Kozmetikleri Bitene Kadar Kullanma Yolları

Kozmetik ürünlerine ciddi paralar harcadığımız için son damlasına kadar da kullanmak gereklidir. İşte, kozmetikleri bitene kadar kullanma yolları esraninportresi.com'da

0
563

Kozmetik ürünlerine ciddi paralar harcadığımız için son damlasına kadar da kullanmak gereklidir. İşte, kozmetikleri bitene kadar kullanma yolları esraninportresi.com’da

Kozmetik ürünlerinin son kullanma tarihleri olduğunu hepimiz biliyoruz. Kozmetikleri bitene kadar kullanma yolları derken, son kullanma tarihlerini uzatmaya çalışmaktan bahsetmiyorum. Kozmetik ürünlerine ciddi paralar harcadığımız için son damlasına kadar da kullanmak gerektiğini düşünüyorum.

Kozmetikleri bitene kadar kullanma yolları : Örneğin, fondötenin bittiğini düşündünüz ve atmak üzerseniz. Ancak tüpün içinde hiç de az olmayan miktarda fondötenin kaldığını biliyor musunuz? Maskara vaktinden önce kuruyabiliyor. Maskaranın kurumasını önleyebilir, daha uzun süre kullanabilirsiniz. Pudranız veya allığınız kırıldı. Hemen atacak mıyız, o kadar para verdiğimiz pudramızı? İşte, bir kaç ipucuna dikkat ederek, rujunuzu bitene kadar kullanabilir, kremlerin bozulmasını önleyebilir veya maskarayı kurumaktan kurtarabilirsiniz.

Kozmetikleri Bitene Kadar Kullanma Yolları

1 göz farını tamir etme

Kırılan göz farı nasıl düzeltilir?

Geçtiğimiz günlerde sizinle oldukça detaylı bir şekilde paylaştığım bir konu aslında kırılan göz farı, allık, pudra gibi toz makyaj malzemelerini kurtarma. Kırılan toz makyaj malzmelerini tekrar eski haline döndürmenize yardımcı olan ürün alkol aslında. Kısaca anlatmam gerekirse, iyice toz haline getirdiğiniz ürüne alkol ekleyip bir kaşık veya spatula yardımıyla presleyip, kurumaya bırakıyorsunuz. Daha detaylı öğrenmek için de BURAYI tıklayarak “Kırılan pudra nasıl düzeltilir?” yazısına ulaşabilirsiniz.

Kozmetikleri Bitene Kadar Kullanma Yolları

Kırılan ruj nasıl düzeltilir?

İşte, kırılan makyaj malzemeleri içerisinde en çok karşılaştığımız durumlardan biridir, rujun kırılması. Özellikle yeni aldığınız, kullanma şansı dahi yakalayamadığınız ruj kırıldığında epey üzücü olabiliyor. Bu durumu kurtarmanın aslında 2 yolu var.

İlki, aşağıda resimlerini de gördüğünüz gibi bir çakmak yardımıyla tekrar kurulan yerden ruju yapıştırmak. Bunun için önce kırılan yerden her iki parçayı yakın mesafeden ateşe tutmak ve biraz erimesine izin verip (aman çok da tutmayın ateşe, kırık da olsa rujunuzu tamamen kaybetmeyin!) yapıştırmanız yeterli. Yapıştırınca parmağınız yardımıyla kırık bölgeyi ruj ile kapatabilirsiniz. Tam olarak kuruduğundan, yapıştığından emin olmadan ruju kapatmamanızı öneririm. Bir diğer öneri de (ki benim uyguladığım budur!) Gün gün ilaçlarınızı almanıza yardımcı olan kutuları bilirsiniz değil mi? O kutuların içine kıırlan ruju koyun ve artık rujunuzuf ırçayla sürerek kullanın. Böylelikle hem daha iyi sonuçlar elde edebilirsiniz hem de rujunuzu sonuna kadar kullanabilirsiniz.

2 kırılan ruju tamir etme_mini

Kozmetikleri Bitene Kadar Kullanma Yolları

Kozmetikleri bitene kadar kullanma yolları : Kuruyan maskara, oje için ne yapmalı?

Kuruyan maskarayı, jel eyeliner’ı veya krem göz farını bu durumlarından kurtararak, bitene kadar kullanma mümkün aslında. Bunlar için yapabileceğiniz bir kaç farklı yöntem mevcut.

Öncelikle bu tarz makyaj malzemelerinin kısa sürede kurumasını önlemek için kapaklarının sıkıca kapatılması gerektiğini hatırlatmalıyım. Kuruyan veya kurumaya başlayan maskalar için yapabileceklerinizden ilki, içine göz yaşı damlası eklemektir (Lens kullananlar iyi bilecektir. Lens kullanmasanız da kuruyan gözleri nemlendirmek için çokça tercih edilir) Hatırlatmam gerekir ki bunu suya dayanıklı maskaralara yapamazsınız! Onlar için de yapılabileceklerden biri bir kaç damla hint yağı damlatmaktır. Hint yağı aynı zamanda kirpikleri besleyip ve uzamasını sağlayacaktır.

3 makyaj malzemeleri tamir etme_mini

Son olarak, kuruyan rimeli yumuşatmanın bir yolu da bir kadın içinde ılık suya koyarak yumuşatmaktır. Bunu özellikle, rimel kapağının kuruyan ürün sebebiyle açılmaması hallerinde yapmak işe yarayacaktır. Bu yöntem, kuruyan oje sebebiyle açılmayan oje kapaklarını açmak için de sıklıkla kullanılıyor. Sadece suyun sıcak olmamasına özen gösterin. Çünkü sıcak su ürünün renginin veya kıvamının değişmesine sebep olabilir.

4 oje için pratik bilgi_mini

Kozmetikleri Bitene Kadar Kullanma Yolları

Kremleri bitene kadar kullanma yolları :

Kremin bittiğini sandığınız anda aslında tüpün için kullanılabilecek ürün hala vardır. Bunu detayına geçmeden önce hatırlatmam gerek detaylardan ilki, bakım kremlerinin açıldıktan sonta ömürlerinin hemen kısalmaya başlayacağıdır. Genellikle son kullanma tarihleri vardır ama uzmanlar ortalama 2-2,5 yıl ömürleri olduğunu belitiyor. Peki bu süreler dolmadan kremi mümkün olan en uzun sürede kullanmak için ne yapmalı?

Kremleri alırken saklama koşullarını öğrenmek oldukça önemlidir. Pek çok kremin soğuk-serin (buzdolabı gibi) yerde (direkt güneş almaması) saklanması gereklidir. Tüp içerisinde olan kremler, fondöten veya cilt temizliği ürünleri bitmiş gibi görünse de aslında kıyıda köşede mutlaka kalıntılar vardır ve bunun miktarı hiç de azımsanmayacak ölçülerde olabilir. İşte bunun için yapılabilecekler çok basit aslında. Tüpü kesip, bir kaşık veya kulak çubuğu yardımıyla tüpün içinde kalan ürünü küçük bir kaba sıyırabilirsiniz. Böylelikle son damlasına kadar kullanabilme amacınızı da gerçekleştirmiş olursunuz.

5 daha uzun süre kremi kullanmak_mini

Bir ufak ipucu da fondötenler için verilebilir. Genellikle tüp içerisinde satın aldığımız fondöteni sonuna kadar kullanmak için yukarıdaki yöntemi uygulayabilirsiniz. Diğer bir yöntem de içerisinde krem makyaj bazından ekleyip bir süre daha kullanmaktır.

fondötenin kullanım süresini uzatmak_mini

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here