!

Kaş ile gözler arasındaki mesafe, gözlerin birbirlerine uzaklıkları, kaş seyrekliği, düşük göz yapısı, kaş rengi gibi pek çok unsur aslında kaş şeklinizi ve dolayısıyla ifadenizi belirler. Bu yazıdan yola çıkarak kaş şeklini belirlediyseniz bu kaş şeklinin yüzünüze gerçekten uygun olup olmadığını da kontrol etmelisiniz. En doğru kaş modelini bulabilmek için yüz şekline uygun kaş şekli önerileri içeren—> Yüz Şekline Uygun Kaş Nasıl Olmalı? yazısı esraninportresi.com’da

3 2016 doğal makyaj modası doğal dağınık kaşlar_mini

Kaş şekli belirleme adımları sonrası yapılması gereken kuşkusuz hangi kaş alma yöntemini kullanacağınıza karar vermek. İp ile kaş almak mı ağda kullanmak mı..? Kaş alma yöntemleri neler? Kaş alma yöntemlerinin artıları, eksileri ve kaş nasıl alınır sorusunun cevapları esraninportresi.com’da–> kaş alma yöntemleri artıları eksileri

Son olarak, makyaj sırasında kaşları boyarken, kaş makyajı yaparken neye dikkat etmek gerekiyor bilmeniz gereklidir. İşte, ifadelerimizi ortaya çıkaran kaşlarımızı belirginleştirmeye çalışırken yaptığımız—> kaş şekillendirme hataları

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here