Koltuk Altı Beyazlatma Yöntemleri

Koltuk altı beyazlatma çabaları her kadının zaman zaman başına gelebilen kararan koltuk altı sorununun çözümü içindir. İşte, esraninportresi.com olarak evde uygulanabilen, hem dirsekler hem de koltuk altı beyazlatma yöntemleri listeledik.

0
1898

Koltuk altı beyazlatma çabaları her kadının zaman zaman başına gelebilen kararan koltuk altı sorununun çözümü içindir. İşte, esraninportresi.com olarak evde uygulanabilen, hem dirsekler hem de koltuk altı beyazlatma yöntemleri listeledik.

Koltuk altı beyazlatma yöntemlerini arar dururuz bazı zamanlarda. Çünkü, pek çok farklı sebepten ötürü hepimizin başına gelebilen, ileri seviyelerde tişört giymekten bile alı koyan can sıkıcı bir durum aslında. Koltuk altı, normalde de zaten vücudun sahip olduğu ten renginden azıcık daha koyu bir cilt rengine sahiptir. Hatta bazı kadınlarda doğuştan gelen bir özellik ile de normale göre daha koyu cilr rengi söz konusu olabiliyor. Doğuştan olmasının da yanında aslında koltuk altı kararması neden olur sorusunun cevabı olabilecek pek çok sebep vardır. Koltuk altı kararması nasıl geçer öğrenmeden önce, nelerin buna sebep olduğuna kısaca değinmek istiyorum.

Koltuk Altı Kararması Neden Olur ?

Koltuk altındaki koyu lekeler aslında bir gece de meydana gelmez, yapılan hatalı uygulamalar veya rahatsızlıklar sebebiyle zamanla olur. Koltuk altı kararmasının sebeplerinden biri tıraş etmektir. Eğer kılları almak için bu yöntemi kullanıyorsanız, zamanla kılla daha kalın ve koyu renkli olacağından bu durum koltuk altlarının daha koyu görünmesine sebep olur. Koltuk altı derisindeki sürtünme sebebiyle (sürekli bir şeylere sürter) zamanla ciltte tahrişe karşı kalınlaşma görülür (hiperkeratoz) ki aşırı kalınşlaşmayla da cilt rengi koyulaşır. Terle birlikte gelişen mikroorganizmalar da ileri seviyelerde cilt renginin koyulaşmasına neden olur. Son olarak hormon değişimleri de kararmaya sebep olabilmektedir. Aslında buradaki sebepler sadece koltuk altı kararması için değil, dirseklerdeki kararmalar için de geçerli olabilmektedir.

Sadece kadınların değil erkeklerin de baş sorunlarından olabilen terleme sorunundan, sıcak yaz aylarında daha fazla şikayetçi hale geliriz. Pek çok hastalık veya sebepten dolayı ortaya çıkabilen terleme sorunu ile başa çıkmaya çalışıyor olabilirsiniz. İşte–> terlemeyi önlemenin-gizlemenin yolları esraninportresi.com’da

Koltuk Altı Beyazlatma Yöntemleri

1 kararan koltuk altı_mini

1- Limonla koltuk altı beyazlatma :

Koltuk altı beyazlatma için doğal yöntemler nelerdir diye araştırdığınız zaman en çok karşınıza çıkan önerilerden biridir, limon. Daha önce paylaştığım, cilt lekeleri için maske önerilerinde de aslında limonu sıklıkla kullanmıştık. Çünkü limon, oldukça iyi bir beyazlatıcıdır. Bunun yanında aslında iyi bir temizleyici ve antiseptik özellikleri de bulunmaktadır. Dolayısıyla ter sebebiyle oluşabilecek bakterileri önlemek, ter kokusunu önlemek konusunda faydalı olduğu bilinmektedir.

2-dirsek-kararması-için_mini_mini

Sadece koltuk altı için değil, dirseklerdeki kararma için de limon kullanılabilir. Direkt olarak sürerek uygulayabileceğiniz gibi, beyazlatma işlemi gören diğer malzemelerle karıştırıp bir kür de yapabilirsiniz. Direkt uygulamada limonun asidik özelliğinden dolayı, hassas ciltlerde aşırı kuruma ve tahsiş olabileceğini hatırlatmak istiyorum. Duşa girmeden 10-15 dakika önce limon ile ilgili bölgeyi biraz ovup 10-15 dakika kurumasını bekleyin. Duş sonrası bir nemlendirici uygulamayı da unutmayın.

Diğer yandan, 1 yemek kaşığı yoğurt, 1 yemek kaşığı limon suyu, 1 çay kaşığı bal ve zerdeçalı karışın ve ilgili bölgeye sürün. Kuruyana kadar (15-20 dak) bekledikten sonra ılık suyla temizleyip isterseniz bebek pudrası sürebilirsiniz.

Patates, salatalık, karbonat ve nohut unu ile evde kolay dirsek ve koltuk altı beyazlatma yollarını incelemek için SONRAKİ SAYFA NUMARALARI ile diğer sayfaya geçiş yapabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here